Vedno dražja hrana

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:08

Ja jaz opažam,da pri nas starejši, to je od 70 naprej,sami,ki so še živi in nimajo svojcev hodijo kupovat v to trgovino. Ker enostavno je to 20 metrov, oni center pa 500. Ampak vse tam kupujejo. In pol pride ena upokojenka,ko komaj hodi pa nima nikogar in tam plača 50 evrov za eno vrečko. In ta lastnica pač od tega živi. Okol v radiju 500 metrov je zaposlenih 4000 ljudi. Pa edina trgovina. Valda vsi hodijo tja po malce. Saj ženščini to lepo znese. Avtobusna je 5 metrov vstran,ustavljajo vsi busi mestnega prometa tu, šole so blizu. Pa kasira lepo. Samo se ne zaveda,da je oderuška. Saj jaz sem ji enkrat rekel, kaj se meče ven in mi je odgovorila,če ti kaj ne paše idi drugam. Jaz mam dovolj strank. Pa sem šel. Saj pol se je opravičevala,da kako je bla v stresu in take oslarije. Samo jaz tam več ne kupim drugega kot kako žemlo al kruh. Pa smo ji prej redno tam nakupe delali. Pa,če hoče bit freh naj bo. Saj ni edina. Pač grem 500 metrov naprej.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 14:08

Rimljanka, sem vesela, da ni povsod tako, kot pri nas Vrt se res zelo splača imeti, pri nas pridelamo na majhni površini tudi krompir (če je dobra letina za 3 mesece), fižol, solate v izobilju, korenje, čebulo, bučke, kumare... Sicer ni za celo leto, ampak nekatere stvari so tudi za čez zimo (recimo kumare in petršilj), ostalo se pa vsaj poleti zelo pozna. Nekaj je res treba vlagati (predvsem čas in delo), ampak, saj ni treba da je vse opleto do zadnjega plevelčka. Pa tudi v veliko veselje je lahko vrtičkarstvo, ko gledamo, kaj se z rastlinami dogaja, kako rastejo, cvetijo, zorijo... In potem veselje, ko jih jemo, ker so zares kvalitetne, imajo pravi vonj in okus, ki ga kupljene velikokrat nimajo. JanisJoplin

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

3. mar 2011 14:25

To,da ljudje ob novejših hišah nimajo več zelenjavnih vrtičkov,sem pa tudi jaz opazila.Mogoče je kak vogal zasajen z okrasnim grmičevjem,ostalo je trava in tlakovane potke. Majdina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2011 14:28

Majdina je napisal/a:
To,da ljudje ob novejših hišah nimajo več zelenjavnih vrtičkov,sem pa tudi jaz opazila.Mogoče je kak vogal zasajen z okrasnim grmičevjem,ostalo je trava in tlakovane potke.

Majdina

In smaragdne "ciprese" naokoli. Ja, uniformiranost in dolgčas. Je pa res, da tako odženeš vse ptiče.....

rimljanka

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:34

Ja,da ti ne čivkajo in motijo spanca. Bravo Rimljanka

 

Multivitamin

multivitamin

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

3. mar 2011 14:38

Tudi na majhnem domačem vrtu, če ga imaš, se da pridelati vsakega po malo, da ti ni treba po vsako vejico peteršilja v trgovino, če je le volja in na ta način prišparati marsikak evro, ne pa samo jamrat, kako je vse drago in da je treba vse kupit. Jih kar nekaj poznam, ki imajo te možnosti, pa se delajo norca iz nas, ki še praskamo po zemlji. Sicer pa je splošno znano, da je samooskrba v Sloveniji na porazno nizkem nivoju, kar bi znalo imeti zelo negativne posledice....pa se o teh stvareh kaj malo govori. Saj, dokler so supermarketi polni, ni potrebe, se pa zna to spremeniti.... VALENTINA2

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

3. mar 2011 14:58

Pri nas za hrano porabimo precej, saj nimamo možnosti lastnega vrta. Upamo, da ga bomo nekoč imeli...
Drugače pa tedensko- konec tedna kupimo zelenjavo in jajca na tržnici, preostalo v trgovini. Meso 2x mesečno ali po potrebi pri domačem mesarju. 2x mesečno pa mleko, pijače, olje in ostale prehrambene in gospodinjske artikle- največ hofer in lidl, občasno tudi mercator, spar, leclerc, tuš- odvisno od artiklov, saj smo nekako že primerjali cene in ugotovili kje se kaj splača.

Precej se pozna, da kruh pečem doma in ni potrebno vsak dan v trgovino. Zgolj po kakšen jogurt ali kakšno malenkost.
Vsekakor pa se najbolj pri nas splača poslat mojega moža po točno tisto kar potrebujemo!
Moja ugotovitev je, čim manjkrat si v trgovini, manj zapraviš (predvsem za lačne oči ...)

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

3. mar 2011 15:09

In mi v bloku, kje naj imamo zelenjavo ? Že tako namesto rož sadim zelišča, dišavnice..(ki tudi lepo cvetijo). Sem brala, da so prihranili, odkar so vegetarijanci, ! Magari...

Vsak dan sem po trgovinah, samodisciplina deluje v večini primerov, ne nasedam marketinškim zvijačam in sem opazila, da prihranim več, kot prej, ko sem kampanjsko nakupovala, zelenjava pa je sveža, sezonska. Res je tudi, da nisem časovno omejena. Pohajanje od zelenjave do pekarne, od tamo včasih do mesnice, včasih do ribarnice, jemljem kot del dnevnega razgibavanja.

Najpomembnejša pri vsem je vseeno samodisciplina.

Je pa zastrašujoče, kako vse cene naraščajo...

lp

mzm

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

3. mar 2011 15:15

Kako je draga šele brezglutenska prehrana :( Če na hitro preračunam, je ziher 3-4 krat dražja od navadne...Že prej, ko smo kupovali in jedli samo običajne stvari, je naša "fasenga" znesla okrog 300€ na mesec (za 3 ljudi), zdaj me pa vsakič, ko grem v trgovino, skoraj zadene kap. In glede na to, da sem še študentka, mi ni ravno lahko pustit za par malenkosti v trgovini toliko denarja. Izbire pa nekako nimam. Smo se pa doma z leti navadili, da ne kupujemo samo v eni trgovini, ampak prej malo cene pogledamo (reklam itak dobivamo vsak dan cele kupe) in se potem odločimo, kje se bo kaj kupilo. Čeprav sem jaz bolj ja kot ne prisiljena kupovati v mercatorju in DMu, drugje niso ravno najbolj založeni z brezglutenskimi proizvodi. Je pa drago kot žafran NaturensGalleri

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

3. mar 2011 15:20

Tudi mi z vrtom precej prihranimo pri hrani, pa še nič ne špricamo in je tako pridelana zelenjava neprimerno bolj zdrava kot kupljena, ki je polna pesticidov in drugih škodljivi stvari. Ko je sezona nabiramo regrat, borovnice, bezeg, rman, kamilice, robide in gobe. Mi smo začeli šparati tudi tako, da doma pečemo kruh, ne kupujemo več bonbonov, čipsa, smokijev, paštet, slaščic, sokov, kar tako ali tako ni zdravo. Moja slaba stran so edino suhe salame, siri, namazi, ki pa so dragi in tudi niso zdravi, ampak se jim ne morem upreti sem ter tja. pozejdon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti