Krompirjeve palačinke

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

15. jan 2004 11:07

Jaz sem se to isto reč naučila delat na Poljskem. Tam se imenuje placki. Testo naredijo enako, kot opisuje Barbara, zraven dajo pa še malo kisle smetane in majčkeno moke, za okus pa je važno predvsem malo (res ne preveč) drobno sesekljane čebule. V vrelem olju spečemo palačinke v obliki podplata. Na krožnike polagamo po dva placka in ju prelijemo z gobovo omako iz vrečke, v katero smo vmešali konzervo šampinjonov. Bolj nobel varianta se dela s svinjskimi zrezki. Recept imam z gradu Tabor Laško: spečemo krompirjeve palačinke (velikost in oblika kot pri navadnih palačinkah), jih preganemo na pol in v vsako položimo pečen svinjski zrezek. To prelijemo z gobovo omako, ki smo jo naredili podobno kot zgoraj, le da smo uporabili sok iz pečenke in tudi sladko smetano za boljši okus. simona Sporočilo je spremenil(a) cirila dne 15. jan 2004 11:09:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti