Nadomestek za cheddar in lancashire sir? - kulinarika.net

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila:53

tema odprta - 23. mar 2011 21:37 | ogledi: 10.320 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Malo zoprno vprasanje, ampak mogoce mi pa kdo tu lahko pomaga.

vceraj sem poskusila naredit neko pito, ki vsebuje

Lancashire sir in

Cheddar sir.

Ker nisem vedela s cim naj nadomestim ta dva sira, sem malo poguglala in na koncu dala gaudo kot nadomestilo za oba sira (edino to na spisku je nasel moz v trgovini).

Pita ni slabo izpadla in bo se na jedilniku, nisem pa najbolj zadovoljna s sirom. Nekaj manjka okusu.

Torej, ce ima kdo kaj izkusenj z angleskimi siri, se lepo priporocam za resitev.

Gre pa za ta recpet, ce slucajno kaj pomaga. Na "jutubu":) je vse super pokazano, da se tudi manj kuharsko sposobni lahko polatimo:)

http://www.jamieoliver.com/recipes/vegeterian-recipes/cr

najlepsa hvala in lp,

Schnugg

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 754

23. mar 2011 23:09

Chedar lahko kupiš v E leclercu. Vzemi tistega iz hladilnika. Chedar kateri se prodaja v delikatesi ni niti približek tistemu katerega včasih dobim iz Anglije.

K

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

24. mar 2011 19:03

NI isto, je pa bolj ali manj dober približek: starana kranjska gauda, sploh dvoletna. Sam jo vedno uporabljam namesto čedarja. Tudi s šparglji se lepo ujame, če je ni preveč.

peter

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

24. mar 2011 19:36

Do leklerka zal ne morem, je predalec. Ampak hvala za nasvet.

Prav tako Petru hvala!

Kaj pa ce bi dodala se ementaler? Je to cisto zgreseno?

lp,M

Schnugg

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5141

24. mar 2011 20:01

Če dodaš ementaler, bo okus blag, cheddar je pa bolj oster. Mislim, da je petrov predlog zelo dober - starana kranjska gauda (24 mesecev, tista v rjavi škatli) je super, sploh, ker se imenitno riba. Tudi kak old amsterdam bi šel, čeprav je za moj okus preslan.

Sonja

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

24. mar 2011 20:48

Cheddar imajo v Sparu, vedno.

archi

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 754

24. mar 2011 21:33

archi je napisal/a:

Cheddar imajo v Sparu, vedno.

archi

V Šparu v hladilniku ali postrežno? Se mi zdi, da sem pred časom kupila tistega iz hladilnika pa ni bil dober.

K

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7858

25. mar 2011 11:52

Karmina, meni tudi "Sparov" (ne mislim na njihovo blagovno znamko, ampak kupljen pri njih) ni ravno imel okusa po pravem Cheddarju. Ravno tako tisti v lističih za toast sendviče. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti