Gobe

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

16. okt 2011 9:21

Sedaj, ko so noči in dnevi hladni, muhe, ki zalegajo v gobe niso aktivne in zato so jesenske gobe mnogo bolj zdrave.

Hedonist, ne zameri, to da gob nisi očistil že v gozdu, to ni pravi odnos do narave, tudi narediš škodo podrastju gob, ko jih kar puliš iz zemlje, zato so te spoštovane kolegice malce okarale. Saj veš; za vsako bedarijo je kazen. Da pa Trixi sprašuješ, če so gobe zrastle iz ostankov, ko jih je odrezala v gozdu je pa res trapasto. Pa saj gobe niso plevel. Res rabiš pogledat v kakšno knjigo o gobah.  

janko1

kozamurnik

sporočila: 2311

16. okt 2011 9:24

Bravo janko 1, tako se govori. murnik

Mygrace

sporočila: 6506

16. okt 2011 9:33

A pri Jade pa nič več gob ne nabirajo ? Pogrešam njene slikce (da ne rečem izzivanja, hehe..)

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2011 11:29

Mygrace je napisal/a:

A pri Jade pa nič več gob ne nabirajo ?

Mygrace

jade verjetno gobe cele dneve čisti, zmrzuje, suši, vlaga, torej nima časa za fotografiranje in objavljanje na Kulinariki

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

16. okt 2011 20:52

A črne (mrtvaške) trobente pa še nič ne poganjajo? V mojem "lovišču" včeraj: pod nogami škrtajo skledice bukovega žira, pa tudi žir, tla skoraj suha, o gobah ni sledi, razn 2 rumenih griv.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2011 22:14

Pri meni tudi ni črnih trobent - res čudno.

lp

cervus

darč  

član od: 30.3.2011

sporočila: 39

16. okt 2011 22:25

Danes sva s soprogo gobarila na Jelovici in nabrala dobrih 5 kg jurčkov.

Bila sva pa kar malo presenečena saj sva  iznad Rudnega pa do mojega postanka naštela samo 5 avtomobilov.

Za primerjavo jih je bilo prejšnjo nedeljo na tej relaciji 32.

Lahko pa povem .da sem prejšnjo nedeljo nabiral jurčke v snegu in jih nabral skoraj toliko kolikor sva jih danes oba.Bilo  je prav posebno doživetje,takšno gobarjenje sem prakticiral prvič v moji gobarski karieri,ki pa je dolga že kar nekaj desetletij.Pravo  veselje je bilo pogledati in opazovati sneženo površino iz katere so sem in tja kukale samo kapice ali pa le del teh.

Ljubiteljem in poznavalcem Jelovice pa lahko sporočim,da se da dobiti še zelo majhne jurčke kljub sorazmerno nizkim temperaturam,vendar pa na nižje ležečih predelih - zgoraj ni menda nič.

Pa veliko užitkov v gobarjenju.

darč

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

16. okt 2011 22:58

Trixi,dobro ti gre, res pa to niso jurčki. No, moje današnje gobarjenje se je končalo po treh urah z enim borovim gobančkom in 12 kg kostanja.

Darč, hvala ker si nam zaupal makrolokacijo tvojega pohoda. Ponavadi gobarji res s prstom ne pokažejo okrog katerega grma rastejo, prijazno pa se mi zdi povedat na tvoj način. Pa saj ne smemo bit preveč požrešni.

Rimlkjanka, res je suho in tudi jaz sem uživala ob škrtanju žira pod nogami. Verjela ali ne, jaz še v življenju nisem srečala mrtvaških trobent, pa sem že kar nekaj pregobarila. Pravijo da so odlične za sušenje, baje so zelo aromatične.

mejačka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

18. okt 2011 0:12

To nedeljo sem nabral samo za nekaj pesti sirovk. Na mestu, kjer rastejo črne trobente, jih ni, ampak bi bil že čas za njih, že nekaj časa. Ob smrekovih deblih, kjer rastejo kostanjevke, sem našel eno samo in pod brezami enega samega brezovega turka. Skratka, žalost. Letos je gobja letina zelo slaba, gobe se pojavljajo sporadično po različnih predelih Slovenije. Moraš biti ob pravem času na pravem mestu. Zdi se mi, da bo slana počasi končala glavno gobjo sezono, ki pa je tako ali tako ni bilo.

lp

booris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

18. okt 2011 6:18

darč je napisal/a:

Danes sva s soprogo gobarila na Jelovici in nabrala dobrih 5 kg jurčkov.

darč

Kako je že zapisano v zakonu?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti