Recept za pito iz silikonskega pekača

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

tema odprta - 8. nov 2010 12:02 | ogledi: 7.383 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

kupila sem silikonski pekač in bi sedaj spekla kakšno pito.

Verjetno je problem, če spečeš jabolčno, kako jo dobiš lepo ven, ker jo v končni fazi ne moreš obrniti okrog???

Prosila bi pa še za kašen recept za biskvit, ki ga potem lahko obrneš okrog in kakšno kremo bi potem lahko dala po vrhu?

Hvala in lep pozdrav,

K.

Kira

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. nov 2010 12:27

Ne vem sicer kakšen je ta silikonski pekač. Nekako po občutku sklepam, da ni bistveno drugačne oblike. Torej umetnijo dobiš ven tako kot iz teflonskega, nerjavečega, emajliranega... prvi kos je malo kubističen, potem pa lepo gre naprej s kakšno kuhinjsko lopatico.

 

Sergej

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. nov 2010 12:41

drugače se silikonski pekač odlušči s pite... ne znam bolje razložit. upam, da si predstavljaš kaj mislim, slečeš ga. recept ni nič drugačen kot za katerikoli drug pekač. vedno narežeš najprej dva kosa in vzameš ven drugega. ne vem zakaj, vendar deluje. ni kubističen. velja tudi za torte in podobno... cellnet

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

8. nov 2010 13:26

:) ampak rezat pa ne smeš v tem pekaču.... Kira

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. nov 2010 13:37

po mojem lahko pito tudi olupiš. zavihaš rob pekača navzdol in z veliko lopatico greš spodaj in prestaviš na lep pladenj. glede tega je gotovo bolj enostavno kot iz keramičnega celotno dobivat. če ne pa jo daj po četrtinah..

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

8. nov 2010 13:46

Večji krožnik, recimo od pice, daš čez vrh, obrneš, da je pita narobe. Potem pa na željen pladenj/desko/krožnik, karkoli pač, z istim postopkom in je pita lepo obrnjena. Meni se še ni zgodilo, da bi se poškodovala. Lp, Sara slovinkita

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

8. nov 2010 14:44

Kira! Silikonskega pekača pač ne smeš strašiti z nožem. zato pečeno pito ohladiš in nato z nje odstraniš (olupiš) pekač. Pito prestaviš na servirni krožnik ali kamor pač želiš in jo tam razrežeš ;-) Meni najljubši recept za jabolčno pito je http://www.kulinarika.net/recepti/4364/sladice/super-do Za biskvit pa uporabi svoj najljubši recept , dodaj najljubšo kremo pa bo ;-) krasjana73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti