Revmatoidni artritis

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

tema odprta - 25. okt 2010 0:30 | ogledi: 16.874 | odgovori: 8

Morda veste , katera hrana je dovoljena oziroma čemu bi se morala izogibati pri moji bolezni ? Najhujše bolečine imam v zapestjih , otečene pa imam tudi prste na rokah . Obstaja kakšno domače zdravilo za vnete in boleče sklepe ? že vnaprej hvala za nasvet in lep pozdrav .

manca51

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. okt 2010 16:51

Poznam nekaj ljudi s to boleznijo in zame so carji, ker se vsak dan prepričajo v to, da ignorirajo vse svoje boleče sklepe in živijo naprej. Enkrat sem vprašala eno gospo, ki se s spopada z artritisom in je rekla: A veš, kako je pri gripi, ko te bolijo vsi sklepi? Po pritrdilnem odgovoru je rekla; No, tako je v dobrih dneh, v slabših dneh boli bolj..... Glede diete in hrane - največ dobre zdrave hrane je v širokem mediteranskem jedilniku, medtem ko velja razne kontinentalne packarije in drobovino črtati. Pa sol se tudi zmanjša. Pa čim več bivanja na toplem in zlasti v toplem delu leta se velja lepo pogreti in sprehoditi na lepih mivkastih plažah našega Sredozemlja. Gospa, ki se spopada s to boleznijo, pravi, da ga ni čez dr. Mediteran. Tako boš vsaj zadržala bolezen na tej stopnji, kot je sedaj. Pa srečno. Vendelina jr.

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

27. okt 2010 15:03

Draga manca51, žal dobro vem kako je s temi težavami. Priporočam, da se izogneš belemu sladkorju in beli moki ter izdelkom iz njiju. Jedi ne začini preveč, od mesa si privošči belo meso ali ribe, nikakor svinjine. Pomaga izogibanje sadja z veliko kislinami, na primer agrumom, nekateri prezrejo anananas. Pa ravno zdaj, ko so zadišale prve mandarince! Mraz se zajeda v kosti, zmerna toplota pa je čudovita. Nastavljanje prvim in zadnjim sončnim žarkom, obvezno topli kraji pozimi. Kot pri mnogih drugih boleznih, je tudi tukaj zlato pravilo: razgibajmo se. Sicer zakrnimo, otrdimo in zarjavimo. Razgibavanje se začne že navsezgodaj, ko ne veš kako boš ta danes odprl vrata, odpel gumbe in nanesel make-up. Vožnja z avtom pa je kakšen dan prava akrobacija, zato je bolje koristiti javni prevoz:) Sicer pa, če se kdaj odpraviš na manikuro ali h kozmetičarki, nesi s seboj kakšno protirevmatično kremo, da ti zmasirajo roke. To je res blagodejno. Kremo naj ti priporoči zdravnik. Kot najstnica sem bila dalj časa na Danskem, kamor sem za darilo nesla staro domače žganje. Gostitelj je imel vrtnarijo. Žganje je poduhal, ga srknil le kapljilco in se zarežal na vsa usta: "Toule bou pa za rouke mazat." Gospod je imel rahli artritis, ki ga je krotil z žganjem. Hihi, ali si predstavljaš, da dišiš po slivovki namesto po Chanelu? Srečno! beatrice

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. okt 2010 20:26

Mogoče bi poizkusila z dieto za razkisanje telesa, to je z hrano, ki učinkuje bazično in v telesu ne pušča strupov, ki se pri nekaterih v obliki kristalov nalagajo tudi v sklepe. Mogoče bi najprej kupila lističe za merjenje kislosti urina in preverila, kako je s tem. Znanka ima dobre izkušnje z izboljšanjem te bolezni prav z zdaj že enoletnim prehranjevanjem za razkisanje. zoja2

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

28. okt 2010 7:42

Mhm, dobro vodilo za informacije o zakisanosti in zdravih živilih najdeš tudi v knjigi Resnica in zmota o kandidi. beatrice

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

28. okt 2010 20:59

Punce, hvala vam. Vaše prijazne besede grejejo kot sončni žarek . Ja , včeraj je bilo zelo hudo . Celo uro sem zjutraj porabila za umivanje in preoblačenje. Zapestja in prste obeh rok sem imela otečene , vroče in zelo boleče . Večkrat čez dan sem si potem menjavala obkladke- zeljne liste namočene v jabolčnem kisu . Nekje sem prebrala , da pomaga tudi žlica jabolčnega kisa v kozarcu vode zjutraj na tešče . Bom poskusila , škodit ne more . Iz jedilnika sem črtala beli sladkor , rdeče meso in mleko povečala pa sem vnos omega 3 maščobnih kislin in sadja . Belo olje sem zamenjala z olivnim. V knjigi HRANA - čudežno zdravilo sem prebrala , da škodijo predvsem agrumi , bel sladkor in bela moka , sol ... Svoje pa naredi seveda tudi stres in zakisanost organizma . Sploh slednja dva dejavnika sumim , da sta vzrok za izbruh bolezni . Prvi mesec sem v penziji . Za menoj je nekaj zelo , zelo stresnih mesecev . Od maja , ko me je zvilo v križu ( že leta imam sesedanje hrbtenice ) , se mi problemi samo kopičijo . Ortoped - kirurg , pri katerem sem bila na pregledu (samoplačniško ), sicer bi verjetno še vedno čakala na pregled , mi je operacijo odsvetoval , ker je zaradi osteoporoze preveč tvegana . Z voljo , veliko gibanja , ker mirovat tako ne morem , hudih bolečin v križu ni več . Sem pa te mesece kar pogosto segala po sladkarijah, takem balastu ,ki sicer trenutno pomiri , daljnoročno pa škodi , ker zakisa organizem . Beatrice , glede žganja bom pa tudi razmislila. Pri artritisu zelo priporočajo uživanje ingverja . Naribala ga bom v žganje in si s tem mazala boleče sklepe , seveda zvečer . Pravijo ; pomagaj si sam , pa ti bo še Bog pomagal . Vsem lep pozdrav in pozitivne energije , Orhideja manca51

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. okt 2010 22:13

Jaz bi ingver raje namočila v sezamovo olje in ga uporabila za obkladke in masažo. Smisleno je ingver tudi uživati v obliki napitka.

Pri prehrani se izogibaj tudi suhomesnatih žvil in melancan.

Če imaš močno voljo prični z vajami pilatesa, seveda počasi in postopoma, kolikor boš pač za začetek zmogla.

 

kobra 1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. okt 2010 14:07

manca, kako si sedaj? je boljše?če ne, se mi javi.

Kyara

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

14. nov 2010 0:52

Pozdravljene ! Že dolgo se nisem oglasila , ker mi je računalnik odpovedal pokorščino . V tem času se mi je stanje zelo izboljšalo . Ni več bolečin , vročih in otečenih sklepov . Saj še sama ne vem , kaj mi je bolj pomagalo ; dieta , povečana uporaba omega 3 , ingver ali pa tiste "konjske tablete ," ki mi jih je predpisala zdravnica . Najbrž vse po malem . Še vedno se izogibam rdečemu mesu , ki ga niti nisem pogrešala in belemu sladkorju , vrnila pa sem si mleko in mlečne izdelke , ki jih imam zelo rada . Upam , da se mi ne bo ponovilo . Sicer pa v decembru pričnem še s fizioterapijo . Moram povedati , da sem bila zelo presenečena , ko sem zdravnico vprašala , kaj ona misli o prehrani pri artritisu .Rekla je , da je prehrana ključnega pomena in mi skoraj ponovila to , kar ste mi ve svetovale . Še enkrat hvala . Vsem lep pozdrav manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti