
Borovničevi cmoki z orehi in pehtranom
Na to temo bi tudi jaz nekaj vprašala. Sem dobila informacije, da zoper paradontozo pomaga antibiotik z imenom Rovamicin. Prosim za informacije, če kdo to pozna in mi sporoči kako se uporablja (mislim na način terapije). Vem le to, da sta potrebna dva tretmaja, ne vem pa koliko miligramske morajo biti tablete, niti koliko časa se jih je v enem tretmaju. Seveda bom ta antibiotik morala kupiti v tujini (to sem že izvedela od naših lekarnarjev). O načinu doziranja pa molčijo - res ne vem če so na mestu, da ljudem pomagajo. Kljub temu, da sem omenila, da bi zdravilo plačala.
Se zahvaljujem, če ste to prebrali in že vnaprej hvala za odgovore.
Lep pozdrav
McNenaMc Nena, pa se ti ne zdi, da je antibiotično zdravilo nekaj, kar MORA in SME predpisati SAMO in LE zdravnik? Res ni čudno, da obstaja že cel niz bakterij, ki so odporne na VSE antibiotike. Še malo, pa bomo menda v predpasteurjevih časih. Okoli E.coli pa je bilo toliko panike. Morda bi veljalo, da v današnjem Delu, na strani Znanost prebereš prav o tej bakteriji, ti bo dalo, upam, misliti, v zvezi z nekontrolirano rabo antibiotikov namreč.
Draga Nena,
antibiotiki niso hec, sploh pa ne nekaj, kar bi si predpisovali sami in goltali po okusu. Antibiotike predpisuje zdravnik in nihče drug. Prav tako je pa res, da pri nas nekaterih stvari pač ni vključenih v zdravstveni sistem - razlogi so pa taki ali drugačni. Če zelo zelo resno misliš, potem raje kot da si sama narediš škodo, stopi do zobarja v Avstriji, stisni zobe in si plačaj še tisti en pregled, pa naj ti on razloži, kako in pod kakimi pogoji ti priporoča zdravljenje - če je sploh primerno zate. Tudi v Avstriji pa ga, kolikor vem, dobiš samo na recept.
Od farmacevtk v lekarni pa tudi ne smeš pričakovati čudežev - dolžne so ti svetovati o zdravilih, ki ti jih predpiše zdravnik, ne morejo ti pa postavljati diagnoze. In če neko zdravilo iz takih ali drugačnih razlogov pri nas ni registrirano, potem tega pri nas pač ni.
Lep pozdrav,
Sonja| McNena je napisal/a: |
Na to temo bi tudi jaz nekaj vprašala. Sem dobila informacije, da zoper paradontozo pomaga antibiotik z imenom Rovamicin. ... Seveda bom ta antibiotik morala kupiti v tujini (to sem že izvedela od naših lekarnarjev). |
Čudno, na medicinskih in nosečniških forumih celo nosečnice debatirajo o jemanju tega zdravila - le kje in kako so ga dobile, če ne na recept in ne pri nas?
Se pa močno pridružujem predhodnicama - nobenega antibiotika tudi približno ne, če ga ne predpiše zdravnik! Ne samo, da postanejo nanj odporne bakterije, tudi naše telo s tem brez potrebe po eni strani obremenjujemo po drugi strani pa postaja navajeno nanje in takrat, ko jih res rabimo, ni več pravega učinka.
CilaParadontoza ni neko enkratno bakterijsko vnetje, zato za njeno zdravljenje ne more pomagati antibiotik. Vnetja so posledica neustrezno oskrbljene ustne votline (pri nekaterih tudi v kombinaciji z dednostjo).
Edina stvar, ki jo jaz vidim kot uspešno pri preprečevanju NAPREDOVANJA paradontoze, je zelo dober zobozdravnik, ki ti redno (v primeru mojega moža je to na tri do štiri mesece) odstranjuje zobni kamen. S tem preprečuje, da bi zobne obloge potiskale dlesni navzdol in da bi se v žepkih, ki zaradi nastanejo med dlesnijo in zobom, prišlo do vnetij.
tjas
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Borovničevi cmoki z orehi in pehtranom

Špinačna solata z rukolo, jagodami, oreščki, feto in sladkim balzamičnim prelivom