Medsoseske zdrahe

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. avg 2010 20:16

V tvojih postih nisem zasledil nobenega pametnega nasveta, kaj ti verjameš in zaupaš ne igra nobene vloge. Za take stvari so sodišča če gredo tako daleč, če pa ne, se pa s tem posvetuje s sosedi, z družino in prijatelji, ne pa s popolnimi cyber tujci. Ojoj, sploh pa nimaš nobene pravice in opravičila nekoga sodit kaj naj dela, kje in koliko... Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 19. 2010 20:18

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 20:44

Ne to ne igra nobene vloge v kaj verjamem ali zaupam jaz!Se strinjam!Lahko pa dam nasvet in ne dajem ga tebi ampak avtorju in če tebi moj nasvet ni všeč ga ignoriraj!Enostavno spregledaš,če hočeš in ne odgovarjaš ,konec koncev se ne pogavarjamo o tebi1 žoja

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

19. avg 2010 21:45

Kaj v takem primeru.Ljudje so čudni,da tako rečem.Na nas je jezna soseda,ker smo prijatelji z njeno snaho,ki je ne mara.Starejša ženska jaz imam spoštovanje do starejših,ampak ona me je napadla,ko sem ji pridržala vrata,čeprav se nismo pogovarjali ampak se mi je zelo normalno,da človeku ne spustiš vrat na nos.Zaprla mi je roko v vrata dvigala in potiskala.Jaz sem se osvobodila in samo zmignila z glavo in ji nič rekla.In sedaj,je pač več ne pogledam ko jo srečam enostavno kot,da je ni.Ker ni druge izbire. dari

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. avg 2010 8:45

Draga onaon. talkole gre to. Če ima človek sosede in če ima veliko sosedov slovenceljsko pamet in je količina sitnarjenja obratno sorazmerna z realnostjo problema.....potem imaš dve možnosti. Ali ignoriraš ali pa se slejkoprej prijaviš v tisto oddajo, v kateri se Marjan Jerman pogovarja s sprtimi sosedi, oni pa pljuvajo vsevprek in se v resnici nočejo pomiriti, glavno da imajo pet minut šova. Ker vsak je vsaj pet minut zvezda. Tale tvoj kreg, hja, dobri bog pomagaj. Ne vem, kaj se je zgodilo. Ko se dva spreta, je vedno rašomonska zgodba (to ti je tisto, da ima vsak udeleženec svojo verzijo enega-te-istega dogodka, resnica pa vedno ostane neizkreljiva in izmuzljiva). Ne vem, kaj je v resnici naredil tvoj junior in kaj je naredila tvoja soseda, tudi tebe ne poznam in zdravstvenega stanja gospe mame prav tako ne (želim veliko zdravja vsem). Ampak, če človek malo z distance pogleda - in ta pogled svetujem tudi tebi, je minilo že nekaj ur od incidenta, si pa vendarle mora povedati naslednje: - okej, starejši občani se razburijo in jih stvari prizadanejo, ampak nemogoče, da bi se nekomu zdravstveno stanje poslabšalo zgolj zaradi enega spora (kjer se niso fizično pomerili in tudi orožja ni bilo). Napetosti, stresi, strahovi....to je bilo že prej. Hočem reči, ne zlivaj na sosedo odgovornosti za zdravje tvoje mame, - junior se je zapeljal čez travo: okej, razloži juniorju, da se s kolesi, avtomobili, motroji, traktorji...ne vozi čez zelenico, razen če te za to kdo izrecno ne prosi ali pooblasti (recimo, da je človek zaposlen v parkovni branži). Bo pa drugič pazil. Čisto nobenemu človeku ne škodi, če se nauči, da se kar tako en dan ne romavhari po zelenicah. Če bi vsi to vedeli, bi bile tudi naše zelenice in parki lepši. - soseda je zoprna: okej eni so zoprni, eni pa nismo. Tako se človek potolaži. Smo vsi vsak dan soočeni s kakšno coprnico ali pa več, pa zoprnih ljudi je kot solate - ampak zakaj hudiča pustiš, da ti najeda. Pa koji je ona bre faktor u tvom životu? Reče se: gospa, midve NE govoriva istega jezika in dajte mi, prosim, mir. In od tu naprej se jo ignorira. Nič ne sesuje zoprne babnice bolj kot to, da nekdo ne pristane na njeno igro. Da se nekdo ne zapelte v njeno zanko sitnarjenja. Štekaš? Če ne, preberi še enkrat. Če misliš, da se to ne da, se da. Samo se mora človek naučiti. - Sosedo bi malo "preplašila". Kako pa? A si mislila, da ima tule kdo na lagerju kakšnega siledžijo, ki bi se malo motal po soseski in malo izpod čela in mračno gledal sosedo, pa ji po možnosti še malo razmetal mebl...potem bi se pa ženska ustrašila....ali kako? Punca, daj se zberi. Film, v katerem so siledžije in to resnični film - to se seveda dogaja, ampak verjemi mi, ti v takem filmu ne želiš biti. Noben v osnovi spodoben ne želi biti. - last but not least: draga moja, sodeč po podatkih o starosti tvoje mame in tvojega sina, bi rekla, da bi vendarle že morala nabrati nekaj kilometrine v življenju in sicer tudi te, da se človek nauči, kako se postaviti v konfliktu. Pa vidim, da še malo opletaš. Izkoristi to ponesrečeno situacijo za to, da se naučiš tega, kako se človek postavi v konfliktu. Če se ne boš naučila sedaj, se boš pač učila dlje časa. Lekcije se ponavljajo, dokler se ji ne nauči. Vendelina jr.

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

20. avg 2010 9:28

No, situacija je na pogled blazno kompleksna, ker gre tudi za medgeneracijske zadeve. Nekako bi se morala strenirat (čeprav ni enostavno), da bi ne bila več "tampon zona" za stao in mlado. Vsega v lajfu pač ne moremo urediti in vsem ugoditi, ker nam to na dolgi rok zelo škodi, veš. Iz lastnih izkušenj naj povem, da so starejše gospe povečini šibkega zdravja, da se jim bolj malo zgodi, kar pa se jim, ali pa kar slišijo potem potencirajo do neverjetnih razsežnosti. V naših letih znajo naša useša njihove zgodne zreducirati, če so jih že primorana poslušati. Tudi v moji soseski se je zgodil incident mladincev s prehrupno žurko. Mladec organizator se je drugo jutro podal na obhod k najbližjim sosedom in se opravičil za povzročeni hrup. Opravičilo smo sosedje sprejeli izjemno pozitivno, z rahlo nostalgijo po zlatih časih. Pa čeprav smo imeli prejšnji večer malodane spokane nujne življenske potrebščine za selitev. Kako komuniciramo z osebami kot je tvoja soseda: Ne komuniciramo! Ko ugotovim za kakšen karakter (soseda) gre, mu ob redkih srečanjih namenim le dober dan in mu ne dam prilike za kaj več. V kolikor bi si kdaj drznil prestopiti mejo z nečednimi besedami, bi bil to edini ponesrečeni poskus. Kar se pa tiče strašena, sem to raje razumela kot slabotno šalo. Vsekakor ti želim vse najboljše. beatrice

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

20. avg 2010 13:37

Nasveta sicer nimam, ampak mi je bil všeč tale stavek:
Vendelina jr. je napisal/a:
okej eni so zoprni, eni pa nismo. Vendelina jr.
Moycaa

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

20. avg 2010 14:11

HA! Nad tem sem se tudi jaz naslajala. Absolutno adore in se strinjam. beatrice

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

20. avg 2010 17:42

vidim, da ste se kar razpisali, več ljudi več ve, vsak se je zgleda kar vživel v to sceno, sosede ne mislim mlatit(jo že mož dovolj), ampak imam v mislih napisati eno pisemce, da naj ne vtika nosu v zadeve, ki se je nič ne zadevajo(naj prvič pomete pred svojim pragom, ima kar veliko govna),in so tudi laži, poleg tega pa se naj še pisno opraviči, mogoče v krajevnem časopisu, ker v nasprotnem primeru bo denar nakazala npr. na Karitas itd. Glede njive same smo pa ugotovili, da sploh ni (še) njena. Lep pozdravček, onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

neznan uporabnik

20. avg 2010 18:18

Mislim, da nisi ubrala pravega načina, sorči . Za moj okus preveč razteguješ zadevo..kaj pa mene briga, da jo mož že itak kao mlati dovolj (potemtakem se mi kvečjemu ona smili; mož jo mlati, pa še sosedov mulc ji vozi po travniku.......).. Ma ja, ste se potrudili, da ste ugotavljali, čigava je njiva? Ali res ne bi bilo morda bolje, če bi se traktorist opravičil? pravzaprav tista kolesa od traktorja niso glih nedolžna? In če je bila mokra zemlja? Mah, se ne bom spuščala v agrarne reforme, meni dopade tista pesem "Killing me softly - with love" ali po domače: Lepa beseda lepo mesto najde. Če je pa ne, pa škoda besed. Obilo zdravja želim! japaja

zsa zsa  

član od: 2.5.2010

sporočila: 33

20. avg 2010 18:22

Če nisi ti te sosede tule na forumu oblatila že mnogo bolj, kot ona vas nakurila zaradi povoženega travnika...

zsa zsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti