S čim naredim kitajsko omakco

neznan uporabnik

tema odprta - 29. jan 2010 19:22 | ogledi: 3.200 | odgovori: 4

Imam težavo, ko se spravim kuhati kitajsko. Vse lepo in prav do točke, ko je treba narediti omako. Tisto kitajsko, gosto. Sem poskušal s sojino omako, tudi pripravljenimi, pa to ni to.

Kakšen predlog?

schvrk

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

29. jan 2010 23:15

v šalco zmešaj žlico temne sojine omake žlico ostrigine omake in vodo ter žlico tipiokine moke dobro premešaj in nakoncu ko je jed gotova prelij preko in pusti toliko da se zgosti to bi moralo biti to kar misliš jaz delam na ta način omake za kitajsko hrano irenca penca ps: tipiokina moka naredi tko gosto sluzasto omako sojina in ostrigina omaka pa dasta okus Sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 29. 2010 23:16

neznan uporabnik

30. jan 2010 18:58

Hvala t-baby. A ta zmes se nič ne kuha, minuta dve pa konec? A tapiokino moka je pogosta stvar v naših trgovinah? schvrk

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jan 2010 19:04

ja v mercatorju v hipermarketu kar imajo zaloge med eksotičnimi omakami , v šparu pa včasih , vendar ne vedno . ne nič kaj dosti nerabiš kuhat, ko se zgosti je ok , meni se drugače začne taka ali drugačna omaka prijemat na vok in smodit irenca penca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jan 2010 21:08

Riževo moko imaš na policah skoraj vseh večjih marketov, pri pripomočkih za tuje kuhinje. Razmešaš žličko ali dvete moke s sjino omako - svetla ali temna, ni pomembno, in malo  vode, lahko dodaš še malo riževega kisa, ostrigino ali hoisin omako.

Kuhaš še minuto ali dve potem, ko omako zliješ čez jed.

 

Če nimaš riževe moke, je čisto upraben tudi naš jedilnik škrob (gustin ali kaj podobnega).

 

Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti