Listi za lazanjo

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

29. okt 2003 9:08

Liste za lazanjo, ki jih ni potrebno kuhati, prej namočim v toplo vodo, da se zmehčajo in jih je možno oblikovati. Kar v pekač naložim vse predvidene liste, zalijem s toplo vodo in medtem pripravljam nadev. Potem vse skupaj stresem ven in zlagam od začetka, listi so primerno mehki. Mislim, da je enako, kot če nalomiš trde liste in narediš bolj tekočinast nadev... Stvar izbire, navade. LP Fani

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

29. okt 2003 15:45

Loni! Jaz lazanjo v mikrovalovni pečici pripravljam v okrogli stekleni posodi in pečeno serviram narezano na trikotnike kot torto. Liste vedno prej skuham, ker se zaradi kratkotrajne "peke" verjetno ne bi dovolj namočili. Pripravljeno lazanjo posujem z naribanim sirom in dam v mikrovalovko najprej na maksimum za cca 10 min, nato pa še za cca 5 min vklopim grill, da se sir lepo zapeče. Čas je približen in je odvisen od modela mikrovalovke. LP, Vilma

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

3. nov 2003 14:26

Moje izkušnje z instant testom za lazanje (Barilla in še ena druga italijanska varianta) so grozljive. Testo je bilo neokusno in napol surovo (pa daleč od tega, da nadev ne bi bil žmohten - zelenjavna z veliko paradajzove omake). Tako da raje lepo vzamem špinačene od Žita, jih pokuham in razporedim po servetah, da se ne sprimejo.

vtrobec  

član od: 30.10.2003

sporočila: 3

3. nov 2003 16:17

Liste za lazanjo ni potrebno kuhati. Edino bešamelna omaka naj bo bolj redka. lp

neznan uporabnik

4. nov 2003 7:05

Debata na to temo me je spodbudila, da sem se prvič v življenju lotila lazanje. Kupila sem barila liste in jih nisem kuhala. Nadev in bešamel sem naredila še kar sočen.Vse skupaj sem pripravila prejšnji dan, spekla pa šele naslednji. Bilo je zelo dobro (zagotovilo družine), testo je bilo ravno prav mehko. Če bi bilo mehkejše, ne bi bilo užitno. Pozdrav! bita

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. nov 2003 7:46

Torej - da vas še jaz obvestim o mojem poskusu peke lazanje. Delala sem po Mici-inih navodilih in lazanja je bila res super. Samo pobliskalo se je, pa je bil pekač prazen. Mici - družina se ti zahvaljuje!

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

11. nov 2003 19:38

Hm sm nova tuki...upam da bom prav posredovaa informacije... Za lazanjo raje uporabljam liste, ki jiih je potebno kuhati (žito) kot pa tiste brez kuhanja. No če se zlo mudi je tud Barilla ok! Aja pa namesto bešamela naredim omako iz 150ml kisle smetane, 150 ml mleka in cca 5dag sveže naribanega parmezana! Sporočilo je spremenil(a) Trobec dne 11. nov 2003 19:39:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti