Pomočnik vzgojitelja

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

tema odprta - 3. mar 2010 18:55 | ogledi: 4.777 | odgovori: 44

Živjo!Imam vprašanje glede poklica pomočnik vzgojitelja.To šolo bi delala izredno,ob delu,me pa zanima,ker je ta šola v Ljubljani in Trebnjem,kje so bolj zahtevni in kje manj.Slišala sem,da pri eni od teh šol zahtevajo precej veliko in ti vzame tudi več časa.Ker je to šolanje ob delu,bi se seveda odločila za krajši program.Lepo prosim za vaše ,mnenje tiste,ki so morda obiskovale obe šoli oz.,če imate kakšne podatke ali ste slišale katera ima hitrejši program.Hvala!

masaj

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

3. mar 2010 19:08

Mislim, da bi bilo najboljš če kontaktiraš obe šoli in jih direktno vprašaš kako in kaj? _tmickena_

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. mar 2010 19:28

A pa se ti zdi v redu, da greš v manj zahteven program? To verjetno poleg tega, da boš hitreje prišla do titule, pomeni tudi to, da bo tvoje znanje slabše in da boš na vse skupaj še manj pripravljena, kot pa bi bila sicer (ker, roko na srce, na delo z otroki nihče ni pripravljen takoj, ko izstopi iz institucionaliziranega pedagoškega programa). Kakorkoli že, če se ti zdi, da si tak mojster in talent, ti vsekakor priporočam krajši oz. manj zahteven program, ker v tem primeru je res škoda metati čas skozi okno. Konec koncev, delo z otroki tako ne more biti ne vem kako zahtevno, a ne? s0ncek*

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

3. mar 2010 19:56

Vsekakor bi ti očitno prišel prav najmanj zahteven program, po možnosti tak, ki ne zahteva nič. Srečni otroci in starši, katerih otroke boš pomagala vzgajati. Boš lahko še njim vcepljala mislenost, da je z manj znanja in truda mogoče doseči veliko, več, še več. Oprosti, ampak, če misliš s svojimi izjavami resno, upam, da se v nobeno tako šolo ne boš vpisala,.... sOncek* je v zadnjem stavku zelo lepo in popolnoma zadela tvoje očitno razmišljanje.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2010 19:59

Joj, a se hecaš ali misliš resno? Kako boš pa delala z neznanjem, ki ga boš pridelala v šoli?

rimljanka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. mar 2010 20:02

Me veseli, da nisem edina, ki jo je tale tema tako zbodla. s0ncek*

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. mar 2010 20:44

Tudi jaz sem hotela nekaj v tem smislu napisat in se vam sedaj samo pridružujem.

rrr

Dark  

član od: 25.11.2009

sporočila: 40

3. mar 2010 21:02

Živjo! Jaz ravno končujem omenjeno prekvalifikacijo v Škofji Loki in moram povedati, da ni zahtevna. Večji problem se mi zdi to, da šole še kar razpisujejo vpisna mesta (da s tem zaslužijo), delovnih mest pa ne bo toliko. Samo pri nas v Škofji Loki nas je letos 100 vpisanih!!!!!!!! Vseeno ti želim veliko uspeha, če se odločiš za šolanje. Dark

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

3. mar 2010 21:10

Sem vedela,se boste ujeli na temo tisti,ki radi nekoga,če je le možnost pripravite do tega,da bi se počutil manjvrednega in nesposobnega.Taki pač smo,ljudje...Moje vprašanje je bilo mišljeno drugače in bi ga verjetno razumele osebe,ki trenutno delajo to šolo in imajo izkušnje na tem področju,oglasili pa ste se tisti,ki delite mnenja.Jaz lahko izučeni frizerki,ki je dokončala šolo pa si želi za trgovko,tudi podam mnenje,da naj gre raje v srednjo šolo,ker se bo več naučila kot na izrednem šolanjiu trgovske šole...in izredno šolanje se pač razlikuje od šole do šole....to pomeni,da nekdo,ki izbere krajši program ni dovolj usposobljen za poklic....tukaj šteje,kot vsi vemo več ali manj teorija.Nihče,ne pomisli na prakso....Trgovka ima lahko vso teorijo naučeno v glavi,v praksi pa je nesposobna.....HejHoj,nisem povpraševala po šoli kjer bi mi napisali in dali štempelj,brez spričevala,spraševala sem samo katera šola ima krajši program,konec koncev,ne mi jamčit,da tisti ki delajo šolo po težjem programu,so bolj usposobljeni za ta poklic.Imajo več teorije,prakse pa toliko kot zahteva vsaka šola s tem programom.In praksa v tem poklicu,je seveda pomembna in jo pridobimo takrat,ko pričnemo s tem delom-v vrtcu....tako kot v vsaki službi...pa naj bo trgovka,frizerka,šivilija.....In se opravičujem,če ste me razumeli narobe,da bi po najlažji poti prišla do poklica.Imam službo,redno, pa vseeno razmišljam o tej šoli,ker me je od nekdaj privlačila,ampak takrat so bili za t poklic drugačni pogoji.In nikoli ne vem kdaj bi mi lahko prišla prav.... masaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2010 21:26

Kar se mene tiče, sem samo komentirala to, kar si ti napisala. Kaj misliš, ne morem vedeti. Samo toliko: poznam šolstvo, redno in ob delu, tako, da me ni treba preveč prepričevati....

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

3. mar 2010 22:04

Kar se mene tiče rimljanka,nisi samo komentirala,ampak si tudi spraševala,če mislim resno ali se samo hecam-bere se tako,kar je očitno....si pri pravi?ali se samo delaš,da nisi?In nikogar ne prepričujem,kaj je prav in kaj ni,najmanj tiste,ki so v šolstvu,in se strinjam,da ljudje,ki v srednji šoli delajo ta poklic,so vsekakor na tem področju bolj izobraženi,imajo več prakse itd...Mi,ki bi delali to šolo ob delu pač iščemo način,ki nam ne bi vzel toliko časa,da bi naša družina trpela(ker imamo službo,družino)to pa ne pomeni,da nismo za ta poklic ali bomo manj usposobljeni.Ker potem lahko vse privat šole,še danes zaprejo!!! masaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti