Indijska kuhinja

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

7. mar 2011 10:43

Hvala Čarli08, bom sporočila možu, da vam je všeč njegova kuhinja. :) Če želite jih lahko dodam še več, se pa priporočam za feedback, kako vam je všeč, kako je uspelo. dreamjob

indika  

član od: 26.2.2011

sporočila: 1

8. mar 2011 22:09

Živjo vsi ljubitelji indijske kuhinje! Tudi sama sem velika ljubiteljica indijske kuhinje in zelo vešča kuhe. Ko prebiram ta forum, vidim da predvsem mamamia ve, da je vsa umetnost te kuhinje ri mešanju obilice začimb, ki jo indijci znajo prefinjeno uporabljati. Začimbe dajo tisti prefinjen okus njihovi kulinariki. Sama imam odlično kuharico, kupila v Indiji, kjer so vsi tradicionalni recepti iz vse Indije. Če koga zanimajo recepti in priprava raznih indijskih jedi, si lahko ogledajo tole spretno stran: www.indika.si Obilo užitkov pri kuhi, Indika indika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. mar 2011 9:58

Še malo, pa bomo ustanovili klub ljubiteljev indijske kuhinje , oziroma sekcijo znotraj Kulslo...

Mamamia

mamamia

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

31. mar 2011 22:13

Nič več navdušenja nad indijsko kuhinjo? Ali samo pomanjkanje navdušenja nad pisanjem? dreamjob

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. mar 2011 22:54

Ne vem. Jaz sem na tekočem, ker ne mine konec tedna, da nekaj indijskega ne ustvarjam. Piščančja masala je bila nedavno spet na sporedu, pa naan seveda, potem smo delali masalo z rakovimi repki in riž zraven (po tistem postopku, ko daš vlažno krpo na pisker in pokriješ, da se znra riža potem tako lepo razpotegnejo ...).

Med tednom smo jedli goveji kari, ostale štiri dni pa je bilo kaj drugega kot indijsko. En dan kitajsko, en dan pa potem ribe.

Bi rekla, da privrženci bolj malo pišejo, oziroma da nas ni toliko, da bi se zdaj tu ne vem kako debatiralo.

Če imaš še kaj na zalogi,  kar napiši, jaz sem tega vedno vesela.

Mamamia

mamamia

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

1. apr 2011 0:31

Dreamjob nič skrbet; navdušenje ni minilo, pri meni je problem pomanjkanje časa za neko resno kuhanje v teh dneh, mi je pa indijska kuhinja še vedno v izziv, kljub mnogim natančno opisanim receptom. Sploh pa še pomlad naredi svoje, ko bi raje bila celi dan zunaj, kot pa za štedilnikom (žar sezona je odprta!). Mamamia... tak jedilnik nevem, če ima katera restavracija na razpolago! fotografka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. apr 2011 9:45

Ja, nekatere indijske jedi imajo to prednost, sploh kariji, da so drug ali tretji dan še boljši kot takoj potem, ko so skuhani. Tako da z enim piskrom ubijemo dve muhi na en dan oziroma v enem dnevu skuham kosilo za dva krat.

Sobota in nedelja sta dneva, ko praviloma pripravljam indijske jedi, ker pač potrebujejo čas, če jih hočeš naredit sam, ne pa s pripravljenimi omakami (ki so, malce dodelane, sicer kdaj tudi izhod v sili).

Za med tednom se pa znajdem tako, da za kako tajsko ali kitajsko reč zelenjavo narežem zjutraj, ker za to gre največ časa, meso dam tudi v marinado, potem pa je vse gotovo v največ pol ure.

 

Se z leti navadiš racionalizacije in se malo organiziraš, pa gre. Ko mi ni, pa gremo v Tuš po dunajske ...

 

Mamamia

mamamia

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

21. jan 2012 10:55

Mene pa zanima kakšna razlika je med naanom, čapatiji in romali roti. Če se ne motim, se v naan doda tudi jajce?? in pa da se peče v pečici, ne v ponvi??? Kaj pa romali roti? Ali se v enem delu Indije je čapatije, v drugem pa roti, ali je kakšna razlika? 

Lep pozdrav, Patricija

patricija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2012 11:18

Po ta pravem se naan peče v peči tandoori, kar na steni peči, dve do tri minute.  Naan je malo bolj mehak od čapatija.

Saj, če malo poguglaš recepte hitro vidiš razliko.

 

mamamia

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

21. jan 2012 16:30

Kaj pa romali roti?

Patricija

patricija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti