Slivova marmelada

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

12. sep 2003 15:45

Jaz nikoli ne uporabljam ne želima ne kakršnega drugega želirnega sredstva. Moja mami ga je sicer hotela uporabiti, tako da sva se sprle in obveljala je moja. Pač kuhaš marmelado dalj časa in vmes npr. gledaš film. Nikoli nimam problema, da je marmelada preredka v bistvu, če kuham slivovo dodam vedno nekaj jabolk, da ni pretrda. Sladkor dam notri na začetku tako na oko. Potem jo pa poizkusim in dodam še sladkorja, če je premalo sladka. Letos je bila odlična še posebej zato ker sem dala zraven tudi borovnice (kar zmrznjene). Suzana Zaletel

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

9. okt 2003 22:04

Jaz pa od letos naprej prisegam na slivovo pečeno marmelado. No, velja samo zame, ker jo jem z olupki, za druge člane družine ne gre, saj jo moram pasirati. Pobrala sem tisti večkrat ponovljeni recept na medovernet. V glavnem gre za to, da slive naložiš na pekač in daš v pečico, vmes dodaš samo 10 dag sladkorja na kilo sliv. Po uri in pol je nastala krasna strjena marmelada, da ni boljše, za mene osebno še vedno presladka. Nič prijemanja, mešanja, špricanja po štedilniku. Nimam pri roki, če pa kdo želi, poiščem cel recept. Skratka, slivovo marmelado od letos naprej samo še pečem. Lep pozdrav, Fani

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

10. okt 2003 9:06

Jaz bi želela cel recept, če bi se dalo.Pri nas vsako leto delamo slivov džem, pa bi probala še pečeno marmelado. Pozdravčki, Uly

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

10. okt 2003 10:14

Prepisujem različne info s forumov: Slive opereš, razkoščičiš in razpoloviš. Na 1 kg sadja dodaš 10 dag sladkorja (samo 10-15 dag, lahko je rjavi sladkor). Daš v pečico na 250°C (oz.največ, kar zmore pečica), dokler ne zavre, potem znižaš in pečeš na 200°C približno 2 uri, dokler ni primerno gosto. Sladkor dodajaš postopoma. Prvih 30 minut pečeš brez sladkorja, nato dodaš ½ odmerka in premešaš, čez 30 minut preostali sladkor. Na koncu dodaš cimet in malo mletih nageljevih žbic, lahko tudi "špric" ruma. Napolniš kozarce in to je to. Priporočajo manjše kozarčke. Nekateri marmelado na koncu spasirajo s paličnim mešalnikom, drugi na začetku. Nekateri so jo naredili tudi čisto brez sladkorja in je ok. Moje izkušnje: Kmalu se izloči sok iz sliv, same se nekako razpustijo v "juho", olupki se lepo zvijejo. Sčasoma voda izhlapeva, začne želirati in se vedno bolj strjevati. Jaz sem jo po uri in pol vzela ven, ker sem videla, da se je začela na robovih prijemati oz. žgati, mogoče bi jo lahko vzela ven še 10 minut prej. Lahko da se je prej spekla zato, ker sem delala samo iz 2 kg sliv. V drugo sem dala največ sliv, kar jih je šlo v eni vrsti na pekač, vendar sem vseeno vzela po uri in pol ven. Pekač sem pustila malo odmočiti, tako da se je z lahkoto pomil. Prebrala sem zadnje poste in vidim, da je ta marmelada cenjena tudi na tem forumu. Res je tega vredna. Lep pozdrav, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti