Kaj vse kupujete v lekarni v avstriji??

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

15. apr 2010 20:15

Vitamine B kompleks, pa za otroke 'žaubo'- eterično, kadar pokašluje....pa za naju z možem eno tako tekočino, v steklenici v obliki kitajca, kadar sva prehlajena .-najprej zelo greje...pa še kakšna malenkost se najde http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. apr 2010 7:10

Novo

naor, mislim, da ja.  Ko sem znanko včeraj spraševala za ime tega zdravila, mi je, če se ne motim, omenila kot slabšo varianto ravno glukozamin. Nekaj skratka, kar je tu lahko dobila na recept. Stanje se ji je po enem letu jemanja tega nadomestila poslabšalo do stalnih nočnih bolečin. Sedaj  spet kupuje Condrosulf  v Avstriji in bolečin nima več.   To je vse, kar vem, lastnih izkušenj nimam.

 

Bradavice pa pri nas uspešno odstranjujemo s sokom krvavega mlečnika. Zoprno je le, da je barvo potem težko odstraniti. Na slabo vidnih mestih (pete in podobno) ni problem, na obrazu je pa treba namazati zvečer, da barvasto liso zjutraj lahko zdrgnemo stran.  Pa seveda, rastlino moraš poznati in jo imeti pri roki - lahko tudi v cvetličnem lončku.

Cila

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

16. apr 2010 8:23

Lijana je napisal/a:

Pred leti homeopatska zdravila, zdaj se dobijo tudi pri nas.

Lijana
Je to res? Ker tudi v naši lekarni komaj čakajo, da se jih bodo lahko lotili prodajati, pa jim zakon tega še NE dovoljuje. Imamo pa srečo bližino meje, da jih lahko kupujemo tam. Lp, M.

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

16. apr 2010 9:57

ali v teh lekarnah govorijo tudi slovensko? lp baška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2010 10:08

V eni od zasebnih lekarn v MB prodajajo homeopatska zdravila, pdorbnosti ne poznam, ker nisem uporabnik.

Se pa pripravljajo na homeopatsko lekarno tudi "uradne" lekarne, samo na zeleno luč za zakon, ki je že prirpavljen, čakajo. Tudi farmacevti so že usposobljeni za svetovanje in prodajo, saj je med njimi kar precej interesa za homeopatijo, in omogočeno jim je bilo ustrezno izobraževanje. Turi prostor za hopeopatsko lekarno je že nared in ko bo sprejet ustrezen zakon, bo lekarna hitro zaživela.

 

Mamamia

mamamia

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

16. apr 2010 10:43

V Avstriji smo kupovali, kar se v naših lekarnah ni dobilo, pa je tam dosti bolj učinkovito zdravilo. Tako kot ti praviš, ko sem dojila, sem imela gel za bradavice iz Avstrije, pa Vick je zakon v vseh oblikah, proti prehladu itd. pa Tonsilgon (ali Tonsilan) kapljice sem tam kupovala, mislim, da jih sedaj več nimajo. Skratka kapljice podobne našim ampak z veliko več učinka. So pa v bistvu kot neke imunske kapljice, pa proti vnetju dihal in žrela in grla, ker je otrok pogosto imel težave, ko je bil manjši. mimoza5

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

16. apr 2010 14:31

kuga sploh š delamo tuki č je pa n uni stran meje us tuk bulš - kva rečete! selotejp

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. apr 2010 17:47

Hvala, se bom pozanimala! naor

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

16. apr 2010 18:16

Kaj pa tekočina za leče? Jo kdo kupuje v Avstriji? Koliko stane tam? Yvette

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. apr 2010 9:55

selotejp je napisal/a:
kuga sploh š delamo tuki č je pa n uni stran meje us tuk bulš - kva rečete! selotejp

 

 

He, he, temu se  reče "čezmejno sodelovanje".  Saj tudi Avstrijci hodijo pa marsikatero stvar k nam, pa Italijani, pa Hrvati ....

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti