Kuhinja - mat ali visok sijaj?

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

20. jun 2010 21:00

Jaz pa ravno sedaj čakam svojo novo kuhinjo.Zgornje omarice bodo vanilija, spodnje pa bordo, vse visok sijaj. Pult bo svetlo rjav, stene pa delno steklo (pri štedilniku in koritu) ostalo pa isto kot pult. Malce me skrbi bordo spodnji del, zaradi prstnih odtisov. A ima kdo bordo kuhinjo visok sijaj? buča

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

20. jun 2010 21:03

Jaz imam kuhinjo narejeno po meri pri mizarju ,elementi so isti kot na linku le plošče delovne so malo temnejše , imam jo že tri leta pa še vedno ko jo pogledam mi je zelo všeč in res ni občutljiva glede na to da imamo malega otroka . KDM

Plain Jane  

član od: 22.12.2008

sporočila: 26

20. jun 2010 21:06

Mi smo ravno prejšnji teden končno dobili kuhinjo, smo se lani namreč preselili. Je pa masiva, v kombinaciji svetlega in temnega lesa. Pult je fantastičen, temen, skoraj 10 cm debel, vseeno pa je treba biti malo pazljiv in sproti brisati kar je mokrega (ostalo ni taka kriza), ker ni lakirano, uporabljen je samo čebelji vosek (s katerim potem na vsake toliko vse premažeš). Plain Jane

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. jun 2010 22:13

Zoja2, mi imamo belo visoki sijaj in oreh delovni pult in stenske obloge, Nobilia. Smo najprej gledali pri Dan k., pa smo si premislili ob vsem slišanem in prebranem.

Skratka, pozna se zelo malo odtisov - moraš res prav od blizu pogledat, očistijo se pa neprimerno lažje kot pa iz mat površin (imeli prej). Sama sem bila tu največji skeptik, pa mi ni žal, da sem popustila.

Odločitev najbrž ne bo lahka, zato je vredno dobro premisliti.

 

Lp,

robida

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. jun 2010 7:13

S kuhinjo DK imam same dobre izkušnje, je pa mat barva. Bi rekla, da se težje čisti kot visoki sijaj, ker je ta popolnoma gladek, mat površina pa ne. Jo moraš kar v nulo sčistit, da ni lisasta površina, pri sijaju tega ni.

Lijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jun 2010 10:24

Če imaš rada red in si bolj laboratorijski tip kuharice, potem ne boš imela težav ne z mat ne z glossom. Če ti pa čiščenje in lovljenje kapljic ne gre najbolje, potem bo pa kuhinja vedno dajala zanemarjen videz. Mat ali gloss s tem nimata nič. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

21. jun 2010 10:35

Ha-ha-ha....  100%-ni zadetek.

Pozdravček!

neznan uporabnik

21. jun 2010 10:56

Kaj je, Dragička, a smo na strelskem tekmovanju? No ja, se pridružujem čestitkam za uspešno bombardiranje.. Pees: gladke površine se lažje čistijo, mat so (vsaj meni) lepše na pogled. Potem je pa odvisno, pod kakšnim kotom in iz katere smeri prihaja svetloba.. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti