Belo vino malvazija (agroind - vipava)

c.acjom  

član od: 21.4.2009

sporočila: 33

tema odprta - 1. sep 2010 14:14 | ogledi: 34.109 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Zanima je, če je navedeno vino, torej Belo vino Malvazija, primerno za pitje kot brizganec.

Najlepša hvala za vsak odgovor.

c.acjom http://mojca980.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. sep 2010 14:44

Odvisno od okusa. Načeloma se malvazija lahko uporablja tudi za "špricer", je pa seveda kakšno vrhunsko malvazijo, kot vsa vrhunska vina nasploh, škoda za tako pitje.  A, kot sem rekla, vse je odvisno od posameznika. Če ti je okus všeč, pij brizganec s to malvazijo, zakaj ne?

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2010 15:45

Ma veš kaj, sem prepričana pivka malvazije, v glavnem take domaće, daleč od vrhunske in se mi zdi, da se še najbolj obnese kot bevanda, torej z navadno vodo iz špine.

Ampak če je tebi všeč kot brizganec, pa tako pij. Poskusi oboje, oziroma vse troje, tako čisto malvazijo in še z navadno oziroma gazirano vodo, pa boš videla, kako ti je najbolj všeč.

Preverjeno pa k malvaziji paše mortadela, paradižnik in svež bel kruh. Za merendo.

nola

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. sep 2010 10:50

Nola, kdaj lahko pridem

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti