Svečani oblačilni report 2011

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

26. apr 2011 20:57

'čer! Sem nova tukaj... na frišno prijavljena (čeprav že dolgo sledim KulSlo v 'ilegali'). Prebrala sem vse reporte, tudi stare, saj bistvo ne zastara... mislim... modne smernice so vsako leto drugačne, osnova pa ostaja. Zadnje čase tejle temi sledim redno, ker me čaka par svečanih dogodkov (poroka, podelitev diplome). Naj povem, da sem tiste sorte: službeno kežual (nimam službe, da bi 'morala' bit v kostimu, čeprav moram priznat, da bi mi kdaj pa kdaj pasalo), doma pa komot... ja vem... nima ravno tedenskega menuja na majčki, pa tud trenerka ni razvlečena, kavbojke tudi niso najnovejše, ampak... smo tam. Nekje. S crocsi vred In seveda kot taka, ne premorem male črne oblekice (še nikoli mi ni prišlo na pamet, da bi jo potrebovala ... ampak ljude se z leti spreminjamo ), koktejl oblekice, salonarjev že dolgo nisem obula, pete pa mi niso tuje. Sicer mi je na začetku muka, ko jih po dolgem času prvič obujem, ampak pol pa gre. Še to: ker sem sama močnejše postave, se ne poskušam stlačiti v nekaj, kar nosijo size zero manekenke. Moja vzornica je Nuška, ker vedno znova dokazuje, da se tudi 'večje' punce lahko lepo oblečejo in pri tem dobro izgledajo. Nisem še našla primernega outfita za na podelitev diplome, bo pa tole konec maja, znotraj, po 17h. Mi lahko katera kaj predlaga? Hvala že vnaprej.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

26. apr 2011 21:23

Zdravo Ela,

sicer nisem kaj prida modna svetovalka, ampak podelitev diplom sem videla pa že veliko (in veliko lepega in groznega tudi v oblačilnem smislu). Torej: ne v razcefranih kavbojkah, pa tudi ne pretiravaj s "svečanostjo".  Ni nujno, da si nabaviš strog kostim posebej za to priložnost, kaka malo boljša oblekica bo čisto OK. Lahko tudi dvodelna, lahko hlačni kostim. Make-up nekaj decentnega, z nakitom tudi ne pretiravaj, maja ni čas za božična drevesca. Ni pa treba, da zgledaš bolj resno kot dekan fakultete, saj si mlada in to je tvoj dan, pravzaprav eden večjih do zdaj. Uživaj ga, predvsem se pa uredi tako, da si boš sama všeč in se boš dobro počutila.

Pa lepo se imej!

Sonja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

26. apr 2011 22:00

Nisem še bila na podelitvi diplome ampak jaz bi oblekla kakšno coctail obleko: http://www.google.com/search?um=1&hl=sl&rls=com.mic Kombinirala bi jo pa z kakšnimi lepimi salonarji ali pa kar z balerinkami. Upam da sem ti vsaj malo pomagala, vsekakor pa nisem kakšen strokovnjak na področju mode :).

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

26. apr 2011 22:08

No pa da se še malo vtaknem - gola ramena, goli hrbet in prehud mini vseeno niso za take priložnosti. Če imaš tako obleko, vseeno raje ob podelitvi natakni čez recimo kak bolero ali kaj podobnega, kar lahko potem slečeš, ko boste šli na kozarček.

Sonja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

26. apr 2011 22:33

Ja to sem pa pozabila napisat, se opravičujem. Bolero ali pa kakšna krajša jaknica obvezno zraven.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. apr 2011 14:57

Ena pripomba na Nuškin stil z moje strani-njena pljučna kapaciteta se zna včasih prav neokusno bohotiti iz korzeta. Sama sem tudi precej obdarjena zgoraj in če si tudi ti med takim, je morda dobro da si dodatno pozorna na to kaj se bo dogajalo s tvojim oprsjem v oblekici/bluzi/čemurkoli kar ni puli, če ne boš ravno zacementirano pri miru stala, skratka med kakšim sklanjanjem, malo bolj zagretim rokovanjem, dvigovanjem rok, kakšnim koli gibanjem... Viva Meier

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

27. apr 2011 15:41

Hvala za ideje, punce! Bom poskusila najti nekaj v okviru tega, da bo izgledalo okusno, ne prehudo svečano, pa da mi bo všeč in se bom počutila v tem. Drugače pa je enobarven hlačni kostim (kot je omenila limnol) res dobra rešitev, sama bi ga kombinirala z enobarvnimi čevlji opaznih barv pa po možnosti z živahnejšim topom. Edino zgornji/vrhnji del me muči, da ne bom preveč oblečena. Viva Meier: Nuškina pljučna kapaciteta je pa itak poglavje zase , sama nisem niti pol tako obdarjena. In sem s tem prav zadovoljna, saj se mi včasih zdi, da bi z velikimi 'prijateljicami' izgledala še bolj baročno izpopolnjena . No, pa saj ne, da brez njiju nisem baročna , nikoli nisem bila suha. Zdaj pa v odrasli dobi (po dveh porodih) in svojih 170cm nosim konfekcijsko št. 42. Sem pa res bolj 'hlačni' tip, ki se veliko bolje počuti s kakimi 7cm opetkanimi čevlji/škornji. Tako da se že avtomatsko bolj nagibam k uporabi hlačnega kostima za na podelitev diplome. Bi pa rada nekaj spremenila... že itak sem večinoma v hlačah (če odmislim poletje in morje)...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. apr 2011 15:59

Ela113, predvidevam, da boš ti na podelitvi diplome mama/teta? In na svatbi svatibnja?

Sedaj ti je verjetno že jasno, da ti v garderobi manjkata dva kosa. Ena je mala črna, druga je mala plava. Oblekica.

Iz zapisov tule, pa tudi tega, kar mi punce pravijo na šopingiranjih - punce pravijo, da v trgovini ni nič za njih zaradi tega, ker tistega, kar je, ne znajo najti. Je res, da bodo v prvem planu stvari številka 36 in 38 (to gre na lutke), ampak v trgovini prodajajo tudi druge stvari.  Kar sem pa večkrat opazila, je pa to, da si punce ne znajo sebe predstavljati sebe v dobrih izvedbah. Za to pa številka konfekcije ni tako važna. Praviš, ela113, da ne misliš sebe spravljati v modele zero size. Bog ne daj. Ampak v svoji 44-46 ali katero št. pač imaš, pa velja izgledati spektakularno. Poznala sem gospo, ki je bila ves čas nekje med 46-48 in je bila v svojih petdesetih in nekaj tako seksi, da se je kar kurilo. Okej, moški vseh starosti od 17let naprej so o njej sanjarili zaradi fenomenalnega oprsja, ženskam je pa dajala vzor in lekcije o ženstvenosti. In ja, delala je v računovodstvu (skratka, srednji sloj, pa nič posebnega)

Zdaj, upam, da si ukapirala pravkar povedano, sedaj pa uporabljaj.  Doma čekiraj svoje najboljše adute in potem razmisli, kako se to lepo poudari z obleko, frizuro.....

Za evente, ki jim boš prisostvovala, svetujem bodisi malo plavo ali pa malo sivo-srebrno. Čim manj naj bo na oblekici nekih detajlov, bleščič, bolj kot je minimalistično, bolje je (ker potem lahko kombiniraš z nakitom). Male plave in male sivosrebrne ti svetujem zaradi tega, ker gre za temni barvi (vedno se oblečemo v barve, ki ožajo), ki preneseta tudi toplejši del leta.  Tudi so sedaj pogruntali dobre rešitve z rokavi: npr da se naramnica zgoraj razširja v rokav, medem ko je odprtina pri podpazduhi odprta, tako da se obeleka ne "zašvica" takoj. Ponavadi dobiš v trgovini obleke v kombinaciji s podaljšanimi jaknami, ki so bolj plaščki (tako, da je dolžina enaka kot pri oblekici ali malce krajše) iz enakega materiala. Zlasti je tega veliko v velikosti od 44 naprej (Mariposa v P&C, Mura, Bandolera, Punto Roma...) Razne "bolerčke" pri velikostih, večjih od 40 navzgor zelo odvsvetujem. Ne pomagajo, prav hudičevo poudarijo točke, kjer se nabira špehek. Vzorce tudi. Oblačila z vzorci na fotkah (slikali se boste tako na podelitvi diplom kot na svatbi) deluejo ....blesavo do ceneno (manekenke so hudičevo dobro plačane tudi zaradi tega, ker zmorejo obleči oblačilo z vzorci, ostali svet pa na tem testu ponavadi pogrne). Poleg tega, oblačilo z vzroci si vsi zapominijo in ima stvar letnico, mala plava pa nima letnice.

Oblekcio kombiniraš z rdečimi čeveljci in kakšno malo torbico z bleščicami.

 

Hope this helps.

 

Crocsi me pa v resnici plašijo.

 

Vendelina jr.

violy  

član od: 12.3.2011

sporočila: 38

27. apr 2011 16:06

Ela najprej čestitke ob diplomi! Z lepim hlačnim kostimom in petkami ter lepo bluzo ne moreš zgrešiti. Podelitev diplom je vseeno resna in svečana priložnost, zato neke odprte in prekratke oblekice ne gredo zraven, ker to ni maturantski ples. Če si bolj navdušena nad hlačami je zelo lepa kombinacija črne hlače, bela bluza in sivo zelenkast suknjič, črni čevlji s peto, lep pas in lahko tudi barvno primerna rutka. Prav tako je zelo lepa kombinacija siv kostim in lila bluza (kakšna malce bolj razkošna). Lepe kombinacije so tudi črne hlače, črna kvalitetnejša majica in bež suknjič. Zelo lepo je tudi črn kostmim in kvalitetnejša majčka, ki se barvno ujema s pasom, torbico in čevlji. violy

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

28. apr 2011 7:57

Torej... mogoče nisem izrecno napisala... diplomiranka sem jaz (violy, hvala za čestitke ), na poroki bom pa priča. Tu pa itak ne smem zasenčit neveste Vendelina: hvala za idejo. Mislim, da tole z modro ali sivosrebrno oblekico zna bit zelo lušno. Se pa že po defaultu izogibam kičastih stvari (bleščic in rožic in podobnih), prav zaradi tega, kar si napisala. Če je že obleka vsa obleščičena (kak izraz!), potem ne moreš nič dat zraven oz. hudo težko najdeš primeren kos nakita za kombinirat. Tole z rokavčki, ki pravzaprav to niso, je pa tudi simpatična kombinacija. Meni so crocsi čisto fajn, za doma. Imam sicer tudi hišne copate (te iz Kopitarne, usnjene, s pluto), ampak so mi crocsi bolj všeč. Za se igrat z mulci, pa za v bolnico ali pa za v kake toplice so mi ok. Čeprav... crocs zdaj delajo take sandale/čevlje/škornje (ja, saj vem... Vendelina bo vseeno odkimala z glavo ), da včasih niti sama ne morem verjet, da vse izhaja iz grdih plastičnih ponaredkov cokel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti