Krompir iz žerjavice

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jul 2010 10:31

Ajoj. Brez dvoma je debelina krompirja odvisna tudi od tega, kolikanj neumen je bil kmet, ka-li? Vendelina jr.

neznan uporabnik

29. jul 2010 10:54

Morda tudi od tega, v kakšni zemlji je rasel ? Mi povprečno velik, povprečno okrogel in z vsemi ostalimi karakteristikami povprečno opremljen krompir pečemo približno 45 minut. V foliji povprečne debeline (ker če je malce bolj debela, te takoj nese za nekaj minut hihi press) V glavnem - rajši imam bolj pečen krompir kot pa tistega, na pol surovega, ki ti ropota po ustih. japaja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. jul 2010 11:21

Ja, 45 minut do 1 ure!   Če ga zagrebemo v vročo žerjavico in nato pustimo pri miru, se pravi je ne oživljamo s pihanjem ali kakršnimkoli drugim načinom. Računati je treba, da se temperatura žerjavice počasi znižuje in se spreminja v pepel.

Cila

tone19  

član od: 6.10.2009

sporočila: 1

29. jul 2010 16:41

Mene pa zanima zakaj kumare ko jih vložiš čez čas postanejo bele,pa to ne na dnu kozarca ampak kumare same.lepo prosim za pomoč... TONE tone19

namar  

član od: 29.6.2010

sporočila: 9

29. jul 2010 18:41

Na kratko sem preletel povezavo od Vendelina jr. Če sem prav razumel potem krompirja ne olupiš preden ga zaviješ v folijo? namar

beno71  

član od: 3.1.2010

sporočila: 52

29. jul 2010 19:34

V mojem otroštvu folije nismo poznali; krompir smo enostavno pokrili z žerjavico in smo šli čofotat, po slabi uri je bil pečen. Druga varianta pa je šla takole: "Narabutan" krompir smo oprali, dali v staro skledo( lahko je tudi preluknjana). Namesto pokrovke smo uporabili star namočen časopis; skledo obrnemo ,tako ,da je časopis spodaj na vrh pa naložimo žerjavico kot bi delali s sačem. Po dobri uri je krompir fantastičen, solili smo kar sproti ko smo jedli.Če smo imeli še domače maslo pa še toliko boljše. Pa dober tek ! ! ! Beno beno71

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jul 2010 11:23

Mi smo delali takole: Krompir se je zavil v folijo (če je pa kje kaj krompirja pogledalo ven, nič hudega in ne, ne lupi se) in to se je vrglo na ogenj za roštiljado (velik grajen kamin na vrtu). Potem je pleme pripravilo mizo na vrtu in potem smo dali gor prvo rundo mesne peke....in ko je bil kotlet pečen, se je serviral tudi krompir. Tisto folijasto zadevo smo z dolgimi prijemalkami (take dolge klešče, nekje med kleščami in prijamalko, sestavni pribor dobrega kamina) izvelekli izpod ognja, malo popihali in odvijali folijo. Krompir je bil nekje med pečenim/kuhanim in toplota je kar buhtela ven in to se super kombinira z maslom, s kajmakom pa še bolje. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jul 2010 11:59

tone19 je napisal/a:
Mene pa zanima zakaj kumare ko jih vložiš čez čas postanejo bele,pa to ne na dnu kozarca ampak kumare same.lepo prosim za pomoč... TONE tone19

 *ebiga tone devetnaesti, po vpisu si mal dolg čakal na prvo oglašanje. A se ti morda ne zdi, da nisi zadel temo?

ežoj

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

30. jul 2010 12:25

"Narabutan" krompir smo oprali, dali v staro skledo( lahko je tudi preluknjana). Namesto pokrovke smo uporabili star namočen časopis; skledo obrnemo ,tako ,da je časopis spodaj na vrh pa naložimo žerjavico kot bi delali s sačem. Po dobri uri je krompir fantastičen, solili smo kar sproti ko smo jedli.Če smo imeli še domače maslo pa še toliko boljše. Pa dober tek ! ! ! Beno Beno, tale ideja je fenomenalna! Takoj se grem v klet med kramo plazit! zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti