Oblačilni reporta za pomlad 2010

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. mar 2010 8:36

Nina, jaz to kupujem v Zari, Bershki, Pull&Bearu, Stradivariusu, Mangotu, Top Shopu in Miss Selfridge.. Zadnji dve trgovini ne vem če sta v Mariboru, za ostale pa vem da so. Včasih se najde tudi kaj v H&M, čeprav zadnje čase bolj švoh. Kaj imajo letos povsod neke grde cvetlične srajce, majice in tunike, take kot fertahi, tisti z gumbki spredaj ,ki jih je nosila moja stara mama? Kaka moda je to? LP saša

neznan uporabnik

27. mar 2010 8:57

Spagon, saj se boš navadila na firtahe, v mojem življenju se je vse skupaj že tolikokrat obrnilo, da ničesar več ne mečem stran (in čez 7 let vse prov pride). Ene par luštnih punc v zaenkrat nesprejemljivih oblačilih boš videla in potem ti bo potegnilo.. Jaz pa komaj čakam tiste najlonke s črto zadaj točno po sredini.. Moja hči veliko kupuje v Zari, Mangotu.. je zadovoljna. Edino podvizati se moraš, kadar dobijo novo rundo robe. Ker ko zmanjka, zmanjka. Nema repete! japaja

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

27. mar 2010 13:48

Hvala! Ja, jaz sem bila ravno v H&M in sem naletela ravno na te čudne zadeve... Japaja, jaz pa si redko premislim. Če mi nekaj ne potegne, mi tudi cela množica luštnih bitij v tem ne pomaga. So sicer kosi, ki jih res znajo nositi samo nekatere osebe, večina pa pač izpade rahlo čudno. No, jaz bi definitivno izpadla čudno. Se mi zdi, da je nekaj lahko še tako modno, a če se ne počutiš dobro v tem, se vidi. Potem je bolje hoditi okrog v oblačilih, ki že 3 sezone niso več "in" :)). Lp nina _ Sporočilo je spremenil(a) nina _ dne 27. 2010 13:49

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2010 14:12

nina _ je napisal/a:
No, mene pa zanima, če morda veste, kje v Mb ali Lj bi se dalo kupiti relativno poceni oblekice - take poletne, preproste? Ne vem ali jaz nimam sreče, ker kjerkoli gledam najdem ali blazno elegantne verzije, ali pa "predpasnik/kopalni plašč" različice. Če mi lahko prosim namignete tudi kroj? 20 let, 165cm, konfekcijska številka 36/38. Hvala za pomoč! nina _
Nina, v tem trenutku še ni kakšne silne izbire poletnih oblekic, ker ni fazona prodajati nekaj, kar se bo nosilo čez dva meseca in to posledično pomeni, da bo dva meseca v trgovini in trgovina s takimi zalogami....ajoj v ekonomskem smislu. Zato, če zdaj gledaš lažje materiale, zna biti, da vidiš samo tisto, kar se že lani ni dalo prodati in to je res nekje med cunjiš in predpadniš in skratka, to se da preskočiti. Glede na tvoje mere načeloma ne vidim težav s tem, da takih oblekic ne bi bilo moč dobiti, je pa vedno vprašanje, kaj človek vidi in kaj išče in včasih ne vidi stvari, ki bi mu čisto lepo sedle. Recimo v Zari imajo kar precej serij srčkanih oblekic/tunika sistem s pasom na bokih, ki so nekje do pet centi nad kolenom (Okej, tebi bi prišče do kolena) in z znosnimi vzorčki. Recimo, tako oblekico lahko kombiniraš v maju (ko še ni tako toplo) s pajkicami in leder jaknico (in se da skratka zadeva nositi na rastru slabih dvajset stopinj celzija), julija pa to isto oblekico nosiš brez jaknice in pajkic. Material je viskoza in nekaj elastana in svile in to se da lepo ročno prati v mlačni vodi (pazi pri viskozi, viskoza slabo prenaša temperature vode nad 30 celizja, se skriči in potem se mučiš, da jo vlažno razteguješ....). Potem sem videla pri Peek&Cloppenbergu zelo cort modre satenaste oblekice tunika kroj do kolen. Cena zelo korektna. To modro oblekico lahko dvajsetletnica super kombinira s temnomodro (zelo temno moder denim) denim jaknico z veliko bleščicami in zakovicami in zraven imaš potem zlato torbico in balerinke .... Zelo temnomodro denim jaknico itak svetujem kot ultimativni kos za kombinacijo za punce vseh starosti (za kežual izvedbe), za dvajsetletnico pa sploh. Hope this helps. Aja, nina, glede krojev sem se pa do silnih dimenzij (postave breskve, jabolka, hruške in jagode, punce so rekle, da jim je tekst precej pomagal) razpisala lani v Pre-fall oblačilnem reportu (nekje na prvih desetih straneh.....) in če ga ne boš našla, prosi administratorje, da ti pomagajo najti. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 27. 2010 14:18

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

27. mar 2010 14:26

Ja, verjetno res prehitevam :), ampak mi zdaj sonce takoo paše, sploh po tej dolgi zimi, da mi misli, malce uhajajo v poletje. Hvala za nasvete! Temno moder jeans obožujem, tako da mi ta podatek zelo koristi. Bleščice pa niso ravno po mojem okusu. Sem razmišljala ravno o nekih kombinacijah s pajkicami in leder jaknicami (te so sploh po mojem okusu), samo nisem našla prave obleke. Letos sem sploh padla v neko transfomacijo moje sicer precej skromne garderobe in bi rada preizkusila nekaj novega. Sicer so po moje temne kavbojke in navadne majčke na kratek rokav še vedno zakon. Lp nina _

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. mar 2010 15:45

Ma meni se pa zdi, da se da kratke tanke oblekice in oblekice s kratkimi rokavi kupit čez celo leto. Vsaj v tistih trgovinah, ki sem jih prej naštela. Na letošnjih zimskih razprodajah sem si nabavila 3 ali 4. Kratke oblekice nosim tudi pozimi, pod plaščem, zdaj pa sploh prihaja sezona zanje! Nosim jih s pajkicami, na škornje, na vrhu pa črna ali svetlo rjava jakna in včasih kak lep šal. Hlač skorajda ne oblačim več saša

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

27. mar 2010 18:35

Go girl! Jaz nosim predvsem hlače, iz praktičnega vidika, mi je pa res lepo videt žensko v krilu ali obleki - se mi zdi da je bilo tega vedno manj, zdaj pa se spet vrača. Pogledala sem si nove kolekcije prej naštetih trgovin na internetu, videla nekaj zanimivega pri Pull&Bear, tako, da bom šla malce pofirbcat naslednji teden... Pri H&M pa imajo t.i. Garden kolekcijo, ki pa je res... zanimiva; skratka ogromno cvetličnih vzorcev, barv, tudi same oblike spominjajo na rože. Zame malce preveč vsega. @ Vendelina Jr.: Sem brala že takrat (moram priznat, da zelo pogosto visim na kulinariki, čeprav se ne oglašam tako pogosto), imam (recimo da) postavo peščene ure, dokaj skladno, samo vse na mene tudi ne paše... Se mi zdi, da mi manjka še predvsem kilometrina in predvidevanje, kako oblačilo izgleda oblečeno. Se mi zdi, da sploh rada gledam zadeve, ki izgledajo odlično na obešalniku, oblečene pa malce manj. Še ena prošnja. Ne spada ravno sem, ampak... Moja mama je res super ženska, ampak da premalo nase. V zadnjem času je precej shujšala in seveda posledično potrebuje manjši modrček. Sama zanj ni pripravljena odšteti praktično nič, zato bi ji ga rada kupila jaz. Rabila pa bi nekje 85 D. Sama ne vem, kje iskati (razen mogoče Lisca?), ker sem malce manj obdarjena :), bi ji pa rada kupila nekaj kvalitetnega, cena ni tako pomembna. Any idea? nina _ Sporočilo je spremenil(a) nina _ dne 27. 2010 19:01

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

28. mar 2010 19:49

draga nina, se bojim, da bo z modrčkom zelo težko - ne zaradi številke, ker se danes dobi že tako rekoč vse, ampak zato, ker je vsaka pač malenkost drugače narejena in ga je treba v vsakem primeru poskusti - ker je 85D od proizvajalca do proizvajalca in od modela do modela lahko precej različna - smo pač različnih oblik. Ni druge, mamo bo treba zlepa ali zgrda zvleči v trgovino (saj vem, saj vem kaj boš rekla - hvala enako, imam tudi jaz mamo!). Veliko dobrih živcev ti želim, lep pozdrav Sonja

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

28. mar 2010 22:27

Hvala, sem si kar mislila kakšen bo odgovor. Samo jaz računam na to, da tudi če kroj ne bo tapravi, bo vsaj malo bolje - če ne jo bom pa poslala zamenjat (mama denarja tudi ne bi kar pustila v trgovini) nina _

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2010 5:24

Nina, podari ji darilni bon za kakšen butik s perilom. Danes je izbira tako velika, da bo sigurno kaj našla. Pa še lepo ji bodo pomagali s pravo številko.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti