Koliko brisač?

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

tema odprta - 18. jan 2010 5:34 | ogledi: 6.354 | odgovori: 134

Pozdravljene!

Dajte mi prosim pomagat, kako pogosto menjujete brisače?

Jaz namreč menjam brisačo za vsako tuširanje, kar se mi začenja zdeti nekako preveč. Belo perilo namreč perem vsak tretji ali četrti dan, pa živiva sama s fantom.

Prosim za vaša mnenja in izkušnje!

Lep dan vsem!

Tanjika82

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

18. jan 2010 6:10

Pa nista menda tako umazana, da je treba po vsakem tuširanju brisačo zamenjat!?! 

Po brisanju je potrebno brisačo raztegnit, da se posuši in je pripravljena za drugo brisanje. Drugo je pa, če moko brisačo kar nekam "flilkneš" in je mokra in vlažna do naslednjega dne, valjda, da ima vonj in ni prijetno nadaljnje brisanje.

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2010 6:50

Tanjika82, je pač tako, da večina mladih žensk, ko začne skupno življenje, fino pretirava z gospodinjstvom. Pač hormoni vozljajo v napačno smer in ženska hoče na vsak način narediti najlepše gnezdo in potem ves čas čisti in pospravlja....in potem s tem tempom postane hitro zoprna babnica, ki leta po hiši s cunjo sem ter tja, fant se pa iz prijaznega mladinca sprejme v zdolgočasenega tipsona, ki pred podvijano žensko s cunjo beži k frendom, kjer žulijo pir in se čohajo po trebuhih.... Skratka, če tiste tvoje napade čiščenja malo ulomiš z dva ali tri, bo čisto okej. Ne bo hujših kožnih infekcij zaradi tega, pa narava ti bo tudi hvaležna - toliko pranja je pa vendarle preveč. Me pa nekaj čudi.....saj si, preden si začela živeti s fantom, verjetno živela v kakšni kolikor toliko povprečni družinski skupnosti, mar ne? In ste imeli morda tam kakšno ordungo v smislu, kdaj se pomiva kuhinja in kopalnica, kdaj se menja posteljnina, kolikorat se menjajo brisače....Hočem reči, saj odrasel človek pride v novo skupnost z nekim vzorcem, ki ga uporablja pri postavljanju pravil v novi skupnosti... Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

18. jan 2010 7:32

Vendelina jr., hvala, da si me navsezgodaj nasmejala....

"... beži k frendom, kjer žulijo pir in se čohajo po trebuhih...."

 

Pozdravček!

 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15170

18. jan 2010 9:35

Nas je 5 in peremo le ob vikendih, saj se je sušenje v sušilci precej potratno. Brisačo za roke in obraz menjamo na 2 dni. Za tuširanje pa čisto po potrebi. Ponavadi 2 na teden, čisto odvisno od uporabe.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

18. jan 2010 9:59

Brisačo za obraz menjam na tri, štiri ali pet dni, odvisno kako hitro se umaže, veliko brisačo za telo tudi v  tem ritmu, prej na štiri do pet dni kot na tri (oziroma po toliko tuširanjih). Po vsakem umivanju menjat brisačo se mi zdi rahlo pretirano: je obremenitev za okolje, dodatno delo si nakoplješ na glavo, navsezadnje pa tudi nismo tako umazani, da bi bilo brisače potrebno tako pogosto menjat.

Ker če si tako občutljiv na čistočo, da brisačo flikneš v umazano perilo po eni uporabi, se strinjam z Vendelininim predvidevanjem, da potem hitro z drugo cunjo prah že v zraku loviš in zategadelj se partner raje umane nekam, kjer počno kaj bolj zabavnega od trajbanja sterilnosti pod skupno streho. Prah in umazanija nista še nikomur nikamor pobegnila, kak partner pa že ...

Mamamia

mamamia

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

18. jan 2010 10:32

Brisače menjam na cca 4dni, kopalno brisačo pa vsakič zamenjam ker si z njo pač obrišem vse dele telesa in mi je logično, da jo operem po uporabi. syu

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. jan 2010 10:49

Tudi jaz po tuširanju vsakokrat zamenjam brisačo, se mi zdi logično. Za umivanje zob in obraza ter rok imam brisačo tam nekje 5 dni. Odvisno od tega kdaj perem cunje. Posteljnino menjam na 14 dni, sedaj ko je bolnik pri hiši, pa večkrat, saj se spoti in ni prijetno, če jih ne zamenjam. LP mina20

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15170

18. jan 2010 12:09

Pri nas pa smo tri punce in je brisača za obraz pogosto umazana z ostanki ličil in mora v pranje. Pa še zelo pogosto si umivamo roke. Brisače za tuširanje pa imamo na radiatorju in zdrži več tuširanj.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

18. jan 2010 12:43

Ojej, pa ja se ni tema o brisačah preselila z MON-a sem. Po odgovorih sodeč smo kulinaričarke kar racionalne pri rabi brisač.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti