Nekaj za pohrustat.

jagoda_čokolada  

član od: 26.1.2010

sporočila: 11

tema odprta - 10. sep 2010 16:53 | ogledi: 4.286 | odgovori: 5

Živjo!

Jaz bi pa rada nekaj spekla, pa mi je že zmanjkalo idej. Imate mogoče vi kakšno idejo, kakšno okusno sladico. Sporočite mi!

Hvala že v naprej!

jagoda_čokolada

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. sep 2010 17:04

Jagoda_čokolada pri 87ih straneh receptov, od mojega zadnjega temeljitejšega iskanja je verjetno še kakšna čez,ti ne najdeš pod milim nebom nič? Malo bo pa le treba se odklikati, iz neba res ne bo nič padlo;) Viva Meier

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

10. sep 2010 18:28

Včasih se je po morje raznoraznih biskvitov, peciv, rolad, vrnit kakšenemu pecivu, ki ga že dolgo nismo naredili. Naj si bo to štrudelj iz prezgodaj odpadlih jabolj(ne ravno nezrelih), sliv, palačinke ali ...... Nekaj idej : - albert piškoti, puding na jabolčni vodi, čežana in smetana (imena se ne spomnim- Jaz ji pravim Krompirjeva juha- spomin iz otroštva) - rolada z poljubno filo - na par minut pečenem listnatnem testu damo slive, marelice ali krhlje jabolj(kar imamo) in prelijemo s 1 sladko smetano v katero smo zamešali 2-4 jajca, čisto malo sladkorja, cimet, to pečemo cca. 1/2 ure, potem premažemo s marmelado in serviramo toplo. - slivove cmoke - orehove palačinke, - raznorazne piškote - štrudelj - pecivo na suho - nutelino torto - tiramisu - kupimo navihančke in jih spečemo - hruškovo pico - londonske rezine - madžarica - madžarske rezine - kremšnite - borovničevo pecivo - carski praženec - potico z xxx nadevom - male polžke - sacher torto - orehove rezine - orehove kocke - muffinse na 1 mio način - zapečene palačinke - 6-tico - pite z tisoč in enim nadevom - makovo pecivo - ledene kocke - jogurtova pita - kostanjevo pecivo - marmeladni žepki - skutini žepki - šamrole - kokosovo pecivo - kisla kokosova pita - pecivo s kislo smetano - čokoladne rezine - čokoladno kokosove kocke - rumove kocke, rezine pecivo, krogljice ....... In koncu je še izbira v lokalni slaščičarni.....LP http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

10. sep 2010 22:50

Ker si napisala za pohrustat - naredi moje culice iz vlečenega testa z jabolki in cimetom. Pridejo taki hrustljavi grižljajčki - enkrat za v usta. Dobrojedka

jagoda_čokolada  

član od: 26.1.2010

sporočila: 11

11. sep 2010 10:44

Hvala za dobre ideje zdaj se bo pa najdlo kai naredit. Ter Viva to sem napisala zato ker je bilo preveč receptov ter hotela sem vaše mnenje kaj se splača nareddit. Še enkrat hvala! jagoda_čokolada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti