Sladkorne perle na smetanovi torti

slava  

član od: 17.9.2007

sporočila: 34

tema odprta - 1. jun 2011 9:58 | ogledi: 10.973 | odgovori: 10

Prosim za pomoč. Narediti moram dve torti. Obe bosta premazani  z smetano (rastlinsko). Zanima me, kdaj lahko posujem z sladkornimi perlami ( dr.Oetker )? Ena torta je za krst (sobota dopoldne) in ena je za abrahama (petek zvečer). Obe torti moram če v petek popoldne dostaviti v gostilno. Nekatere perle so srebrne, druge barvne. Ali menite, da bodo spustile barvo (napr. tista za krst, ki je šele v soboto), če jih posujem v petek dopoldne? Hvala za pomoč in lep pozdrav vsem skupaj.

slava

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

1. jun 2011 10:19

Bi ti skoraj garantirala, da bodo barvne perle spustile barvo. Sama jih sicer na smetanovo torto še nisem dajala, sem pa sprakticirala celo paleto bonbonov, vseh barv in oblik, ki so na smetani pustili celo razdejanje. Mogoče bi se pa dalo torto nekako dekorirati v soboto? Če misliš dati gor perle potem domnevam, da se neke hude umetnosti ne boš šla in imaš med celotni obrokom do deserta časa, da torto dokončaš. Ali pa se morda v gostišču oglasiš zjutraj pred krstom in še postoriš zadeve...

Viva Meier

slava  

član od: 17.9.2007

sporočila: 34

1. jun 2011 10:50

V gostlni bom težko kaj počela, ker nebo šlo tako na hitro. Za krst bom na vrhu torte narisala križ, katerega nameravam napolniti z "zlatimi" perlami in obrobiti z srebrnimi. Pravzaprav bodo v stiku z smetano samo srebrne perle, tiste temno rumene oz. zlate pa bodo imele spodaj tanek sloj smetane. Bojim se tudi, da same perle ne izgubijo barvo? Kaj menite?

slava

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jun 2011 13:13

mislim tako kot berny, drugace pa reskiraj par perl in tri zlice smetane pa probaj danes, ce ti zdrzijo do jutri zvecer.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. jun 2011 14:02

rebecca je napisal/a:

reskiraj par perl in tri zlice smetane pa probaj danes, ce ti zdrzijo do jutri zvecer.



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Kako medve enako misliva :)))

Atina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. jun 2011 19:24

To sicer nima veze z perlami, ti pa svetujem, da jo premažeš z pol rastlinske in pol navadne smetane, ker, če bo rastlinska le malo več stepana, ti bo popokala, če ti pa ne bo popokala, bo pa katastrofalna po okusu, ker rata gumijasta, ker se izsuši že po tem, ko en dan stoji.

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

slava  

član od: 17.9.2007

sporočila: 34

1. jun 2011 21:41

Vsem hvala za koristne nasvete. To z rastlinsko smetano drži, morda bom pa premazala kar z alpsko smetano z dodatkom kremfiksa.

slava

slava  

član od: 17.9.2007

sporočila: 34

2. jun 2011 8:59

narejen preizkus. Zvečer sem (po nasvetu rebecce in atine)  na kupček smetane potresla razne perle. In zjutraj... groza! Vse perle so se stopile, ostale so samo barvne lužice...! Tako, da verjetno ne bom potresala z perlami, bom pač samo z smetano okrasila.

slava

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

17. avg 2011 16:37

Bom kar tule vprašala, čeprav ne spada ravno v temo... Mogoče kdo ve, kje bi lahko dobila perle biserne barve, do sedaj sem kupovala takele: http://www.oetker.hr/oetker_hr/html/default/debi-7 Ampak jih očitno nikjer več ni. Mogoče kdo pozna kakšno trgovino, kjer bi kaj podobnega prodajali, nujno bi rabila v taki barvi do petka zvečer...

*Alisha*

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. avg 2011 17:55

Mam doma eno flaško, še original zapakirano, ampak nekam v trento ali mursko soboto ne mislim rinit, lahk jih pa tzi prideš iskat, če jih ne boš nikjer v trgovini dobila.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti