Gobe

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

9. okt 2011 18:59

Hvala Hedonist, info čisto zadošča. Mi smo v okolici Ptuja, bomo še počakali kak dan, da pride 'bera' še bolj na vzhod :). Mi je pa mož rekel, da če ga spustim v vašo smer, ga ne bo nazaj par dni, ker bi verjetno zalutal :)

Torej hvala, ko kaj najdemo, pa tudi jaz poročam.
lp,D.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. okt 2011 17:32

Baje na Pohorju rastejo kot "gobe po dežju".  Pri nas pa ne vem kako je kaj, jaz sem se vrgla v študij, "tastar" je pa tudi polno zaposlen, morava ta teden en dan v hosto, ja ja

Roncolino

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

11. okt 2011 11:21

Evo, 2 uri v gozdu, niti ene gobice. Videla sem enega samega vražjega gobana.šmrc!

rosie

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. okt 2011 13:28

Bila pod Arehom (Pohorje), domov prišla brez "ičega". Niti strupene nisem videla, sem pa potem malo nižje nabrala kostanj, da ni bila moja pot ravno čisto "zastonj". Lahko me pa kdo zraven vzame (to bi pa res rada doživela), po gobe, mislim.

 

lp     galja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15194

11. okt 2011 15:49

Jaz pa sem se danes prav pripravila za gobarjenje. Malo je bilo strah it sama v gozd (imam slabe izkušnje z različnimi neprijetnimi srečanji), pa sem se opogumila. Po dveh urah hoda sem našla vražje gobane, mušnice z pikicami, ...skratka nič. No, pa sem si rekla, vsaj še kostanj naberem in me je odneslo čisto na neznani kraj in takrat zagledam malega jurčka. Jurčka po 5 letih. Pa še enega malo stran, pa še enega... Mislila sem, da me bo kap. Tako sem domov prinesla nekaj mini jurčkov vsa vesela. Očistila sem jih kar tam, zdaj pa me zanima koliko časa je potrebno da na istem mestu spet zrasejo, če? Ker to bi bilo prav imenitno, ker poznam vsaj eno mesto! Včasih je bil moj vodič oče, zdaj sem pa kar sama.

Šla pa bi tudi na litijski konec, pa kaj ko nimam pojma kje...Ko se že tako hvalijo koliko jih je..Mogoče pa kar na slepo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. okt 2011 10:06

Goba raste približno 24 ur, zdej kaka ura gor ali dol. Če si jih tam očistila potem obstaja velika možnost, da bodo ponovno zrasle in po kakem dnevu pejd spet v kontrolo.

Mirno pojdi tudi v litijski konec , v teh ndeh je tukaj ogromno ljudi, nekateri prihajajo celo z grabljami in potem rijejo po gozdu huje od divjih svinj. Tako da če prideš še ti se sploh ne bo poznalo. Gobe pa še rastejo.

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. okt 2011 10:09

hedonist je napisal/a:

Goba raste približno 24 ur, zdej kaka ura gor ali dol.

hedonist

Ne se hecat................

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15194

12. okt 2011 10:20

Ja z grabljami pa res ne bom šla v gozd. Zaenkrat še dobro vidim. Torej konec tedna spet v kontrolo, če me ne bo kdo, ki že pozna ta teren prehitel. Mogoče je čakal, da zrastejo, ker so bili res čisto mladi, pa sem ga prehitela Vsaj enkrat mi je ratalo!

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

12. okt 2011 10:58

No Trixi, a vidiš kako si korajžna punca. Pred mnogimi leti sem tudi jaz nabirala gobe v okolici Litije. Ko se pelješ od Litije proti Zasavju, boš po kakem kilometru zagledala desno eno lepo makadamsko cesto speljano po ravnini, table kjer piše kam ta pot vodi pa ni. No, zapelji se po tej poti in se ustavi kmalu ko pripelješ do gozda. Od tam pa levo v hrib. Tudi proti Polšniku lahko zaviješ, ampak tam jaz še nisem nabirala, sem pa slišala, da se pohvalijo.

Jaz sem šla v nedeljo v Besnico pri Kranju in zgubila dušco ob lazenju v skoraj navpičen hrib in se po kakih treh urah k avtu vnila le z dvema malima jurčkoma. Tudi moj je dobil le dva, pa celo vrečko praznih piksen je spet zbral.

 

mejačka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15194

12. okt 2011 12:46

O hvala Mejačka. Moram reči, da sem bila včeraj tako srečna ob najdbi, da nimam besed. Saj kdaj pa kdaj kakšnega kupim, ampak, da ga sam najdeš je pa pravi občutek sreče. Kaj šele občutijo tisti, ki cele košare dam nosijo?

Jutri napovedujejo dež, torej idealno za rast gob.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti