Listi za lazanjo

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

tema odprta - 23. okt 2003 12:05 | ogledi: 21.084 | odgovori: 17

Kupila sem Barilla liste za lazanjo. Na škatli sicer piše, da jih ni potrebno prej skuhati,

ampak kako se pa tiste trde rezine lahko lepo naroži v pekač?

Ali mi lahko zaupate, kako to počnete?

Hvala!

pina  

član od: 22.4.2003

sporočila: 49

23. okt 2003 12:26

Liste za lazanjo vseeno malo prevrem v vreli vodi, nato pa odcedim na sevieti iz blaga. Pazit moraš, da se ti ne sprimejo, torej dajaš kuhat list po list z manjšim zamikom. Ko pa nalagam plasti za jed,pa se listi prekrivajo. JE morda bolje, da naložiš po dve plasti testenin naenkrat, nato pa spet nadev. Poskusi. L.P.

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

23. okt 2003 12:27

Rezine zloži po plasteh, če rabiš manjše, jih nalomi. Med peko se namočijo z raznimi sestavinami lazanje in so užitne, brez skrbi. Je pa res, da pridejo trše od onih, ki se jih pripravi doma. Mogoče jih vseeno prej malo popari. Lp. jasna simoneta

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

23. okt 2003 12:54

Če moraš liste zložiti v pekač, ki ima zaobljene robove je najlažje če jih najprej z nožem spraskaš željeno obliko, potem pa se dokaj lahko zlomijo. Narediš podobno, kot pečarji, ki polagajo ploščice. Ti pa priporočam, da narebiš bešamel malo bolj redkejši, kot običajno. Preden začneš zlagati liste, na dno pekača vlij malo bešamela (približno 2 žlici na list). Ne skopari z omako (mesno, smetanovo, sirovo,...) in naj bo redkejša kot jo narediš za špagete, saj se tako listi bolj napijejo in ne ostanejo trdi. lp tina

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

23. okt 2003 13:39

Jaz omenjene liste nikoli ne kuham, čeprav imam pekač, ki ima okrogle vogale. Preverjeno lahko mirno nalomiš liste približno naokroglo. Je pa potrebno upoštevati, da bo lasagna suha, če ne bo njena vsebina sočna. Jaz naprimer nič ne šparam s tekočino pri mesni omaki (naj bo kot gosta juha), nasprotno nikoli je ni preveč. Prav tako uporabim skoraj liter bešamela (maslo, žlička ali dve moke s povdarkom na žlički, dve vrečki ribanega parmezana). Pazim samo to, da so vsi listi lasagne pokriti z mesno omako ali bešamelom. Na zadnjo vrhnjo plast daj malo mesne omake, bešamela, nazadnje pa naribaj dobro topni sir in speci v pečici do zlatorumene barve. Brez skrbi, ne more se ponesrečiti. MICI Sporočilo je spremenil(a) MICI dne 23. okt 2003 13:41:22

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. okt 2003 14:00

A ima kdo izkušnje s pripravo lazanje v mikrovalovni pečici??? Navadne namreč v začasnem domovanju nimam. LP Loni

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

23. okt 2003 17:27

Barilla listov za lasagno ni potrebno predhodno kuhati. Prvo plast enostavno naložiš v pomaščen pekač (najboljše pravokoten). Po potrebi jih razlomiš; ko bo lasagna pečena, tega namreč noben ne bo opazil! Vsako plast testa dobro premažeš z bešamelom in uspeh ne more izostat. Sama lasagno najprej pečem 30-45 minut pokrito s folijo, nato jo odkrijem, posujem s sirom in zapečem. Ziva

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. okt 2003 10:14

Priznam, da še nikoli nisem delala lazanje. Vedno raje naredim musako s krompirjem in mletim mesom, kar je podobno (lazanja je pač iz testenin...). Sem pa jedla lazanjo kot dijakinja v MB. In zdaj, 10 let pozneje, sem jo jedla tudi v eni izmed pizzerij v našem kraju (vedno raje jem pizzo, kot lazanjo) in sem ugotovila, da lazanja ni več tisto, kar je bila pred 10-imi leti... namreč testo lazanje so bile navadne palačinke... Je to samo edinstven recept pizzerije ali tudi vi pripravljate lazanjo s palačinkami in ne iz testa (predvidevam, da mora biti rezančno testo?). V vseh receptih v bazi namreč piše: testo za lazanje. Ali nihče ne pripravlja testa sam? Lep dan! Silva

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. okt 2003 11:42

To, kar si jedla je posebnost tiste picerije in se po mojem jed sploh ne bi smela imenovat lazanja. Prav tako sem že zasledila recepte za kanelone, kjer se uporabijo palačinke za nadev, kar so po mojem z mesom polnjene palačinkein ne kaneloni. Jaz testo za lazanjo skoraj vedno delam sama, ker je bolj okusno, pa še med kuhanjem se ne sprijema kot kupljeni listi. Se pa testo veliko bolj napne in poveča, kot pri kupljenih listih. Recept je enak kot za rezance - moka, jajca in sol. Dobro pregnetes in daš počivat v pooljeno PVC vrečko za najmanj pol ure - lahko tudi za več ur. Potem razvaljaš in narežeš na krpe potrebne velikosti. Preden skuhaš, na pol posušiš - kot za rezance. LP Lijana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

27. okt 2003 11:48

Pri nas doma naravnost obožujemo musako, pripravljeno kot lasagno, vendar z osnovo iz širokih rezancev. Te na pol skuham, zložim v plasteh (rezanci+meso+bešamel+ rezanci+meso+bešamel+ribani parmezan) v pravokoten pekač in zapečem. Recept je iz pradavne zakladnice Vegetine kuhinje s Stevom Karapandžo in Oliverjem Mlakarjem. Lp, Irena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. okt 2003 12:16

Jaz pa priznam, vedno kupim liste za lazanjo in to kar od Žita špinačne ali navadne jajčne lasagne GRANDE. In še to tiste brez kuhanja, in sem z njimi zelo zadovoljna. Lazanjo pa pripravim tako, da na pomaščen in malo z drobtinami potresen pekač najprej nalijem malo bešamela, nato nanj naložim liste za lazanjo enega do drugega, naložim mesni nadev, bešamel, liste za lazanjo, meso, bešamel in po vrhu naribam sir in zapečem. Včasih med meso naložim še na pol kuhano cvetačo ali brokoli. Vedno sem zadovoljna s temi listi za lazanjo, tako da se jih še nisem lotila pripravljati sama. Lep pozdrav! Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti