Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. nov 2010 14:11

andrejka je napisal/a:
Ogledano imam malo modro oblekco, ki mi stoji kot ulita in v njej ne zgledam 10 let starejša - to se mi namreč dogaja v večini t.i. malih oblekc. Je iz mehko padajočega jeseyja, ki lepo objame telo, a se nanj ne prilepi, problem pa je v tem, da je brez rokavov.Prosim, svetujte.

 

Če sem prav razumela, gledaš oblekico, ki se jim v anglešini reče "sheath dress" in mnogo dekletom lepo pristojijo. Če si jo boš kupila, boš "super stylish", ker se jih še vedno povsod nosi in za vse priložnosti. Jaz jih nosim na tak način kot je na slikicah in se ne "počutim" kot stara mama. 

Modna in mladostna boš pa takole. Sliki si vzemi samo kot idejo, kako obleči jopico k taki obleki.

Prva kombinacija je za malo bolj pogumne, kar se torbice tiče, zraven lahko imaš lahko kakršnekoli čevlje s petkami. Pravzaprav je za čez dan ogrlica "too much". Jaz bi raje imela veliko zapestnico.

Pas naj bo enobarven ali pisan, širok k dolgi jopi, tanek h kratki:

No, upam, da tele oblekice ne bodo nikoli šle iz mode.

 

screen_shot_2010-11-25_at_7.58.24_am_595

 

screen_shot_2010-11-25_at_7.58.54_am_595

 

Kar je še najbolje, prepričana sem, da imaš kar nekaj stvari v garderobi, ki bi se podale k obleki.

 

Vanja

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25.nov 2010 14:29

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

25. nov 2010 14:49

Najlepša hvala za ideje. Že grem po oblekco.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. nov 2010 15:55

Uh, pa še eno idejo imam: Lepo se skombinira z belo moževo srajco namesto jopice, zavihanimi rokavi in zanimivim pasom. Zapestnica ali verižica in visoke petke.

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

25. nov 2010 21:57

Ta druga varianta je zelo simpatična. Čarli08

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

25. nov 2010 22:00

Tudi sama sem danes obhodila trgovinice v našem malem mestu in končala v trgovini z metrskim blagom. KUpila sem si črno blago, ki izgleda, kot da bi imelo našite prav tako v črni barvi neke nepravilne like oz. okraske, morda celo malo spominja na čipko. V isti trgovini je tudi šivilja. Odločila sem se za črno oblekico, brez rokavov, dolžine nekje pokrita kolena. Nisem se pa odločila za izrez. Kaj mi svetujete ali "V" izrez, ali okrogli. Pod obleko mislim nositi bluzo oz. puli, odvisno od priložnosti. Drugače nosim št. 44. Kupila sem si še eno črno-belo tvid krilo in rdečo bluzico. Ta kombinacija se mi je v trgovina zdela O.K. Hvala in LP sonce51

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

25. nov 2010 22:45

Po mojem naredi okrogel izrez oblekico bolj "univerzalno". Čarli08

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

25. nov 2010 22:57

Predvsem bi rekla, da NE pokrivaj kolen, razen če misliš, da res veš kaj delaš. Pokrita kolena so po mojem mnenju OGROMNA umetnost za zadeti, da vsa zadeva deluje, ker največkrat izpade nekako staromodno in mimo. Se mi zdi, da je najbolj ziher varianta nekih 5 centimetrov nad koleni. Je veliko več možnosti, da zadaneš terno. Viva Meier

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. nov 2010 3:45

Viva Meier je napisal/a:
Predvsem bi rekla, da NE pokrivaj kolen, razen če misliš, da res veš kaj delaš. Pokrita kolena so po mojem mnenju OGROMNA umetnost za zadeti, da vsa zadeva deluje, ker največkrat izpade nekako staromodno in mimo. Se mi zdi, da je najbolj ziher varianta nekih 5 centimetrov nad koleni. Je veliko več možnosti, da zadaneš terno. Viva Meier

 

Viva, če sklepam po nicku, je sonce letnica 51, kar pomeni, da je 5 cm nad koleni z njo verjetno preveč kratko, za številko 44 pa verjetno tudi. Sredina kolen ali res pravilno zadeta dolžina tik pod koleni zna biti jako seksi, če je krilo ozko.

 

Sonce51, če sem tvoj nick narobe razumela, se pa opravičujem.

Vanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

26. nov 2010 8:40

Če je taka zadeva potem se strinjam s tvojim postom. Sem hotla samo povedati, da kar neki čez kolena, kar se vsaj tu pri nas pogosto dogaja, je pogosto en velik obup. In da če EMŠO in konfekcijska številka zneseta je bolj sigurna varianta po moje it malce nad kolena Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti