Torta stotič

sanja86  

član od: 8.11.2010

sporočila: 5

tema odprta - 26. nov 2010 12:19 | ogledi: 7.498 | odgovori: 11

Torej, naslednjo soboto praznujeta mož in sinek rd.

Moj načrt je nadstropna torta - spodnja bi bila tale:

http://www.kulinarika.net/recepti/4698/sladice/cokoladn

Vem, da smetanove kreme niso priporočljive za spodnjo torto, ampak zadnjič niti slučajno ni bila mehka, ampak čvrsta krema in torta (je pa res, da sem kremo naredila že dan prej, kot v receptu). Tako tudi zdaj mislim narediti kremo v četrtek, torto v petek, zložit pa v soboto tik pred zdajci. Verjetno bom uporabila tudi slamice.

Spodnja torta mora biti čokoladna, ker je večina povabljenih čokoholikov. Zgornja pa bo sadna. Nekako najbolj všeč mi je višnjev nadev, ker se mi zdi, da ga še največ ljudi je. Tu se pa v poplavi receptov zgubim. Biskvit mora biti bel, ker bo že spodnja povsem temna, krema pa torej višnjeva. Prosim pomagajte mi s kakšnim receptom za nadev, ki paše k spodnji torti in bo primeren za nadstropno torto, da se ne bo vse skupaj razlezlo.

Ponavadi sicer to čokoladno torto prelijem s čokoladnim prelivom, zdaj pa razmišljam, da bi obe z maslenim, da lahko lepo zravnam, potem pa bom okrasila s tičino. Samo okrasila, ne oblekla.

Ali mislite, da bi bilo bolje, da obe prelijem s čokoladnim prelivom?

Oblačila torte v tičino še nisem, ne vem, če bi mi šlo, figurice mi pa gredo super od rok. (Delam s ponarejeno tičino maso)

Zato iščem tudi ideje, kako okrasiti torto za odraslega in otroka - dragi bo star 30 let, sinek pa 2 leti. Najbrž bom uporabila kakšne živalice, ne bi pa rada čisto otroške torte...

Hvala za nasvete!

sanja86

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

26. nov 2010 12:36

Jaz nebi delala nadstropne torte naredila bi dve okrogli za vsakega svojo.Potem pa jih okrasiš za očka rožice,...za sinka pa živalce,... Kot praviš ima večina rada čokoladno torto je to kar zoprno rezat ko imaš zgornjo sadno. Lep snežen dan vsem. tikica

sanja86  

član od: 8.11.2010

sporočila: 5

26. nov 2010 14:35

Ja, saj nameravam zgornjo potem dol vzet, ker bodo verjetno vsi navalili na čokoladno. Lepša pa zgleda nadstropna, kot dve navadni. Še kakšno mnenje? sanja86

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. nov 2010 14:39

ma torti lahko narediš katerega koli okusa. Ni sploh problem v tem, da bosta dvonadstropni. Če ne želiš oblačit v tičino, lahko čokoladno boliješ z temno čokolado, sadno pa z belo čokolado.Nardiš vsako posebaj in pol zložiš. lahko pa tudi obe premažeš in okrasiš z smetano. Glavno, da je v mes trden podstavek, pa spodnja dovolj podprta z slamicami. Če ne bojo to zelooo težke torte (od 7 kg navzgor, pol ne bo problema. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

sanja86  

član od: 8.11.2010

sporočila: 5

26. nov 2010 20:26

Super, hvala za nasvete :) sanja86

sanja86  

član od: 8.11.2010

sporočila: 5

27. nov 2010 13:50

Mislim, da bom naredila jungle ali safari torto; nekaj takega: http://www.coolest-birthday-cakes.com/coolest-ju Samo da ne bo tako načičkano; na tej je že za moje pojme preveč živali, pa roza obrobe mi niso všeč, ipd... No, ampak ne bom oblačila v tičino. Zgornjo torto bom oblila z mlečno čokolado in dodala rumeno-rjave packe iz tičine; spodaj pa ne vem - obliti s temno čokolado in dodati črte iz neobarvane tičine ali obliti z belo čokolado in dodati črte iz tičine, pobarvane s ČIM, da bodo čim bolj črne? Obstaja kak posebno temen kakav? Črne jedilne barve iz Vrhnike ne bom naročala. sanja86

sanja86  

član od: 8.11.2010

sporočila: 5

28. nov 2010 13:04

Pa je kaj razlike med navadnim čokoladnim prelivom in Manner? Z Manner kuverturo še nisem nikoli delala. sanja86

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. nov 2010 13:45

take in drugačne izkušnje boš morala sama poskusit, le tako se boš naučila, videla razlike,... Naredi po navodilih oz tako kot naj bi se naredilo, pa boš videla razliko. Lahko ti damo nešteto nasvetov, tudi možnosti je zelo veliko, sploh pri okraševanju, še vedno pa pridobiš največ prakse s pečenjem, in tako si vedno bolj sprakticirana. Seveda se splača upoštevat nasvete, marsikaj si lahko prebereš na forumih, pogledaš na you tube,..No vsaj jaz se skušam tako naučit in čeprav pečem že 12 let, se še vedno učim. Čokolada je itak pojem zase, pomembna je temperatura,.. seveda pa če ne probaš ne moreš vedet kako in kaj. Včasih je težko vse razložit na forumu, je treba kr se lotit. No mogoče ti bo še katera druga kaj svetovala. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2010 9:19

Se strinjam s Katarino.

Torte z nadstropji, dvigali, stopnicami, podporami, figurami, aromami...in kar je še tega, se delajo v navadnih dnevih in tednih za to, da takrat, ko je pa res treba narediti nekaj izrednega, da imamo takrat že toliko rutine, da tudi, če se pri pripravi kaj zalomi, vemo, kako se zadeva popravi.

Skratka, dokler ne znaš skoraj v miže in v rikverc narediti osnovne torte, ne gre delati konditorskih konstrukcij. Ker razen tega, da boš ti živčna ves čas in se bala, da se bo stvar fižila....in potem že ob serviranju vsem razlagala, da si mislila, da bo tako...izpadlo je pa tako in se sproti opravičevala, drugega ne bo.

In kaj je pa prosim tista, da torta mora biti čokoladna, ker jih je veliko čokoholikov? Mislim, ljudje so prišli na obisk in proslavo in naj lepo z veseljem sprejmejo vse in naj bodo veseli, da so povabljeni. Kot moraš biti ti vesela, da so prišli. Podarja se srce, nasmeh in naklonjenost, ponudi se varnost - ne pa torta in hrana? Štekaš? ko boš poštekala to, boš znala narediti tudi torto.

Če pa ne, jo boš pa mirne vesti naročila.  Upam, da bo to kmalu.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti