Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

12. apr 2011 19:17

Rosie, zdaj je, kar je, pusti jo tam, kjer je, ne zalivaj je, obetajo dež to noč. In novi lsiti bodo pač prilagojeni rastišču. Ima pa potonika rada, da ni globoko posajena, pa spomladi potem komposta daj na njene korenine.

rimljanka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

12. apr 2011 19:50

Rimljanka, najlepša hvala. Bo tole dobra šola za drugič. Kompost pa... nimam kompostnika, sadila se jo v s konjskim gnojem pognojeno zemljo. Misliš, da je to v redu. rosie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

12. apr 2011 19:53

Po moje več kot OK, da le nisi s količino gnoja pretiravala.

rimljanka

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

12. apr 2011 20:31

Hoj Mene pa zanima, če se že lahko posadi kane na vrt? V zabojčku mi že pošteno odganjajo, zato mislim, da bi jih bilo treba posaditi na vrt. Bojim pa se pozebe.

 

mamka

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

12. apr 2011 21:26

buča je napisal/a:

Jaz bi pa rada en drevešček s povešenimi vejami za severno sran, približno 4 m od hiše. Kaj mi svetujete?  Mika me rdečelistni javor ampak mislim, da to ni pravi prostor zanj.

buča
jaz imam rdečelistni pahljačasti javor, je cepljen in s povešavimi vejami. nezahteven, pri nas je kar dosti hladno (zgornja gorenjska) in zelo lepo raste. se ga ne obrezuje, ker se mu stare veje same sušijo (jih spomladi odlomim, so čisto krhke) od blizu je zelo lep, od daleč pa mi zgleda kot kup listja. ni mi všeč, da ima veje do tal. mlada rastlinica je bila prvih nekaj let lepa, z luštnimi vejicami, sedaj pa mi ni več tako všeč. slikca: https://sites.google.com/site/saskia02/

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. apr 2011 22:31

Andreia je napisal/a:
Pinka, tudi moj je že v zemljici. Bi pa rada še eno vaše mnenje. Imam rožmarin v loncu. Čez zimo ga damo noter. Najbrž je v prostoru presuh zrak, ker se mu vsako zimo, ko je notri, posuši ogromno iglic. Letos še posebej. Visok je cca. 1, 20 m. Na vrhu ima sicer enih 15 cm zelenih iglic, tiste bolj spodaj pa so delno zelene, delno že rjave...čisto spodaj enih 10 cm jih pa sploh ni. Ali ga lahko pomladim, če ga obrežem na višino enih 35 cm ? Kaj mislite ? Ali je bojazen, da se mi dokončno posuši ? Ker, če ga hočem porezati, je sedaj najbrž zadnji čas... Andreia
Tak kot ga opisujes, rozmarin gotovo ni lep, tako da ti svetujem, da ga res porezes in iz zgornjih vrhov naredis potaknjnece,(cca20 cm dolge), te za 2/3 zakopljes v mesanici humusa in peska ,bolj malo zalivas in cez mesec morda malo kasneje bi se morali ze ukoreniniti.Z malo srece se ti bo tudi maticna rastlina morda obrasla, ceprav malo dvomim.. nekaj novih rastlin bos pa verjetno le imela. lp lučka

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

13. apr 2011 9:26

Lučka, hvala ti za nasvet ! Saskia, kako lepo naravo imate blizu !!! Andreia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2011 21:50

Ali ima kdo doma črni bambus? Je kot navaden, samo stebla ima črna.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2011 14:05

Moram se malo pohvaliti, moram, ker me kar razganja od veselja - imam dva dojenčka od ginka!!! Čeprav sama nimam kaj prida zaslug za to - seme sem samo potaknila v zemljo. Pa je ratalo, ratalo, tralala!!!!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti