Kaj se v tem času nabira v naravi ?

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

28. apr 2013 19:40

simond dobro si  oglejna inernetu  regačico, raste pa na vsakem vrtu kot nadležen plevel. Najboljše je ,da si sedaj sposodiš knjigo o divji hrani v nje je lepo vse napisano. Sedaj lahko to regačico ješ, ob tem pa lahko ješ tudi v solati mlade lipove in bukove liste, iz Kopriv delaš  špinačo, mrtve koprive za čaj in za v testu spečeš, jaz jih spečem v navadnem testu za palačinke.Delam tudi občasno juho iz navadne zvezdice, ni slabo, dodam včasih tudi kakšno grenkuljico bršlanasto.Ja pa naberi če imaš priliko hmelejve vršičke, so odlična priloga k testeninam.

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2013 20:34

anto nija7, a to ješ cvetoče vršičke mrtve koiprive?

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2013 20:40

simond, tisto ni "kao" plodni poganjek, kot si napisal v albumu, je kar lepo plodni, ker se rastlina s trosi (sporami), ki nastanejo na vrhu, v klasu, razmnožuje.

Na 2. fotki v albumu je rastlina, ki bi lahko bila, poudarjam, lahko bila navadna črnoga. Prosim, fotografiraj jo špe enkrat, ko se bodo cvetovi povsem odprli. Potem bo lažje povedati.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 28. 2013 20:41

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

29. apr 2013 11:29

rimljanka, ja zgornji del mrtve koprive, se namoči v testo in se ocvre so kar zanimivega okusa, lahko mrtve koprive skuhaš tudi v juhi, seveda dodaš prepražiš  čebulo,krompir, muškatni oreh in sesekljano čebulo, jušno osnovo, ter dobro misel. Na koncu pa potreseš z cvetovi mrtve koprive. Obstaja pa tudi nemška juha iz  mrtve koprive, lahko jo tudi  pripraviš kot prilogu k testeninam, podobno kot hmeleje vršičke in grenkuljico. Cvetove in mlade liste lahko daš  kot zanimivost k solati.

antonija7

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

15. maj 2013 15:48

Spomnim se, da sem pred leti opazila Italijane (bilo je na primorskem), ki so nabirali mrtve koprive z rokavicami.

Eno vprašanje: kako se loči močvirska preslica od njivske? Ali se prav spomnim, da se za zalivanje/gnojenje uporablja njivsko preslico?

rdkapica

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

16. maj 2013 13:42

Že nabirate bezeg? Pri nas še ni, bo pa kmalu.

čoki

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

16. maj 2013 17:48

čoki že nabiramo bezeg za krape in za sirup. Enako akacijo.

antonija7

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

16. maj 2013 18:52

Tudi pri nas je začel bezeg cveteti. Jutri če bo lepo vreme gremo v akcijo za sok (sirup) in za sirup proti kašlju...

testeninca

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

17. maj 2013 15:10

  • testeninca. ali sirup proti kašlju delaš kako drugače kot sirup za z vodo mešat? Vsako leto sem naredila par litrov tega sirupa, letos ga nameravam narediti več. Bezove krapče pa sem ocvrla danes za zajtrk.                                                                                                                                   
Johanna

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. maj 2013 16:56

Tudi jaz komaj čakam bezeg, ampak ga zdaj, ko je dež, ne morem iti nabirati. Mi je pa žal, ker dež spere veliko cvetnega prahu in ima potem sirup manj okusa  Lani sem ga naredila okrog 15l, 1 liter, ki smo ga s težavo prihranili (no, v bistvu ga nismo našli ), pijemo ravno sedaj in je kot svež. Ta sirup je meni enostavno najboljši

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti