Goveji steak

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

7. okt 2010 10:15

V enih starih postih sem prebrala, da je imel uležano argentinsko govedino tudi Hofer, ve kdo kaj o tem?

ajmar

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2010 10:58

Kolikor vem ima še kar, cena je čist v redu, so dve variante začinjena/nezačinjena. Meni osebno se ne dopade ker je čist "borova", nikjer nobene maščobe. Jaz ko sem kupil, ni bila argentinska ampak brazilska.

Imajo tudi jagnjetino iz J.Amerike, te nisem poskusil. Saj mi sploh na vrsto ne pride, da bi kaj novega poskusil, toliko je tega, ostalega dobrega.

Baje je Argentinska govedina najboljša na planetu, ne bi bilo slabo to preverit.

ežoj

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

7. okt 2010 11:06

Ežoj pod nujno, da kaj ne zamudimo, ane? Bom poročala :)

ajmar

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

7. okt 2010 14:56

Ja jaz jo kupujem v Hoferju. Meni je dobro to argentinsko meso, ker je drugače rezano kot naše. Torej argentinci režejo meso po svoje (vlakna so počes in ne tako kot naše po dolgem), zato se tudi to meso, ko ga pečeš zelo dvigne -odebeli. Ker so ti zrezki meni in našim predebeli, (cca 3 ali še več cm) jih pred peko prepolovim (stanjšam) in nato spečem. Kupimo pa vedno tiste, ki niso začinjeni. V Slov. živeči argentinci si vedno skupaj naročijo meso, da jim pri mesarju naredijo- pripravijo- narežejo meso po njihovo. swarovski

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

7. okt 2010 15:11

Kaj je to rezanje po dolgem slovenska posebnost?  Se spomnim, da sem imela pred leti na obisku prijateljico iz Firenz  in sta se z našim mesarjem komaj dogovorila, kako na odreže florentinca. Režejo v Italiji meso tudi počez?

ajmar

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2010 15:14

Od kod vam pa ideja, da se pri nas reže meso v smeri vlaken, ne pravokotno nanje?

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2010 15:32

Zdej bom pa tudi jaz mal pametan. Swarovski, cel fazon govejega steak-a je v tem da je meso debelo 1 do 1 in1/2 inča, natančno po naših merah 25 - 37 mm. Ko je pečen, in ga prerežeš, mora se pocedit rahlo rdečkast sok, če je lepo pečen, na prerezu se pozna rdečkast srednji pas ( ki je ravno dosegel temperaturo cca 70oC ). Če tega ni, je steak " vell done " kot rečejo tam, in je po moje uničen ( kot je povedal nekdo že prej ). Če tak steak prerežeš na pol ( po debelini ) ni nobenega smisla, pol si kupi navadno goveje meso, katerokoli in boš ravno tako zadovoljna, pravzaprav niti ne, ravno pišem in premišljijem, morda je res boljši tudi tak prerezan, vsekakor, ne potegneš maksimuma iz tega zrezka. Res pa je tudi, da se nekaterim meso iz katerega se pocedi rahlo rdečkast sok, zdi surovo in nagravžno ( poznam take, eni so večkrat pri meni na obisku, ko pečemo na žaru ) in to je treba upoštevat.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. okt 2010 15:42

Če pečeno meso zaviješ v alu folijo in ga pustiš počivati 5 minut, se bodo sokovi umirili in ne bo nič rdečega teklo po krožniku.

Nedolgo tega, je bila po TV ena oddaja o peki mesa, kjer so delali poizkus, kdaj meso "zadrži" več sokov.

1. da najprej zakrkneš meso in potem popečeš do konca (željene temperature)

2. da ga daš kar tako v pečico.

 

Imeli so enako težke kose mesa, enako debelino in pekli so ga do enake temperature. Meso, ki je bilo prej zakrknjeno (popečeno), je izgubilo procentualno več teže (in s tem sokov), kot pa meso, ki so ga kar tako dali v pečico, da se je speklo. Sploh nisem verjela, da sem prav slišala. Sem previla na začetek in še enkrat gledala. 

Ampak, meso, ki je prej popečeno, ima dosti več okusa in je dobilo točke pri okusu.

Vanja

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

7. okt 2010 16:13

Vseeno bi rada odgovor, kako je s tem rezanjem mesa. Lahko kdo odgovori? Swarovski?

ajmar

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2010 16:33

Za ajmar in še koga, nekaj o rezanju mesa pri nas (no, ne samo pri nas, jasno). Ne more biti drugače pri govejem mesu, če je pri nojevem tako, a ne?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti