Krem fix in ostali nasveti pri pripravi torte

mnjamika  

član od: 30.3.2010

sporočila: 4

tema odprta - 13. maj 2010 10:24 | ogledi: 11.850 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

Sem novika tako na kulinarika.net kot tudi v kuhanju:)

Nekjajkrat sem že naredila nutelino tortko po receptu kulinarike.net (supeer torta :D ), sedaj pa se prvič spuščam v večji podvig - nutelino torto bom pripravila za sestrino obhajilo, kar pomeni da mora tudi dobro izgledati.

Do sedaj se mi je nadev za torto vedno posedel. slišala sem že za Kremfix pa me zanima, kako se ga uporablja, če bo potem nadev nekoliko trši, da bo prišla debelješa plast nadeva in če kaj spremeni okus.

Hkrati je sestra izrazila željo, da bi bila 1/3 torte s sadnim nadevom (višnje, jagode,...) pa me zanima, če imate kak nasvet kako enostavno narediti dober sadni nadev.

Hvala že vnaprej vsem skupaj :)

mnjamika

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

13. maj 2010 10:36

Živjo! Zares dober in enostaven sadni nadev najdeš pri torti Jagodno-borovničeva svečana torta: zmešaš sadje, smetano, sladkor in mascarpone. Meni osebno najljubše sadje za v torto so borovnice, jagode in višnje; vse to pa pride super v omenjenem nadevu. Vse skupaj pride malo bolj kompaktno kot sama smetana, pa še izgleda zelo lepo, tako da res ne moreš zgrešiti. Glede nuteline torte bodo pa še bolj izkušene članice kaj povedale. :) Veselo peko! :) MancaS

mnjamika  

član od: 30.3.2010

sporočila: 4

13. maj 2010 10:42

super hvala za nasvet:) ga bom uporablia, sliši se odlično :) mnjamika

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. maj 2010 19:40

meni je fajn, da kombiniram rastlinsko in navadno smetano, ker je pol bolj okusno, pa še agregatno stanje je sprejemljivo za okraševanje :) v to jagodno borovničevo pa dam navadno smetano, ker je že mascarpone zelo kompakten in ni problemov z gostoto, je kar trdna krema. V nutellino pa kombiniram. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. maj 2010 21:33

Rastlinska smetana mi je nekaj najslabšega, kar je lahko v torti ali pecivu.

Lijana

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

13. maj 2010 22:34

Se strinjam z Lijano, rastlinsko smetano imam doma samo včasih ko delam kakšne piškote in pač počaka odprta nekaj časa v hladilniku. Se mi pa zdi da je tudi razlika pri navadnih, je MU res boljša, vsaj meni se vedno lepše stepe, bolj trdno, kot pa od Mercatorja, Tuša, Špara, pa čeprav vse delajo Ljubljanske Mlekarne. Glede sadnega nadeva se strinjam z jagodno borovničevo svečano torto, smo sprobali ravno ta teden in je bila pohvaljena, pa tudi zelo kompaktna krema. Če vam ni všeč mascarpone, lahko nadomestiš s pasirano skuto, tudi dobra varianta. V nutellino pa svetujem da dodaš kakšen kremfiks, po navodilih na vrečki (pač streseš notri ko miksaš smetano, 1 kremfiks naj bi bil za 250 ml smetane). Nič težkega, ma jaz sem vedno ga dodala ker je res nutellina torta malo manj kompaktna. Sem tudi slišala da je odvisno od nutelle, kje je bila izdelana, ampak jaz še nisem tolikokrat delala nutella torte, tako da ne spremljam s katero nutello delam. Pri nas je "čokoladna" polovica torte ponavadi tale http://www.kulinarika.net/recepti/5691/sladice/cokoladn Za okrasitev pa jaz uporabljam šlag peno, ja saj vem da je iz vrečke, ampak se mi zdi najboljše in najlažje tako. *Alisha*

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. maj 2010 23:43

Da pristavim moj mal izvedenski piskerček kar se nutele tiče. Sicer nevem kako se obnese v kremah, ker redko do kreme pride, jo prej "potamanim" samo z žlico. Original Nutela (nemška), ki jo dobiš v najbolj nakramani slovenski drogeriji Mullerju je najmanj sladka. Potem je tu francoska/poljska in ostali ponaredki, ki so malce bolj sladki, ampak če nisi prevelik čokoholik se to ne opazi. Po zgradbi sta mi skoraj identični, morda nemška malo bolj čvrsta, načeloma so vse precej tekoče ko so sveže odprte. Potem je tu še spodoben ponaredek Nutele kar se okusa tiče - Lumpi namaz našega najboljšega soseda. Tako da, če budget ne dopušča dražestne Nutele se da z Lumpijem dobro skozi priti. Se mi pa zdi, da je ta najbolj tekoč, zato bi moglo malce več kremfixa notri past, da bi bila zadeva čvrsta. Ampak kakor pravim, za na žlico so mi vse te tri opcije super, v drugi obliki je pa tako ne jem :D Verjetno je pa vsa štorija malo drugačna, ko je treba tretji biskvit na torto postavit, pa okrasit pa še stalo naj bi nekaj časa lepo... Viva Meier

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

14. maj 2010 8:06

Tudi meni je Hoferjeva Nutoka najbližje okusu prave Nutelle... lenka

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

14. maj 2010 8:20

Original Nutella je italijanska od Ferrero, v Müllerju se pa res dobi narejeno v Nemčiji. In se strinjam z Vivo Meier, da je med posameznimi Nutellami velika razlika. Definitivno najboljša, tako po okusu, kot po primernosti za mešanje v Torti Nutella je italijanska. Dobi pa se jo, kar sem sama zasledila, le čez mejo. girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti