Potenje

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

tema odprta - 21. jan 2010 21:35 | ogledi: 3.867 | odgovori: 7

Ima katera izkušnjo z zdravljenjem prekomernega potenja rok (dlani) in nog. Nekje sem brala o neki napravi, ki z deblokado ne vem česa, z elektromagneti ali nekaj podobnega ,iz Rogaške Slatine, uspešno pomaga tej res neprijetni nadlogi.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2010 22:05

To spada v tisto poglavje, ki smo ga na veliko obdelovale prejšnji teden in sicer, kdaj se gre k uradni medicini in kdaj k alternativni. Moje totalno laično družboslovno mnenje gre takole: potenje je posledica nekega disbalansa v telesu in je treba najprej najti izvor tega disbalanasa (ker jih je verjetno možnih več) in potem se pač oceni, kako se obvladuje izvor tega disbalanasa. In pri takih stvareh je kitajska medicina izvrstna. Njihova logika petih elementov (ogenj, voda, les, kovina, zemlja) in kateri organ v telesu spada pod kateri element in kaj je treba "pogreti" in kaj "hladiti" pač drugače povezuje stvari, kot jih povezuje naša. In naša pri takih simptomih (ob predpostavki, da kri, voda, pritisk ne kažejo silnih odstopanj) ponavadi ne zna kaj uporabnega pvoedati. Ne vidim smisla v kupovanju nekih aparatov, če se prej ne ve, proti čemu se sploh boriti. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. jan 2010 22:08

Prekomerno potenje, če ni posledica kakšnega posebnega obolenja (glej vendelinin post), zdravijo že 20 let z botoksom. Po novo inekcijo je treba vsakih 6 mesecev.

 

Oops, zdravijo ni prava beseda. Bolj zaustavijo ali preprečijo. Nikakor pa ne zdravijo.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2010 22:10

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. jan 2010 7:32

Tukaj gre za potenje 12 letnega otroka in ne vem , če je zanj primerna kakšna dieta. Kaj točno si mislila z kitajsko medicino? Akupunkturo ali kaj drugega in kje naj iščemo te vrstne usluge. Sem iz periferije.

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

22. jan 2010 7:51

Če gre za otroka bo to verjetno samo prenehalo, ker so verjetno to hormoni. To se je zgodilo tudi mojemu sinu, ravno pri takih letih. Je pa kar hitro minilo. Če pa to traja že veliko časa ga peljite k zdavniku, ker gre res mogoče za kakšno obolenje. Srečno ! banana130

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2010 8:32

Oh, pri 12 letih so na delu hormoni, revolucija na tem področju naredi svoje, ampak tudi mine. To pač ni bolezen, je del življenja.

rimljanka - zasebno mnenje

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. jan 2010 8:38

Tudi naši dvanajstletnici se potijo dlani in stopala. Potijo se ji, ko gleda kaj zanimivega na TV ali bere knjigo ali pa, ko piše kontrolko. Vzrok je verjetno vznemirjenje. Zaenkrat se s problemom nismo preveč ukvarjali. Verjetno bo minilo samo od sebe. Edino v šoli si pomaga s papirno brisačo, da napisano ni preveč spackano. K

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2010 8:49

Hormonske spremembe. V večini primerov izzvenijo. Pišem iz izkušenj.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti