Sušilec perila cyclon junior

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 22. dec 2009 18:06 | ogledi: 3.698 | odgovori: 7

Zanima me, ali kdo pozna ta sušilec perila in ima z njim izkušnje. Ali z njim lahko sušimo perilo, ali nam npr. srajce zmučka ipd.

LP, Branka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. dec 2009 19:46

E *ebiga mbarbe, vprašanje da te kap! A lahko s sušilnim strojem sušim perilo?

Nimam tega sušilca, imam drugačnega, Indiset ali kaj podobnega, pa tudi tega ne obvladam, navodila so totalno za nič, in iz njih mi ni nič jasno, pa ga vseen uporabljam ( ja, za sušenje perila ). Kolikor jaz poznam sušilce perila, nobeden ne " zmučka " perila. Torej: kar veselo suši perilo!

ežoj

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. dec 2009 20:59

Se strinjam, večina sušilnih strojev je danes zelo ok glede mečkanja, čeprav ima večina še poleg kakšen program ravno proti temu. Meni zmečka edino, če posušeno dva dni ne zložim-jap, potem je pa res zmečkano Drugače pa imam Whirlpoola, žal 'tvoje' firme ne poznam... ežoj, če se da dobi razumljiva navodila v kakšnem prodajnem centru (meni jih je prijazni prodajalec kar nekaj časa iskal potem pa mi jih pomejlov), jaz sem tudi z nekaj programi na slepo operirala, po prejetih navodilih pa olajšana ugotovila zakaj nikoli ni dobro posušilo ali je vzelo preveč časa. Čeprav čez mojega starega Gorenje ga ni, večino stvari je bilo suhih v 50 min! terakota

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

22. dec 2009 21:45

Ja, vendar ta sušilec perila ne deluje na sistemu toplote, temveč centrifuge, nekaj čez 2700 obratov. Zato mi ni čisto jasno. Mož je rekel, ker ni toplote, tudi perilo ne bo suho, in ker je toliko obratov naj bi bilo zmučkano. V sušilec gre 6 kg perila (predvidevam, da mokrega) in posuši v cca 5-10 minutah. Kaj bi pa na to rekli?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. dec 2009 22:11

mbarbe je napisal/a:
Ja, vendar ta sušilec perila ne deluje na sistemu toplote, temveč centrifuge, nekaj čez 2700 obratov. Zato mi ni čisto jasno. Mož je rekel, ker ni toplote, tudi perilo ne bo suho, in ker je toliko obratov naj bi bilo zmučkano. V sušilec gre 6 kg perila (predvidevam, da mokrega) in posuši v cca 5-10 minutah. Kaj bi pa na to rekli?

Jaz rečem, da za ta sušilec prvič slišim. Kolk sem pogooglal, jaz razumem, da je perilo suho za likanje, ne pa za zložit v omaro. Konec koncev, kako se stvar ( sušilec ) obnese, lahko ugotoviš zelo enostavno:poskusi.

ežoj

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. dec 2009 22:26

To je pa zanimivo, sploh čas sušenja, no centrifugiranja je zavidljiv! Glede obratov pri pralnem stroju lahko povem, da ne vplivajo na zmečkanost-morda je to bolj odvisno od firme, načina pranja...sem imela pralni stroj z 400 obrati, pa 1000 in sedaj 1400 in ni razlike v zmečkanosti, s tem, da pri slednjem že nekatere stvari (sintetične jopice od malega recimo, anorake...) že direktno iz pralnega stroja na hodnik na obešalo obesim. Ha, kako gre vse hitro naprej, kmalu bom imela perilo oprano in posušeno v 10-ih minutah. Upam, da dočakam, da bo v istem času še tudi zlikano poleg vsega)) terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 22.dec 2009 22:27

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. dec 2009 8:03

To ni sušilec, ampak centrifuga, je pa to že stara reč. Vem, da jo je imela sestra že pred 30 leti, dobila jo je skupaj s stanovanjem. Kolikor se spomnim, je morala perilo pred vložitvijo v centrifugo zložit, drugače je bilo preveč zmečkano, suho za likat pa ni bilo, ga je bilo treba še malo dosušit. Ni pa to slaba zadeva, kar se tiče porabe energije, saj vemo, da so sušilci pravi požeruhi elektrike. Če je prostor, bi se splačalo imeti to centrifugo, potem pa še do konca posušit v sušilcu.

Lijana

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. dec 2009 23:21

Mbarbe naj ti povem ,da že sedmo leto uporabljam ravno takšno centrtrifugo(no ja sušilec).Sem si zadovoljna.Perilo moraš zložiti na velikost tistega koluta belega,ki je priložen .Saj z njim na koncu pokriješ perilo.Na pokrovu imaš tudi narisano navodilo kako je pravilni postopek,da lepo deluje .Mislim,da prodajalec tudi praktično pokaže,svetuje in pokomentira nejasnosti.Vsaj v mojem primiru je bilo tako.Perila ne dam nikoli čisto do vrha.Vklopljeno pustim cca 8do10 minut,lahko tudi dlje.To ti dejansko praksa pokaže in na rezultat potem tako delaj.Perilo posuši 90%.Res ga moraš še malo obesit,ampak sprašuješ za srajce ti pa lahko povem,da tiste tanke iz bolj finega blaga lahko kar polikaš.Poskusi ne bo ti žal.Kar se tiče mečkanja pa komot rečem,da ni skoraj nič pomečkano. Ja Branka pa javi kako ti je uspelo. ZAJA zaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti