Ežoj in argentina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. mar 2011 20:36

Originalno so posodice iz posušenih buč. Upam, da je tudi letos ežoj prinesel semena buč iz njih rodne celine.

rimljanka

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

17. mar 2011 21:31

Ja,ja super in hvala lepo je bilo to brati!! adalbert

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. mar 2011 22:03

adalbert,

ker si hodila po teh krajih, me prav zanima tvoj vtis. Jaz sem svoje videnje povedal, seveda kolikor se to da tako " telegrafski ", zanimala bi me primerjava, predvsem, kaj si ( če si ) kaj doživela drugače.

Pa, kot sem že povedal, potovanje je ne samo ogled pokrajine ampak tudi srečevanje in spoznavanje ljudi, veliko jih spoznaš, res niso globoka poznanstava, so pa le.

ežoj

neznan uporabnik

17. mar 2011 23:06

Ognjič, meni je tvoja ideja pitja poživljajoče pijače najbolj všeč

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. mar 2011 10:07

Hvala kolega Ežoj, si me razveselil in moram reči, da je ta fotka impresivna in zagotovo najboljša od vseh tvojih argentinskih. Drugače pa vidim, da si dodelal svojo paparazo tehniko , tudi zadnjo bravo ! Še več takih fotk prosim in pa seveda dodrodošel doma. lp hedonist

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

18. mar 2011 13:45

ahahaha, ežoj, opis tehnike fotografiranja je pa res za polulat se od smeha. Sem jo na glas prebrala možu, se je smejal in rekel, da jo bo tudi on uporabljal od zdaj naprej. Lp, rosie rosie

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

18. mar 2011 23:06

Enžoj,se mi zdi škoda smetiti tvoj potopis,ki si ga slikovito in duhovito opisoval.To je bilo zame obvezno večerno branje,ki ga omenja ena od tvojih fenic.Nisem edina, zasledila sem da so bili tudi drugi že v Argentini. Ker sem bila izvana bom napisala moje videnje. V Argentini sem bila iz drugih vzrokov,vendar nič prikrajšana za turistično doživljanje dežele.Tudi mene je prevzela ta ogromna dežela, z redko naseljenimi kraji.Voziš se ure in ure skozi pampe,ne vidiš drugega kot ravnino,glavnina prebivalstva je v B.A. Tam je eno ogromno mravljišče. Reka Parana je široka par km, z enega brega ne vidiš drugega,umazana saj tok prinese vso nesnago province. Center Capital General,z obeliskom in širokimi avenijami, sprehod po floridi z galerijami, kje na vsakem koraku naletiš na može z harmoniko ki igrajo tango, ob njem plešejo plesalci.Glavno mesto je staro in lepo.Pozna se kolonialni stil gradenj(španski,ital) Razdalje( B.A.je večje kakor slovenija), premagujejo z podzemno, vlaki, avtobusi(kolektiv jim rečejo)in taksi,ki so dve vrsti,remiz,stari avtomobil za navadno rajo in pravi taksi. Jaz sem zadrževala bolj v B .A. in okolici zato sem spoznavala kraje v bližini,Tigre(ar.Benetke) La Boca(tu so se začeli nastanjati prvi priseljenci),Delta , San Sidro,Rio de Plata. Meni so bile zanimive ulice, ki jim pravijo kvadri,(100x 100 m)Če vprašaš kje je to in to,rečejo dva kvadra stran.Sam strogi center je lep in čist(ljudje ki prejemajo socialno podporo čistijo ulice, predmestja pa precej osiromašena.Tam živi povprečna raja.So seveda predeli kjer živijo premožnejši. Ljudje so zelo zelo prijazni in pozdravljajo se z poljubljanjem,takoj navežeš stik.In ti ljudje so cel dan iz doma(službe na drugem koncu) zato zelo ponočujejo.Večerje so po deseti uri,takrat ulice in trgovine oživijo. Seveda čikite so lepotice, gauči fejst fantje,narod je zelo pomešan, avtohtonih praktično ni več (indijanci),zato je v teh čikitah že veliko evropejske krvi,(svetlolase,svetlooke)temperament pa taprav" latino".Govedine in ogromnih zrezkov verjetno ne boš pozabil,tako okusno pa v evropi težko dobiš.Jaz sem jo imela vrh glave,ker kamor sem prišla so pekli asado..Si prinesel kaj krompirjeve marmelade,mate sem videla imaš za celo štajersko. Lahko bi opisovala še in še, pa zaključim z željo ,da morda še kdaj, saj mene vežejo z Argentino sorodne vezi... Še to, si srečal kakšnega slovenca,tam jih živi čez 30 000, no ja vsi niso več slovenci...žal. adalbert Sporočilo je spremenil(a) adalbert dne 18. 2011 23:08

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2011 10:35

Ah, adalbert, kakšno smetenje neki, vse paše v temu, tudi se strinjam s tvojim videnjem. Res so hecni s tisto njihovo pozno večerjo, ki ni prej kot ob devetih. Impresionira velikost dežele, peljal sem se poniči in avtobus pelje ure in ure in nikje ne vidiš nobene lučke. Krompirjevo marmelado sem jedel, prinesel pa nisem. Slovenca pa tudi nobenega nisem srečal, razen v B.Airesu enega možakarja, lastnika trgovine s suvenirji, ki mu je žena slovenka, ima še slovenski potni list.

Jaz pa ničesar ne skrivam, pa, predvsem zaradi predstave, morda bo koga zanimalo, stroškovnik:

povratna letalska karta do Buenos Airesa: 1.050,- €    kupljeno začetkom januarja

dvigi denarja in plačila s karticami, skupaj 1.518,- €

zavarovanje Coris, pred potovanjem    cca    40,- €

Skupaj vsi stroški:                                   2608,- €

Stroški mal bolj detaljno:

potovanja:

letalo                          1050,-€

avt. B.Aires- Rosario         22,- €

avt. Rosario - Cordoba      24,- €

avt. Cordoba - Mendoza    50,- €

avt. Mendoza- Baroloche   78,- €

avt. Bariloche- Pt.Madryn   70,- €

avt. Pt.Madryn- B. Aires     80,- €

skupaj poti:                    1374,- €

Prenočišča:

Buenos Aires 7x  168,- €

Rosario 3x            48,- €

Cordoba 3x           66,- €

Mendoza 3x          48,- €

Bariloche 3x          48,- €

Pt. Madryn 3x        66,- €

Skupaj prenočišča 444,- €

" izleti ":

Mendoza, vinska klet        32,- €

Bariloche, nac. park         40,- €

Pt.Madryn, polotok Valdes 38,- €

B. Aires, estancia             58,- €

Skupaj " izleti "               168,- €

Kakšno stvar sem napisal po spominu, pa morda ne drži čist, skupni stroški so točni, preveril po karticah, drugih napak ne priznam, no morda največ +/- 50 €.

A je velik ali je mal, naj vsak sam presodi, meni se zdi, da te tako potovanje obogati precej več, kot je zapravljenih 2.600,- €.

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. mar 2011 12:12

Ežoj, ne bo držalo.  Kaj pa stroški potresov?  Čim se zadnja leta makneš od doma, se nekje krepko zatrese. Po mojem pride zemlja v neravnovesje .

Cila

neznan uporabnik

19. mar 2011 16:18

Olala, Cila...pa ne mi rečt, da je Ežoj tolk težek tip, da se ravnotežje poruši...

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti