Kje so ptiči?

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

22. jul 2012 9:37

Pri nas pa letos toliko raznovrstnih ptičev, kot jih še ni bilo. Živimo 'na vasi' in letos poleg lastovk( kmečkih in mestnih), vrabčkov, srak, vran, siničk, kanj in kosov tudi polno šmarnic, jata domačih golobov, škorci, črnoglavke, sivi muhar, pozimi brinovka itn.

 

Na žalost se jim je pridružila tudi naša skobčevka, kletko je veter zabrisal po tleh in je ena ušla  :(

Sicer se tolažimo, da je samo čakala, da dobi priložnost in oddide v ptičji raj v naši okolici.

lartep

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

2. dec 2012 19:38

 Danes  je mojo krmilnico prvič obiskal plavček. Kako je lep in kako sem  sem ga vesela. V živo ga namreč nisem še nikoli videla. Tudi taščice , vrabci in kosi  postajajo vse bolj zaupljivi.

Kotarca

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

2. dec 2012 20:53

Tudi pri nas so se že pričeli problemi. Naš detel je obral že vse orehe, ki so ostali na drevesu, Ne vem kaj bo sedaj ko bo res pritisnila zima, mogoče  pride tudi on v krmilnico. Sicer pa so od njegovega tolčenja orehov imeli vsi okoliški ptički koristi. Kar pridno so pobirali, kar mu je padlo na tla. 

Letos mi je uspelo ubraniti grozdje z vinike, da ga niso vsega obrali škorci pred potjo na jug. Tako je ostalo kar precej hrane za ptičke, ki so ostale doma Sedaj moram dokupiti še samo nekaj semen in predvsem paziti, da dobim črne sončnice, ker le te jedo naši ptički.

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. dec 2012 21:05

Črne? Te so ja vedno slabše od progastih. Pri nas je gostija že dolgo, naslednji vikend pride še loj, sem ga uspela kupiti v eni mesnici.

Drugače pa, ja, detel običajno pride na loj, tudi tirje naenkrat so že bili, pa tudi v krmilnici je že bil  kakšen, pa se ostali ptiči niso dali kaj posebej motiti.

Plavčki so pri nas dokaj običajni ptiči, lepo, da se pojavljajo tudi tam, kjer jih do zdaj ni bilo.

 

 

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. dec 2012 14:23

Tale je pa Milan. Razvajen, kot vse moje napol udomačene pernate živalce...

 

lp lučka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

6. dec 2012 18:48

Vau Milan, kako je lep. Uf, si ti srečka. Mi pa tudi, ko nam deliš sliko. 

lp, pinka

kozamurnik

sporočila: 2311

6. dec 2012 18:55

pinka ima prav, res si srečka lučka!  Tako imenitne živali morajo seveda imeti imena, imaš prav. Za Viktorja vemo od kod mu  ime, kaj pa Milan? 

murnik

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. dec 2012 23:38

Pinka, hvala.

Kozamurnik, posebej zate:  slikano je iz razdalje  dveh, treh  metrov;  Milan zelo rad pozira in se me ne boji. Za hladno kri in zvezdniško obnašanje so verjetno  krive  prave  barve perja (črno-rdeče- belo). . To pa so barve italijanskega nogometnega kluba Milan, po  katerih mu je moja boljša 1/2 dala ime:

http://www.businesspeople.it/Media/Images/Ac-Milan2

Včeraj so prišli blizu tudi ščinkavci, tako da je druščina popolna.  V gosteh imam torej  taščice,  kose, detle, sinice, plavčke in liščke. Tudi stržek pride kdaj pa kdaj na obisk. Srake, vrane in šoje se same znajdejo.

Viktor je pa že lep čas na dopustu, na toplem,  v Afriki.

 

 

 


 lp lučka


 



 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 07.dec 2012 17:42

kozamurnik

sporočila: 2311

10. dec 2012 22:41

Videno danes na tv:

pticam raje ne dajajmo kruha, ker ni kaloričen,  le nasiti jih  in si zato ne iščejo dodatne hrane.  Ker ne vsebuje kalorij, dobijo s hrano premalo energije, da bi preživele mrzlo zimsko noč in zaradi mraza in šibkosti velikokrat žalostno  poginejo.

 

Dajmo jih kalorično hrano, oreščke, loj in lojne pogače,  zdrobljene piškote, sadje, kot je kaki ali rozine, suhe krhlje  jabolk in hrušk, veliko semen , skratka nasitno in kalorično hrano,

In ne nazadnje, ko jih začnemo enkrat hraniti, jih hranimo vedno, ker se le s težavo prilagodijo na ponovno stradanje in iskanje pod snegom...

Letos imam na obisku tudi jaz veliko ptic, še največ je ščinkavcev in tudi kak dlesk pride.

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. dec 2012 23:02

kozamurnik je napisal/a:

pticam raje ne dajajmo kruha, ker ni kaloričen, le nasiti jih  in si zato ne iščejo dodatne hrane.  Ker ne vsebuje kalorij, dobijo s hrano premalo energije, da bi preživele mrzlo zimsko noč in zaradi mraza in šibkosti velikokrat žalostno  poginejo.

 

Tale je bosa, vsebuje jih, seveda pa manj kot maščobe. Če damo pticam pestro hrano, si same izberejo, kaj bodo jedle.

Tisto o stalnem hranjenju pa omejeno sicer, drži. Ko je toplo in je malo snega, ptice najdejo hrano v naravi. Vsaj pri nas je zelo opazno, kako se število in vrstni sestav ptic, ki prihajajo na krmilnico, menja v odvisnosti od temperature in količine snega.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti