Torta - krema (transport)

c.acjom  

član od: 21.4.2009

sporočila: 33

tema odprta - 12. maj 2010 12:17 | ogledi: 6.830 | odgovori: 25

Pozdravljeni!

Delala bom torto, ki bo "potovala" iz SLO v Slavonijo. Povejte mi, kakšna torta, krema, bi bila najbolj primerna?

Hvala in lp.

c.acjom http://mojca980.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. maj 2010 14:23

Alipa krema posebej, testo posebej, pa tam sesatviš.

Samo meni se zdi torto v Slavonijo nosit s sabo kot da goloba jemlješ s sabo v Benetke ...

Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. maj 2010 14:46

Moja "potovalna" torta je tudi punčeva, ki je sočna, vendar brez kreme. Seveda ni primerna za otroke - pri nas doma smo ji rekli "pijana torta". teta torta

c.acjom  

član od: 21.4.2009

sporočila: 33

13. maj 2010 9:32

Hvala za odgovore! Ja, sem gledala, če bi delala npr. Sacher torto, ker ni kreme. Bi bila boljša oz. bolj sočna z npr. marelicami vmes ali čim podobnim? V bistvu jo bom pekla za prijateljico, ki gre na krst v Slavonijo, zato se bo torta transportirala. Lp. c.acjom http://mojca980.moj-album.com/

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. maj 2010 12:45

Sama sem v Sacherjevo torto že dala namesto marmelade gosto skuhan marelični kompot, bilo je odlično. Bi pa bilo najboljše, če ga lahko naredila iz zamrznjenih marelic (jaz sem ga iz svežih konec junija), ker so kupljeni presladki in premalo aromatični (še najboljše so marelice Del Monte, ki so vsaj malo kiselkaste). teta torta

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

13. maj 2010 13:10

Še boljša od Sacherjeve je po mojem za potovanje Linška torta. Pa še zelo aromatična in okusna. Rakuncek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2010 14:16

Jaz tudi tule vidim beneško paralelo.... Enkrat smo se službeno peljali v BG s precej dragim službenim avtomobilom. Na bencinski pred Mokricami so kolegi kupili sveže rogljiče. Večino so jih pojedli kar na postajališču, dva sta pa ostala v papiranti vrečki, ki je imela na zunanji strani aluminijasto prevleko (skratka, nobl šrknicelj). Nekje pri Slavonskem Brodu sta tista rogljiča zgledala kot pecivo, ki ga je nekdo pomotoma polil z mineralno vodo... Hočem reči, tudi če se dela ne vem kako fotogenična torta, po možnosti taka, da bi še stana ali pa matilda malo odprli usta, če se ta torta potem pelje nekaj ur v osebnem avtomobilu, bo čez nekaj časa delovala precej "kumrno". Skratka, torta, ki na osnovi lokaciji deluje za 5+ bo čez petsto kilometrov delovala za 2-3, če rečem v šolski maniri. Oziroma, če bo videz torte po toliko kilometrih še vedno okej, potem se tistega definitivno ne bo dalo z guštom jesti, ker bo suho in ajoj. Saj morda obstajajo ljudje, ki z guštomjedo take suhe in drobljive torte, samo jaz nobenega ne poznam.... Hočem reči, za vloženo energijo za izdelavo in transport take torte ne bo na končni lokaciji ustrezne kompenazcije v obliki občudovanja, pohval.... Je pa to vsekakor dober filmski material. Če bi Vojnoviću dali da naredi zgodbo iz tega, kako nedko v Sloveniji dela torto, kako to peljelo v Slavonijo, kako so v avtomobilu vsi na trnih zaradi te torte in kako se med transportom malo sporečejo in kako so tam nekje pred Požego malo zastoji in se ugasne motro in sonce pripeka na pleh....in potem pridejo na lokacijo in je torta šmafu, ampak čez dva dni ni več tako važno, ker je ekipa na veselici itak tako izčrpana, da ne vidi več razlike med dobrim in ne tako dobro izvedenim....pa vmes še nekaj medkulutrunega štofa in reševanje slo-cro meje....TO bi pa bil dober film. Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

13. maj 2010 14:41

Jaz sem reform torto enkrat transportirala na drugi konec Slovenije in je bilo vse bp, ker je torta nizka in kompaktna. Če je zdržala 2 uri v avtu, bi najbrž tudi še kako dodatno, sploh če poskrbiš za hlajenje. Tale dvom o smiselnosti transportiranja goloba v Benetke pa je tudi za premislit perpetua

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. maj 2010 14:52

No, kaj pa potem porečete na to, da sem zelo dobri prijateljici za njen rojstni dan obljubila (me je prinesla naokoli, v tem ima par doktoratov in ji zmeraj rata), da ji postrežem s torto

....................................

....................................na vrhu Triglava.

 

Seveda jo moram gor sama prinest.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti