Vedno dražja hrana

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2011 19:22

Rozi, fajn video, tudi jaz sem se nasmejala do solz.

 

 

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 19:23

bannanna je napisal/a:

menim, da je smisel drugje. saj nobeenga ne sili da more živet z enim evrom na dan. gre se zato koliko smo razvajeni, za vse damo denar, da bi se kaj potrudili to pa ne. ja, res pade izračun če živiš v stanovanju. lahko pa na kakšnem drugem nivoju prihraniš. recimo pri kruhu, to še vedno lahko pečeš. če bi on mel njivo s pšenico bi pa še ceneje živel kot z enim evrom. kdor je doma v stanovanju ima tudi zelo zelo nižje stroške vsak mesec za plačat. pa marsikdo v kratkih rokavih hodi po stanovanju. to je pač razvajenost, in ljudje so čisto potrti ko se morajo nečemu takšnemu odpovedat in celi panični da so pa zdaj revni..

www.mojalbum.com/naredilaana
Po mojem je hotel g. Čerin pokazati ravno to, kar si napisala, bannanna Multi, nisi čisto nič vzpodbuden in konstruktiven, če itak vsakega spljuvaš, ne glede na to, kaj naredi. Dej se mal nasmehni pa poglej kozarec, ki je napol poln, ne napol prazen (čeprav to niti nima veze, važno, da je notr še prostor za vodko) JanisJoplin

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

3. mar 2011 20:26

Smo ena od tistih družin, ki imamo povprečne delavske plače in tri najstnike. Kako nam gre? Dobro, ker čaram. Dokler so spodaj stari starši, imamo malo kmetijo. Doma imamo tako mleko, meso, jajca, krompir, čez poletje pridelam čimveč zelenjave, glede na to, da sem skoraj cel dan zdoma. Bolj kot draga hrana me jezijo položnice. Zakaj moram za vodo in vse dajatve plačati skoraj toliko kot za elektriko, da pa nam jo Mati narava in morali smo ukiniti kapnice, ker kao niso bile zdrave. Zakaj moram toliko plačati za smeti, ki jih pridno ločujem, ko pa smo par let nazaj živeli sploh brez kant. Smeti smo kurili, steklene kozarce pomivali, plastike in pločevink ne kupovali. Oprostite, ker se jezim, a to je zame suženjstvo 21. stoletja. Delamo samo še za golo preživetje, dopust si lahko privoščimo samo še 1x letno, še to na bližnj Hrvaški. In na vse to imam skrb, kako bo z otroci, kje se bodo zaposlili, ko vsa naša podjetje ko domine propadajo. Upam, da pridejo kmalu lepši časi, vsaj za njih. Malčica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 20:34

MALČICA je napisal/a:
dopust si lahko privoščimo samo še 1x letno, še to na bližnj Hrvaški. Malčica
No, Hrvaška je zelo draga. Za isti denar greste lahko tudi v Grčijo. Drugače pa sočustvujem s tabo. JanisJoplin

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

3. mar 2011 20:43

JJ, ha ha. To mi vsi dopovedujejo, ko pa grem v tur.agencijo in mi računajo 4 odrasle in en otrok, pride z vsemi letališkimi taksami, hotelom in ostalimi doplačili 1.200 eur. Tu moram doračunati še parkiranje na letališču, ker gremo z avionom, ogledi po okoliških mestih, ker nimamo svojega avta tam, kosilo, če imamo samo polpenzion, dodatna hrana, ker so otroci nonstop lačni, ker so v vodi, večerni sladoleti, itd. Ne me prepričevat, da je za petčlansko družino Grčija cenejša kot Hrvaška. S krizo smo postali pristaši kampiranja in kamufliranja. Hrano nesemo skoraj vso s seboj, ker je pri nas v Hoferju cenejša kot v njihovih marketih, mesa jemo tistih deset dni bolj malo, kdaj pa kdaj ribe, kuhinjo imamo pod milim nebom in kopalnico skupno v kampu. Tako gremo po desetih dneh vsi zadovoljni domov. Grčija se splača za 2, po možnosti, da vsak plača svoje, mi pa imamo samo eno denarnico. Malčica

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

3. mar 2011 23:29

Živim na podeželju in marsikaj pridelam na vrtu, ne svojem, imam ga v najemu.Že stroški ki jih imam z oddelovanjem ,oranje, frezanje vsake toliko gnojenje,semena me, stanejo toliko da se vprašam se mi splača? To delam že precej let, ker me veseli,ker sem se tako navadila, ker vem da je zdravo,ker si konzerviram za zimo,skrinjo ker.... Pride leto je letina slaba,mi strune uničujejo,hrošči,uši, a vstrajam in bom dokler bom lahko,čeprav imam svoje zemlje samo v "tegliih". V vasi imamo trgovino,ki ima franšizo soseda.Cene pa visoke, ponudba slaba,akcije ki so v reklamah, jih v franšizah ni, če kaj pojamramo,rečejo ja ni,pa drugam pojdite. Tudi nam,ki smo na podeželju ni lahko.Še na misel mi ne pride,da bi vlečeno testo kupovala,ko ga hitreje in ceneje naredim,ali njoke, cmoke itd.prišli so časi ko moramo kupovati z glavo in polnim želodcem.Lahko noč. adalbert

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. mar 2011 4:39

slovinkita je napisal/a:

 

Ker sva oba vegetarijanca (ogromno prišparava na mesu, paštetkah in salamah), nama gre tako dobro, da v 5-ih letih, kar to prakticirava, nama še ni zmanjkalo
Sara

slovinkita

 

Sara, a imaš mogoče vrt?

Moj največji strošek, kar se hrane tiče, sta zelenjava in sadje. Čeprav imamo meso, ribe in ostale morske pridelke redno na jedilniku, živalski proteini niti približno niso tako dragi kot zelenjava.

Veliko zelišč mi zraste v loncih, zelenjavni vrtičkar pa nisem.

Vanja

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

4. mar 2011 8:17

Malčica to je danes že luksuz, da si lahko privoščite počitnice vsaj enkrat na leto. Mi si ga ne moremo - pa ne denarno, ampak zaradi narave dela, ne moremo kar odditi za teden ali dva. Številni si pa dopusta ne morejo privoščiti zaradi denarja. Tako, da te malo potolažim, vam gre povsem dobro - proti večini, kar slišim od drugih. Pa tudi Hrvaška je zelo lepa in to je najlepši dopust. Vsi moramo ostati optimistični in vsak prispevati svoj delež. Zdaj ko je kriza moramo stopiti skupaj in dati vse od sebe, le tako nam bo vsem boljše. Če bomo samo gledali, kam tonemo in kaj bomo dobili od države, sorodnika, soseda, potem bo res polomija. Vsi moramo delati za dobrodit sebe, svoje družine in tako se bo tudi cel sistem postavil nazaja na noge in nam bo vsem bolje. pozejdon

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

4. mar 2011 8:43

Pozejdon, mi nismo prav nič pesimistična družina. Se prav veliko nasmejimo, tudi če je samo pire krompir in solata na mizi. Glede Hrvaške, pa je meni še vedno ena najlepših. No ja, v Grčiji res še nisem bila, ampak smo tu zelo zadovoljni. Tako da prav nič ne obupujeva, sva oba službe zgubila že leta 1994, pa sva splavala. Ni panike. Bomo pač morali najti nove vrednote. Malčica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. mar 2011 9:04

MALČICA je napisal/a:
JJ, ha ha. To mi vsi dopovedujejo, ko pa grem v tur.agencijo in mi računajo 4 odrasle in en otrok, pride z vsemi letališkimi taksami, hotelom in ostalimi doplačili 1.200 eur. Tu moram doračunati še parkiranje na letališču, ker gremo z avionom, ogledi po okoliških mestih, ker nimamo svojega avta tam, kosilo, če imamo samo polpenzion, dodatna hrana, ker so otroci nonstop lačni, ker so v vodi, večerni sladoleti, itd. Ne me prepričevat, da je za petčlansko družino Grčija cenejša kot Hrvaška. S krizo smo postali pristaši kampiranja in kamufliranja. Hrano nesemo skoraj vso s seboj, ker je pri nas v Hoferju cenejša kot v njihovih marketih, mesa jemo tistih deset dni bolj malo, kdaj pa kdaj ribe, kuhinjo imamo pod milim nebom in kopalnico skupno v kampu. Tako gremo po desetih dneh vsi zadovoljni domov. Grčija se splača za 2, po možnosti, da vsak plača svoje, mi pa imamo samo eno denarnico. Malčica
No, zagotovo ste ugotovili, da ima kampiranje poseben čar kot otrok smo s starši in sestro vedno kampirali, ampak ne zaradi pomanjkanja, zgolj zaradi užitka. Tudi mi smo kuhali zunaj in si delili kopalnico z drugimi, ampak moram reči, da če na počitnicah nisem v šotoru, mi to niso prave počitnice. JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti