Oblačilni reporta za pomlad 2010

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

8. apr 2010 10:07

Mamamia, hvala lepa. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2010 10:41

Blazer je žensko oblačilo, krojeno in šivano v maniri, v kakršni se krojijo in šivajo moški suknjiči. To pomeni, da se pod podlogo dodajajo podložke za ramena in v višjih cenovnih razredih se med podlogo in blagom (zlasti za mrzli del leta) dodajo tudi sloji gaze ali kakšne druge tenke tkanine. To, če je ta del oblačila v kompletu s krlom ali hlačami in se temu reče "kostim" (v angleščini pa "suit") ali pa se prodaja in nosi samostojno...je irelevantno. V vsakem primeru je blazer. Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

8. apr 2010 10:55

Vendelina jr., hvala lepa. In še komplimenti. Tema je odlična. Košuta

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. apr 2010 20:46

Helo! Tale tema mi bo ravno prav prišla, ker imam v sredo podelitev diplome. Malo sem želim uštimat pa mislim, da nimam nič primernega v omari. Sicer bo letos ponovno leto porok, tako, da si lahko že sedaj privošim nekaj novega. Nisem ravno uspešna pri nakupovanju, usklajevanju, ker se dogaja, da kupim kaj, kar mi kasneje ni všeč. Upam, da dobim kaj lepega v Kranju. Je katera hodila zadnje čase, je kaj primernega? [sreca] katti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2010 9:14

Pri dogodkih tipo podelitev diplome, biti svat na svatbi.... svetujem naslednje: - ne več kot dve barvi (lahko se igrate s kontrasti, ni frke) ampak več kot dve barvi, to vam ne bo pomagalo zaradi tega, ker na fotkah takih eventov ljudje z veliko barvami in močnimi vzorci delujejo, kot da bi bili raje kje v tropskih krajih na počitnihca, skratka ne delujejo, kot da so pri stvari, ergo se jih ne jemlje resno. Takisto se ne hecajte s kakšnimi velikimi karirastimi zadevščinami, razen če se stvar ne dogaja na Škotskem - oblačilo mora biti dobro krojeno in mora zdržati več prireditev, kar pomeni, da je treba iskati v korektne srednjem cenovnem razredu, kroji so pa tudi brezčasni, tako, da se lahko to ob dobrem vzdrževanju nosi deset let (danes imam oblečen en siv komplet, ki sem ga kupila pred desetimi leti, pa to, katero letnico ima, vem predvsem jaz, ampak v kombinaciji z rozastim šalom namesto pasu deluje totalno sveže) - najbolj prijazen komplet za take dogodke je komplet oblekice s kratkimi rokavi (pri katerem je rokav narejen tako, da je večja odprtina pod pazduho, skratka, spodaj stvar ni zašita skupaj in skratka, čisto vsega takoj ne uničimo s potenjem) in ustreznega blazerja. Te komplete sem videla pri Muri, Peek&Cloppenbergu, Oliverju, Commi, Penny Black.....v naslednjih barvah: sivosrebrna, temnomodra, beige-zlata, barva starega zlata, črna. Potem se to lepo kombinira s čeveljci različnih petk. - za podelitev diplome se definitivno odkoraka k frizerju in vizažistu. Ker ženska brez dobrega mejkapa na fotkah s podelitve diplome (zlasti, če je to na začetku pomladi, ko energetsko in pigmentno nismo ravno na vrhuncu) deluje "sprano". Vendelina jr.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. apr 2010 13:08

Super nasvet. Hvala. Ali sedaj lahko k takim oblekcam oblečemo tudi žabe, hočem rečt najlonke? Kožna barva? Kaj pa torbica? Manjša? [sreca] katti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2010 15:47

Katti, takole gre tole: Za tvoja leta in globino denarnice si omisli eno kvadratasto torbico formata 20 krat 20 krat 10 cm, naj se sveti, lahko se sveti v več barvah in tako manjšo (ne pa čisto majhne) torbico lahko uprabljaš za vse bolj svečane evente. Take torbice dobiš v cenovnem razredu od kakih 30 EUR naprej, dizajnerske pa niso mnogo bolje izdelane kot nekaj nebrandovskega iz Macaa.... K taki torbici gre potem mnogo različnih oblačil. Za tvojo podelitev diplome si izbereš kakšno oblekico do kolen, potem pa izbereš še čeveljce, kjer bo barva taka, da bo šla tako k torbici kot oblekici. Dolžina oblekice do kolen je super zaradi tega, ker ta dolžina prenaša tako visoke pete kot balerinke. Sama se, glede na tvoja leta bolj nagibam k barvastim čeveljcem (temna oblekica bo naredila čisto zadosti svečanega) tipo korala rdečo, fukcija roza, kobalt modre čeveljce ali pa zlate ali pa srebrne balerinke. Črnih salonarjev boš v življenju itak imela toliko, da ne boš vedela koliko. Totalno pa odsvetujem čevlje s paščki po gležnju in gor - ker so sicer zelo moderni, ampak imajo ravno zaradi tega definrano letnico in ko človek v retrospektivi gleda fotke, bolj kot je star, manj hoče vedeti KATEREGA leta je to bilo. Skratka, zaželen je rahlo brezčasen videz. Glede nogavic je tako, da v pomladnih dneh najbolje zvoziš s tenkimi 10 denskimi karamela-rjavimi nogavicami. To gre na več-ali-manj-vse. Dopoldne in popoldne, dokler ni zunaj stabilnih 20 stopinj, nosimo nogavic, nad dvajsetko pa jih ni treba več nositi. Upam, da to pomaga. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. apr 2010 10:41

Vendelina, kdaj si pa bila zadnjič na kakšni podelitvi diplom? Bojim se, da so se časi spremenili od takrat (kaj šele od moje diplome...) Ta teden sem bila na eni podelitvi in moram reči, da niti ena (!?) od deklet ni bila urejena drugače kot za v trgovino, nobene črne oblekce, pa kobalt čeveljcev ipd, nobenih frizur in potez visažistov, o fantih pa sploh ne bi govorila, v obleki je bil le eden in skoraj čudno mi je bilo, da nihče ni prišel v kavbojkah. Nič ne obtožujem ali obžalujem, morda večina za te reči tudi nima denarja. Skorajda pa vsak v omari utegne najti kaj "boljšega" za posebno priložnost in škoda da tega ne stori. A mnogo bolj kot kakšno krancljanje sem pogrešala vesele, nasmejane obraze. TEGA mi je bilo pa res žal. Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. apr 2010 11:27

Lisa, na podelitvi diplome sem bila zadnjič lani, ko je diplomirala moja sestrična. Ljubljanska univerza, pravni faks, različni oblačilni stili, ampak vsem je bilo jasno, da se velja malo potruditi z videzom. Kako se ljudje za to oblečejo, je stvar njihovega razmisleka in pameti - jaz nikomur nič ne zapovedujem. Imam pa mnenje. Pač menim, da je pomembno, da si človek obeleži pomembne dneve v življenju tudi z videzom. Je pač pomembno, kakšni smo, ko gre otrok v prvi razred in tudi za otroka je to pomembno, pa kakšni smo na maturantskem plesu in kakšni prejmemo diplomo. Konec koncev, za človeka, ki se je šolal, je to prekleto pomembna prelomnica. Ki se je zaveš šele leta kasneje. In je marsikomu, ki je morda podelitev diplome sprejemal pišmeuhovsko, kasneje žal za tak odnos. Pa tudi, podelitev diplome je v bistvu inicacija v odraslo karierno življenje. In če ljudje želijo, da se jih jemlje resno, potem naj, za božjo voljo, začnejo resno jemati tudi sebe. Na podelitev diplome se ne gre v istem, kot se gre v hipermarketu kupit sobotno špezo. In tudi, eno osnovno spoštovanje do institucije tudi velja - univerza je vendarle center, kjer se zbira nacionalna pamet in če univerza - ki je po eni strani najbolj liberalna in odprta in res tolerira več-ali-manj-vse - ta ista univerza se ob podelitvi diplom odene v slavnostna oblačila. Rektor, dekan, znaki univerzitetnega dostojanstva, to vse spada zraven k podelitvi. In kdor meni, da ni potrebno pokazati nekega spoštovanja tudi z videzom, potem bo pač še moral počakati, da bo mentalno diplomiral. Moj odgovor je bil pa namenjen kolegici, ki je pač začutila, da bi morala imeti eno posebno večnamensko oblačilo in je vprašala. In je tudi dobila odgovor, ki je upošteval tudi študentski žep. Vendelina jr.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. apr 2010 11:48

Vendelina še enkrat hvala. Tudi meni se zdi, da se je potrebno zrihtat za tako priložnost, po svojih zmožnostih. Bomo videli kako bo v sredo. [sreca] katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti