Kam poleti?

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. feb 2010 12:55

A hodi kdo na dopust s prikolico z majhnimi otroki? Ne tisto, ki je celo leto parkirana v enem koncu, ampak tako, bolj aktivno... Mi letos razmišljamo o tej varianti, pa si ne predstavljam čisto, kako bi šlo... Sem bolj "hotelski" tip, ampak za otroke se mi zdi takšen statičen dopust kar malo škoda, verjetno bi bolj uživala v "avanturah"...

čoko

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

2. feb 2010 13:12

Meni najbolj sede kombinacija: najprej potovanje, potem dva dni doma v miru kufer prepakirat, na koncu pa še kakšen teden v ležalniku na plaži lepo lagano predelovat doživetja s potovanja. Pa kakšnega pol metra knjig ne sme manjkati zraven... ah, sem se vživela, a bo kmalu poletje ?

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

2. feb 2010 19:52

Lansko leto sem imela februarja že rezervirano potovanje po Makedoniji,letos pa še nič ne najdem.Iščem kako ugodno varjanto potovanja z avtobusom,kot je bila Makedonija.Pri Sončku ni še nič na vidiku,sem gledala križarjenje pri Hoferju samo kaj,ko ni slovenskega vodenja. Če ne najdem nič mojemu žepu prijaznega bova pa ubrala Ežojevo varjanto,za travarico in kofetek bo pa že. jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2010 22:24

čoko je napisal/a:

A hodi kdo na dopust s prikolico z majhnimi otroki? Ne tisto, ki je celo leto parkirana v enem koncu, ampak tako, bolj aktivno... Mi letos razmišljamo o tej varianti, pa si ne predstavljam čisto, kako bi šlo... Sem bolj "hotelski" tip, ampak za otroke se mi zdi takšen statičen dopust kar malo škoda, verjetno bi bolj uživala v "avanturah"...

čoko

 

Dopust z majhnimi otroki je lahko pravo doživetje, v avtodomu, v prikolici, šotoru, kjer koli. Ko greš z malčki, so oni v prvem planu, doživetja, štosi, starša pač vesta, da na takem dopustu ni miru, da zvečer pač ne gresta sama kam ven in podobno. In dokler se tega zavedata in to vzameta v zakup, je potovati z otrokoma "mala malica", kot rečemo na Štajerskem. Doživetje, ki se ga bodo vedno spominjali.

Na tvojem mestu bi se kar podala na pot. Sem namreč tip, ki o morebitnih težavah nikdar ne rzamišlja v naprej, rešujem jih, ko oziroma če se sploh pojavijo. So otroci že tudi na skalah na obali spali, pa na kakšni klopi v lokalu natakšnih poteh - in kaj potem? Saj to ni način življenja, ampak počitnice, in se lahko še malo bolj odpilimo kot sicer. Otrokom to samo koristi. In kaj potem, če bosta občasno jedla iz konzerve ali juho iz  vrečke, prava reč ... Bo pa naslednji dan kaj boljšega.

Mamamia

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2010 1:55

Mi smo leta kampirali z malčkom. Veliko veselja je imel, ker ni bilo takega reda, kot je bil doma. Mislim na pospravljanje, pa pranje rok, pa obuvati se ni bilo treba. Ni bilo bolj imenitnega kot tuširanje pod millim nebom in kurjenja ognja pred šotorom, da smo pekli hrenovke, greli kakav ali greli marshmellows (čeprav je meni to ogabno).

Kar korajžno. Otroke se da naviti okrog prsta, če se le malo potrudiš. Če imajo oni sami predsodke (ne vem, zakaj bi jih imeli), jim samo obljubi, da jim ne bo potrebno početi nekaj, kar morajo delati vsak dan doma.

 

Vanja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. feb 2010 7:32

Pozdravljeni! Letos imam v načrtu malce bolj eksotične destinacije, s fantom oklevava med delom Svilene poti v Kirgizistanu in Uzbekistanu in potjo Baku/Tbilisi/Erevan... Od krajših potovanj pa najbž marca Istanbul. Zadnje potovanje je bilo novembra v NY in DC. Upam, da nama bo uspel ponoven obisk v 2010/11. LP Sashika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2010 9:43

Hm, a smo si podobni ...

Svilna cesta nas čaka prihodnje leto, letos odpade zaradi poti dela skupine v Etipijo, Istanbul je tudi tu nekje (že naštudirano, se dajo poceni karte najt po netu), NYC pa me čaka marca ...

Si mi kar malo skomin naredila, Sashika ...

 

Mamamia

 

mamamia

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

3. feb 2010 10:06

Jaz pa grem poleti v Slovenijo in ze koooooooooooooooomaaaaaaaaaaaaj cakam!!!! LP, zvitorepka

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

3. feb 2010 10:19

Jaz praktično cel dopust (pa še kakšne ure, ki se naberejo) vzamem v "enem kosu" in grem tako za 4 oz. 5 tednov na potovanje. To prakticiram že leta, namreč obožujem potovanja in to taka na lastno pest (nikoli ne grem z agencijo). Pa enkrat na leto grem (ponavadi enkrat marca) za podaljšan vikend kam na Gorenjsko in poleti kam na hrvaško (lenariti v stilu kot je napisal ežoj). Za kaj več pa mi itak zmanjka dopusta . carli

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. feb 2010 13:17

Joj, v NY bi šla vsaj enkrat na leto, novembra sva bila drugič, in upam, da nama bo ponoven obisk uspel v 2010/2011. Glede Svilene ceste je problem le v tem, da je konec aprila/začetek maja v višjih delih sneg, in so že tako slabe ceste popolnoma neprevozne. Glede Tbilisija in Bakuja, ter glede potovanja v Armenijo pa iščem info na spletu, viz niti ni težko dobiti. Bomo videli Zaenkrat je gotov le obisk Slovenije in Italije v septembru. Sashika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti