Kam po kostanj?

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. okt 2010 19:25

ibiza je napisal/a:

Ko sem pisal ta sestavek, sem imel v mislih včerajšnje(in bodoče) rimljankino ravnanje. Namreč, prijaznost se s prijaznostjo vrača. Začne se pa seveda z besedo. In (lahko) nadaljuje z ravnanjem. Verjemite, ni tako težko.

peter

 

Točno tako.

Ker lepa beseda,lepo mesto najde.

anaeva

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. okt 2010 19:38

Cila je napisal/a:

PS: Issi, ko ravno omenjaš Katarino: mogoče ne veš, da tamkajšnji otroci pridno nabirajo kostanj, ki ga prodajajo na "kostanjarsko nedeljo" in izkupiček namenjajo za šolske dejavnosti, ki si jih drugače ne bi mogli privoščiti?

Katarino sem omenila kar tako, ker mi je pač padla na pamet. Je pa zanimivo; slučajno je lastnik precejšnjega dela Katarine moj sosed - pa smo precej daleč od tam.

Hm, me zanima, če se je šola pozanimala o lastništvu in pridobila dovoljenje?

 

Ali si hotela mogoče s tem povedat, da šolarji ga lahko nabirajo (očitno v večjih količinah, če ga prodajajo), ker gre za "višji cilj", Cvetka ga pa ne bi smela s svojimi otroci nabrati kilogram ali dva? Mislim, da so tudi nasmejani obrazi njenih otrok po lepem dnevu v naravi in sladkanje s kostanji zanjo "višji cilji".

 

Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 10.okt 2010 19:42

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. okt 2010 19:57

Točno tako - v obe smeri.

Issi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2010 20:01

Issi, kdor noče razumeti bistva mu ga ni mogoče razložiti . Verjemi pa, da so  otroci nabirali kostanj na parcelah svojih staršev ali sorodnikov z dovoljenjem.

Cila

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

10. okt 2010 20:07

Ma ne vem, no, a se je res treba kregat. Bili danes na čudovitem izletu na Krasu, pol urce nabirali kostanj v ne vem čigavem gozdu, potem pa se sprehajali po potkah med vinogradi, občudovali čudovite barve jeseni in se greli na toplem sončku. Razmišljanje o (mojih) najstnikih, ki jim ni "bedno" iti s starši na nedeljski izlet, mi greje srce in odtehta vse ostalo. minutka

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

17. okt 2010 15:50

Bravo Issi se popolnoma strinjam s teboj,le kje branjevci nabirajo gozdne dobrote-v čigavem? martn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti