Čokoladna glazura-kako obliti tako na gladko?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2011 10:12

Jaz torto karism na pladnju, na katerem jo nesem na mizo. Pod robove podloži trakove folije in ko je krašenja konec, trakove s packami in ostanki odstranim izpod torte, pladenj je pa čist. Ali se vsaj zlahka očisti, če gre kakšna kapljica mimo.

Sicer pa jaz torto vedno pustim na dnu modla, v katerem jo pečem, pa s premikanjem res ni težav, sploh v primerih, ko je torta zelo sočna.

 

mamamia

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

2. nov 2011 7:33

Hvala,mamamia. Pa se ne bojiš, da bi ti "uporabniki" z nožem poškodovali dno modela? Sama že veš, kako, če pa komu drugemu torto spečeš.... Bom pa tudi jaz poskusila s folijo, verjamem, da deluje.

181604

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. nov 2011 9:26

181604 je napisal/a:

Hvala,mamamia. Pa se ne bojiš, da bi ti "uporabniki" z nožem poškodovali dno modela? Sama že veš, kako, če pa komu drugemu torto spečeš.... Bom pa tudi jaz poskusila s folijo, verjamem, da deluje.



181604

Ker si frišna tule, evo namiga: greš v trgovino s konditorsko opremo. V Lj. temu disneylandu pravimo Pekarna Vrhnika, ki ima svojo trgovino na Brnčičevi 13 (kvart je sicer malo hecen). Za ostale kraje ne vem. Tam kupiš fin raven pločevinast disk (na takih imajo tudi v slaščičarnah torte), na katerega preneseš tisti okrogli biskvit iz pekača in potem na tem dokončuješ torto - kakorkoli si pač zamisliš in potem se lahko tudi reže in hujšega ni.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. nov 2011 9:50

OlivaB je napisal/a:

Hvala obema za vzpodbudo  no običajno zgleda tako, da se najprej prizaneslivo nasmejemo ob pogledu na vse skupaj, drug dan pa prejmem sms kdaj bom naslednjič pekla  Mogoče pa moje tortice še niso tko dobre kot vajine, če vseeno opazijo 

Do zdaj sem vedno naredila tako, da sem torto obmazala s kremo in tega sem se naveličala. Zdaj pa sem si vtepla v glavo, da želim imet čokoladen obliv. Mogoče le rabim nov izziv? 



OlivaB

 

to je zato, ker gotovo obvestiš goste o svoji polomljeni glazuri. če bi bila tiho in jim ne bi povedala in bi torto snedli, tega ne bi opazili. tako se pa gotovo zraven sekiraš in opravičuješ ;) in potm te imajo veselje zafrkavat. sploh tisto z smsom

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2011 10:02

181604 je napisal/a:

Hvala,mamamia. Pa se ne bojiš, da bi ti "uporabniki" z nožem poškodovali dno modela? Sama že veš, kako, če pa komu drugemu torto spečeš.... Bom pa tudi jaz poskusila s folijo, verjamem, da deluje.



181604

 

Se ne bojim poškodbe dna tortnega modla; jaz te reči jemljem kot uporabne in potrošne predmete in me sledi noža sploh ne motijo.

 

mamamia

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. nov 2011 12:02

Bannanna, sigurno bo to ja   Zame je bistveno, da je za jedce dobra, lepa mora bit zame   

Mamamia, se strinjam 

181604, tudi moj pekač ima že nekaj 'brazgotin' pa me zaenkrat to še ne moti.



OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 02.nov 2011 12:04

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. nov 2011 13:00

Jaz pa moje modele za torto čuvam - nikoli in nikdar ne režem z nožem, temveč tortni disk dam na pladenj ali pač kar je (zadnje čase kartonast podstavek). Če sem model kupila za toliko in toliko denarja (rada imam bolj kvalitetno stvar), nedajbože, da mi kdo zareže    z nožem,    saj ga nisem na Tromostovju našla, niti mi ga je kdo dal.

 

Pozdravček! 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2012 12:02

prejšnji teden sem sprobala tole glazuro: http://cafefernando.com/lorange/ to je tista na mousseih v slaščičarnah. super se poliva in sveti in drži torto skupaj. je pa fino, če je čisto tanka. delala sem natančno po receptu, ki je zapisan čisto spodaj na strani, nisem se ga še spravila prevesti. fino se glazuro dogreva. tudi po enem dnevu se je odlično svetila, skoraj isto kot takoj, ko torto preliješ. je pa bolj za mousse torte. oz na bisvit še vedno paše kaj bolj na temo ganache-a. od 2:1 do 1:1 v prid čokolade.

 

 

žal mi je le, da je spodaj bila ledena torta, in da sem preliv toliko ohladila, da je nastal zame kar malo predebel. ostalim se je zdel super :D



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 07.nov 2012 12:02

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

8. nov 2012 19:37

O, super, bannanna, tole pa zgleda lepo... A boš prevedla recept?

regina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. nov 2012 20:07

ja enkrat ga bom. problem je bolj v pretvarjanju količin v slovenske. jaz imam tiste žličke 5 ml, 15 ml in merico za skodelico, drugače pa je tole recept

LACQUER GLAZE RECIPE
Recipe from Rose Levy Beranbaum's "Rose's Heavenly Cakes".

Ingredients
Makes 1+1/3 cups - ZA ENO MALO VEČJO TORTO


1/4 cup cold water  = 60 ml vode
2 tsp powdered gelatin = 10 ml želatine vprahu

Želatino posuješ po hladni vodi


2/3 cup granulated sugar = 160 ml kristalnega sladkorja
1/3 cup water = 80 ml vode
1 tbsp + 1 tsp corn syrup = 20 ml koruznega sirupa oz sladkornega sirupa

3/4 cup + 2 tbsp cocoa powder (I used Valrhona) = 210 ml kakava v prahu

Kuhaš sladkor v vodi, da se raztopi, odstaviš, dodaš koruzni sirup in pa presejan kakav


1/3 cup heavy cream = 80 ml smetane

Dodaš smetano in vrni na ogenj do vretja, precedi in naj se ohladi na okoli 55 stopinj, nato dodaj želatinasto zmes,  da se raztopi..
Jaz tukaj ne bi komplicirala, glavno je da želatine ne daš v najbolj vrel sirup. Počakaš okoli 15 minut in obšasno premešaš. 
Nato počakaj, da se ohladi do nekje 30 stopinj, oziroma do takšne konsistence, da se da na gosto polivati, da ni kot voda. To pa je pod 30 stopinj, kar traja okoli eno uro. Glazuro enostavno nazaj dogrevaš v mw ali na pari, tako da tudi če se ti strdi vmes nič hudega. Jaz sem jo pobrala s peki papirja in še enkrat segrevala, da sem prelila še neke drobnarije. 
Ne vem kaj je točno tukaj funkcija koruznega sirupa. Jaz sem ga slučajno kupila v trgovini kitajski vrt, ker sem v marsikaterem receptu videla, da se to uporabi. Obstaja pa zamenjava za koruzni sirup, ki jo skuhaš doma in hraniš v hladilniku. Menda pa je za lesk. Nekateri uporabijo glukozo. 
Method
Pour 1/4 cup cold water in a small mixing bowl, sprinkle gelatin over the top, give it a stir, cover with plastic and set aside.
In a small saucepan, whisk together sugar and 1/3 cup water over medium heat. When the sugar completely melts, take off heat and with the help of a wire whisk, stir in corn syrup, followed by the cocoa. You'll have a smooth and glossy mixture.
Stir in heavy cream with a spatula and return pan to medium heat. Bring the mixture to the boiling point, remove from heat and strain into a metal bowl. Cool until an instant-read thermometer reads 122 – 140 F, for about 15 minutes.
Stir in softened gelatin until completely dissolved.
Strain the glaze into a bowl and let cool until an instant-read thermometer registers 80F (best temperature to glaze the cake; if you're making this ahead, make sure to reheat to 85 F as it will be thicker). The recipe says this will happen in a few minutes, but it took an hour for the glaze to cool down to 80F (and I've made it twice so far).





Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 08.nov 2012 20:12

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 08.nov 2012 20:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti