Pršutova kost

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jan 2010 9:55

Če presolim jed, potem del jedi dam na cedilko, sperem pod tekočo vodo, dobro odcedim in vrnem nazaj v lonec, premešam in jed ni več preslana. Preizkušeno večkrat, ker sem dolgo časa potrebovala, da sem zmanjšala količino soli v jedeh ... Ta metoda se še posebej obnese prav pri ričetu, pasulju in podobnih jedeh.

Mamamia

mamamia

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

6. jan 2010 9:56

Sem pričakovala take odgovore, eni za, drugi proti. Pred nekaj leti sem jo dala v eno jed, se ne spomnim več katero, in vse skupaj vrgla proč, ker se mi je okus zdel preveč "svojstven" (milo rečeno). Mogoče samo nismo vajeni takega okusa in se nam zato ni zdelo dobro. juma, jaz bi posebej skuhala krompir v koščkih v čimmanj vode, dala k ričetu in vse skupaj še malo pokuhala. Lejla13

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

6. jan 2010 9:59

Če se bojite, da bi bila hrana zaradi kosti premočnega okusa ali pa kost ni dobro obrano jo deajte kuhat posebej, da zavre in pustite, da vre cc 15 min.Na to jo dajte v jed in čez kako uro boste že lahko lizali prste. Juma dobro operi dva krompirja jih prereži na pol dodaj ričetu še nekaj vode in najmanj pol ure kuhaj.Enkrat sva obe z mamo solili golaž, s krompirjem nama ga je uspelo rešit.Probaj mogoče pali tudi pri ričetu.Lahko pa posebej skuhaš kašo in fižol, vse skupaj daš v že kuhan ričet dodaš vodo in potem bi moralo to bit to.Res pa je, da boste ričeta meli za cel teden ali pa ga daš v skrinjo.lp sensia

neznan uporabnik

6. jan 2010 10:16

S krompirjem res uspe razsoliti marsikatero presoljeno jed. Pršutova kost je močna. in jo vsled tega lahko uporabiš 2x oz. glede na njeno velikost je ne moreš ravno dodati v piskerček, kjer kuhaš za tri ljudi.. Pršutova kost paše h koruzi, ješprenju, fižolu, zelju, repi..torej bobiči, ričet, jota.. ne paše pa pretirano v kakšne orto zelenjavne mineštrice ali mineštrončke. Jaz bi jo dala zmrznit in bi počakala na sezono rabutanja (to sem rekla simbolično ), kajti bobiči iz sveže koruze so neprimerno boljši kot pa iz še tako sladke in mlade koruze v konzervi.Tisti škrob, mleček, ki se pokuha v loncu.. pa sveža zelena... ajooj..! Danes kuham kurjo juhco za zdravje, po kidanju snega paše nekaj, da te ogreje. Ja, in za vse tiste, ki smo se zjutraj že rekreirali (z make upom ali brez), 3x HURA! japaja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

6. jan 2010 10:28

Hura,hura,hura! Smo se nakidali,make upa pa ne rabim!Lica imam še vedno rdeča od metanja snega. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 06. 2010 10:29

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

6. jan 2010 11:31

Hvala za odgovore. Ričeta ne bi ravno splakovala, da dam krompir noter kuhat mi tudi ne gre, ker se bo ješprenj v ričetu že tako od včeraj zvečer napel, tako da bom gotovo šla skuhat še mal ješprenja, da ga dam noter. Potem pa to gomilo (že tako sem ga za naše razmere skuhala veliko) zmrznit. Ja, ni kaj, se zgodi juma

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2010 16:06

Vsaj malo pomaga, če dodaš olupljen krompir narezan na 4 dele, ga malo pokuhaš in odstraniš pred serviranjem.

Vanja

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

7. jan 2010 8:40

Şe pridružujem Vanji. Tudi pri nas tako delamo! LP rolada

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

8. jan 2010 13:36

Logično, da je cela pršutova kost za eno mineštro ali kako drugo enolončnico premočna, zato jo je pametno razžagati - prijazen mesar ti bo to brez težav naredil. Preostale kose lahko tudi zamrzneš.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. jan 2010 13:43

Nekoč sem nekje slišala, da v preslano jed daš kos starega kruha in le-ta pobere nase nekaj soli.

Sem samo slišala, preizkusila nikoli.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti