Ali obstaja sladica ki je nemarate?

jancika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 45

27. feb 2011 3:35

or: [ženska] bannanna [Pošljite uporabniku bannanna zasebno sporočilo] Član od: 25.5.2006 poslanih sporočil:1888 Odgovor z dne - 25. feb 2011 19:26 Prepiši sporočilo v splošno zabeležko Novo pa vsaj v naslovu bi se lahko uporabljala slovenščina. daj spremeni.. Tudi v tem stavku ni vse po predpisih.Mislim,da v slovenskem jeziku obstajajo tudi velike začetnice,ki se običajno pišejo na začetku stavka.Tako smo se vsaj učili.Pa brez zamere.Ampak,če že gledamo napake pri drugih, jih najprej pospravimo pri sebi. jancika

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

27. feb 2011 9:24

Nisem največja ljubiteljica sladic. Rada jih spečeš, poskusim en kos in gledam ostale, kako se sladkajo. Ampak resnično pa ne maram doboš torte in sem že vrgla stran tudi tisto iz slavne slaščičarne Gerbeaud v Budimpešti. tejch

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2011 9:41

Ne vem no....

Tule berem sezname tega, kaj NE.  Ene imate pa res strahovito dolgo listo. Saj ni, da bi razpravljali o okusih, ampak za boga milega, kaj pa JA? In kaj od tistega, kar je pod JA znate ene z blazno dolgim seznamo v resnici same narediti in to tako, da nastane izdelek, ki ne samo, da je užiten, se ga da tudi ponuditi?

In kaj od tega se, mimogrede, nahaja v bazi receptov tule? Just askin....

 

Pa raje ne bom tolikanj  da bi me prijelo, da bi šla križati odgovore tule z raznimi "oh in ojoj, ti si pa res mojstrica"  odzivi pod kakšnim receptom ali fotoalbumom.

Tko je shvatio, shvatio je.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

27. feb 2011 9:53

Dej ti shvati naslov teme najprej.

Pa dobro jutro!

japaja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. feb 2011 10:19

Vendelina jr. je napisal/a:

Ne vem no....

Tule berem sezname tega, kaj NE.  Ene imate pa res strahovito dolgo listo. Saj ni, da bi razpravljali o okusih, ampak za boga milega, kaj pa JA? In kaj od tistega, kar je pod JA znate ene z blazno dolgim seznamo v resnici same narediti in to tako, da nastane izdelek, ki ne samo, da je užiten, se ga da tudi ponuditi?

In kaj od tega se, mimogrede, nahaja v bazi receptov tule? Just askin....

 

Pa raje ne bom tolikanj  da bi me prijelo, da bi šla križati odgovore tule z raznimi "oh in ojoj, ti si pa res mojstrica"  odzivi pod kakšnim receptom ali fotoalbumom.

Tko je shvatio, shvatio je.



Vendelina jr.

 

??? Nisam shvatila

Meni je vse, kar je sladko, za pojest. Nič mi ni tako zanič, da ne bi zmogla. Razen če ni pokvarjeno, seveda.

saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. feb 2011 10:53

hehehe, saša, jaz tudi, jaz tudi! No, so izjeme - kadar recimo v kaki skutni pogači v imenu zdravega življenja tako šparajo s smetano, da se kar drobi in sploh ne spraviš dol po grlu. Ali pa pri čem ultrazdravem, kar se ponuja kot sladica brez jajc, sladkorja, mleka, maščobe in s polnozrnato pirino moko (ali pa še te ni) - no, tam se tudi ponavadi zahvalim. Ker po moji logiki sladice pač niso, da bi z njimi demonstrirali zdravo življenje. Naj bo pošteno, ali pa raje grizljam korenček. Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

27. feb 2011 11:35

limnol je napisal/a:
hehehe,
saša, jaz tudi, jaz tudi!

No, so izjeme - kadar recimo v kaki skutni pogači v imenu zdravega življenja tako šparajo s smetano, da se kar drobi in sploh ne spraviš dol po grlu. Ali pa pri čem ultrazdravem, kar se ponuja kot sladica brez jajc, sladkorja, mleka, maščobe in s polnozrnato pirino moko (ali pa še te ni) - no, tam se tudi ponavadi zahvalim. Ker po moji logiki sladice pač niso, da bi z njimi demonstrirali zdravo življenje. Naj bo pošteno, ali pa raje grizljam korenček.

Sonja

 

Tako se govori, limnol - raje enkrat na mesec, če se že več ne sme, ampak takrat tisto ta pravo

rrr

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

27. feb 2011 11:39

 

Ne vem no....

Tule berem sezname tega, kaj NE.  Ene imate pa res strahovito dolgo listo. Saj ni, da bi razpravljali o okusih, ampak za boga milega, kaj pa JA? In kaj od tistega, kar je pod JA znate ene z blazno dolgim seznamo v resnici same narediti in to tako, da nastane izdelek, ki ne samo, da je užiten, se ga da tudi ponuditi?

In kaj od tega se, mimogrede, nahaja v bazi receptov tule? Just askin....

 

Pa raje ne bom tolikanj da bi me prijelo, da bi šla križati odgovore tule z raznimi "oh in ojoj, ti si pa res mojstrica"  odzivi pod kakšnim receptom ali fotoalbumom.

Tko je shvatio, shvatio je.

 

 

Uh, opažam, da jih je kar nekaj na kulslo nadpovprečno inteligentnih. Sprašujem se, kdo ne spada sem ali mi, zabiti, nepismeni kmetavzi, ali pa oni s čisto 10-tko.;)

Drugače pa, navdušena sem nad vsem kar je sladko, vendar ne pretirano sladko. Pri vseh receptih odbijem 1/3 sladkorja :)

Lep, sončen dan :)

 



Argojuhica

Sporočilo je spremenil(a) Argojuhica dne 27. 2011 11:44

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

27. feb 2011 12:01

V začetku se podpišem pod razmišljanje Limnol. Ravnokar zlila v posodice jogurtovo strjenko, včeraj pospravili (s prijatelji ob kozarčku) česnove in šunkine polžke, za povrh pa še buhteljne, dobre domače s slivovo in ribezovo marmelado. No, pa da preveč ne zaidem, sem zelo sladkosneda, najrajši imam sicer jogurtove, s smetano, skutine, sladice s čokolado, pariško kremo, tako in drugače imam rada sočna, kremna peciva... temu sladijo vzhajane zadeve in na koncu zavitki oz. retaši. Podobno kot mamamia se skoraj nabeni sladici ne morem upreti, rada jih pripravljam in tudi pospravljam. Pri posvpravljanju je sicer potrebna samokontrola (velikokrat pa želja premaga razum). Edino krar ne maram so razne industrijske torte, pisane z raznimi barvnimi kremami okinčane in z težkimi kremami nadete. Zadnjič sem bila na eni taki zadevi, kjer je imala torta sladkoooo stiroporasto kremo ( obarvana full stepena rastlinska smetana). Vendar tudi v teh primerih se običajno zdgodi tako, da je tistega drugega (zgoraj omenjenega) v izobilju in lahko izbiram. Privoščite si dobre, žlahtne sladice, takšne, ki jih imate najraje. sonce51

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. feb 2011 12:38

japaja je napisal/a:

Dej ti shvati naslov teme najprej.

Pa dobro jutro!



japaja

 

Če bom še naprej brala tvoje komentarje, se bom dodatno nezgodno zavarovala, saj sem od smeha skoraj padla s stola.

 

Aja, znam napraviti vse sladice iz baze, še kaj drugega. Tistega. česar pa ne maram, pa iz moralno-etičnih razlogov niti ne pipnem. Me pa res še nihče ni doslej prosil za nič od tega.

Pa tudi kako sladico iz baze naredim samo enkrat. Vsaj poskusila sem.Takrat ne pišem komentarjev.

Raje pa pojem en sam kos nečesa, kar mi je dobro, pa če guznem nič od sladkega potem celo leto. Je tudi koristno za mojo intoleranco na insulin.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti