Medsoseske zdrahe

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

tema odprta - 19. avg 2010 17:18 | ogledi: 5.352 | odgovori: 32

prosim za nasvet kako bi ukrepala proti sosedi, ki mi je danes 80letno bolno mamo skoraj spravila na urgenco, prišla se je nekaj kregat(na dom), hkrati pa jo na veliko obrekovat.

Mamo je to tako prizadelo, še posebej ker ima že tako težave s pritiskom.

Ne bi rada ravno preko sodišča, ampak ali je še drug način(normalen pogovor odpade).

Rada bi jo na nek način utišala(prestrašila), da ne bi širila neresnične govorice.

Že vnaprej hvala za vse nasvete,

onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Temo je spremenil(a) onaon dne 19. avg 2010 17:19

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 17:34

Glede obrekovanja,verjetno ne boš mogla ničesar edino,če boste šli zadevo reševat na sodišče,kar se mi zdi nesmiselno.Obrekovanja so in bodo in če je ta soseda znana po tem,jo ljudje tako in tako poznajo in si o njej mislijo svoje,hkrati pa ne verjamejo v njene besede.Glede tega,da se pride kregat na dom,je pa situacija lahko rešena po hitrem postopku.Ona nima pravice priti kar tako na tuj dom,kajne?Vrata se zaklenejo in se njej ne odklepajo.Če je mama v tem času slučajno na dvorišču,ji dopovejte,da naj se v primeru neželjenega obiska mirno odpravi v hišo in ignorira sosedine besede,zaklene vrata za seboj. Če se soseda ne naveliča teh obiskov v kratkem,bo pa seveda potrebno ukrepati na drugačen način.V tem primeru pač obvestite policijo. žoja

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

19. avg 2010 17:45

da ne bo kdo rekel, en pomemben podatek sem pa spustila, moj mladoletni sin je z enim kolesom traktorja zapeljal na njen travnik- to pomeni kreg, ostalo pa sem že napisala. onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 18:01

Sine naj se zdaj izogiba njenega travnika,če se le da in upam,da ni mlajši kot 16 let in da ima izpit F kategorije,da se ne bo spotaknila še ob vašega sina drugače. Ostalo sem pa tudi jaz že napisala. žoja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. avg 2010 18:17

Če se je zgodil spor le med sosedo in mamo in poleg njiju, v obrekovanje niso vpleteni še kakšni sosedje, je najpametneje vse skupaj ignorirati. Kolikor je mogoče se izogibajte srečanjem z njo, nikakor pa se ne spuščati v razprave in prepričevanja, glede na to, da praviš, da normalna komunikacija z njo, ni mogoča. Če jo boš poskušala na silo utišati ali celo prestrašiti, bo učinek ravno nasproten in to lahko obrne v svojo korist. V kolikor imajo sosedje oz. kdor koli že, voljo in čas, poslušati njeno nakladanje, ne moreš proti temu veliko storiti. So pa čveke in obrekovanja taka stvar, da ena tema hitro zamenja drugo, tako da se ni preveč za sekirat. Če je prepiru botrovalo le obrekovanje in čenče, ki nimajo velikega vpliva na ugled in nadaljni potek življenja vaše družine, bi bilo iskanje pravice na sodišču samo dodatno obremenjevanje živcev, ustvarjanja nepotrebnih stroškov in ker bi se zadeva vlekla v neskončnost, bi bila jeza in zamera nenehno prisotna. Potolaži mamo, prespite zadevo in pozabite. zeta

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. avg 2010 18:32

onaon je napisal/a da ne bo kdo rekel, en pomemben podatek sem pa spustila, moj mladoletni sin je z enim kolesom traktorja zapeljal na njen travnik- to pomeni kreg, ostalo pa sem že napisala. Ma, mogoče je to kar pomemben podatek. Verjetno bi soseda odreagirala bolj strpno, če bi se ji takrat, ko se mu je zgodilo, tvoj sin osebno opravičil, pa kasneje še ti ali mož. Eden od staršev pač. So malenkosti, ki od nas ne zahtevajo veliko napora, se pa šika, da se jih držimo. zeta

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 18:57

Jaz pa ne razumem kako se lahko nekdo zaradi tega,ker si zapeljal malo na njegov travnik,razburja.To so zame moteni ljudje,ki nimajo nobenega dela in opazujejo okolico,da se lahko kregajo.Jaz se vsekakor ne bi šla opravičevat,ker bi s tem dala sosedi samo občutek,da ona lahko počne kar želi na vašem dvorišču in vaša mama nima nikakršne veze,če je poba zapeljal z enim kolesom na sosedin travnik,ker ni vozila traktorja vaša mama.Kot sem rekla,če se le da se izogibajte njenim travnikom(očitno bo vse vzela s sabo na oni svet),vi pa ji pod nobenim pogojem ne dovolite na vaše dvorišče.Najprej ignorirajte,če ne zaleže pa ukrepajte drugače. žoja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. avg 2010 19:30

Kdo od vas pa pozna situacijo in jo lahko sodi, sploh kdo je moten!? Medalja ima vedno dve plati, takšne stvari se ne rešuje na forumih.

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

19. avg 2010 19:51

zzak1977

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 20:03

Če se takšne stvari ne rešujejo na forumih,nima smisla,da se daje kakršnekoli nasvete,ker ne vemo kaj je v ozadju! Avtorju sem samo svetovala in se postavila v njegovo kožo pa čeprav ni izključena možnost,da je pa z njihove strani kaj narobe. Jaz za enkrat zaupam avtorju,da govori resnico in so dejansko stvari takšne kot jih opisuje!Če pa je zgodba napihnjena in zlagana pa avtor sam pred seboj zatiska oči in če mu tako paše-zakaj pa ne? Dala sem samo nasvet in če nekdo laže ali naklada mu ta moj nasvet ne pomaga kaj dosti! Če je pa vse iskreno napisano od avtorja,se pa veselim,da sem lahko svetovala. žoja

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

19. avg 2010 20:10

In če že verjamem,da njihova soseda dela nepotrebne zdrahe,potem verjamem tudi to,da je malo motena!(pravzaprav ji manjka poštenega dela) Ker nimajo drugega dela,opazujejo kdo zapelje z enim kolesom,čez njihov travnik. žoja Sporočilo je spremenil(a) žoja dne 19. 2010 20:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti