Kje so ptiči?

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

6. maj 2012 11:14

Tudi k nam sta se letos vrnili sinici (par),lansko leto jih ni bilo, opazujem ju kolikokrat priletita ,da nahranita lačne kljunčke.Tudi štorklje sem opazila,kako so se sprehajale po njivi,ko je sosed oral,(lani jih ni bilo).

Milži

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. maj 2012 13:22

Že tri jutra me okoli pol šestih zjutraj zbuja ščebetanje in čivkanje. Sinička ima (spet, že četrto leto ) gnezdo en meter stran od moje postelje, med njo in gnezdom je samo deska. Če se v sobi pogovarjamo, so mladiči vljudno tiho, ko pa mi umolknemo, prevzamejo besedo spet oni.

Danes sem ugotovila, da na balkonu gnezdi šmarnica. Bo treba potrpeti  kakih štirinajst dni brez balkonskega razgleda .

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

6. maj 2012 13:45

Pri nas na obrobju Ljubljane letos ogromno srak, siničk skoraj nič, kosi tu pa tam....tudi vran ni. Vrabčkov samo za vzorec...prihajata pa 2 grlici, žejni in lepi.

Srake so mi všeč za pogledat, da bi pa kakšne koralde na balkonu človek pustil, se ni za hecat..jih kaj hitro ni več..(mi je zdaj postalo jasno, kaj pomeni "krade kot sraka!")

 

Zadnje čase sem še bolj pozorna na okolico...res je, da so v skupni gmajni porezali vrhove smrek, tudi sosednji vrt je opustošen, na našem smo ostali brez ene jablane....mačk je občutno več, takih, ki se sprehajajo po okolici in so skupna last, pa vendar so navajene loviti......

Tudi golobov ni več.


Aja, hura za liščka (in njegove rešitelje!)

Mygrace

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. maj 2012 14:04

Tako, mama škorčevka je navse zgodaj pomagala najmlajšemu iz gnezda. Prvo rundo sta torej z očetom spravila h kruhu.Ampak moški kot moški, že zopet zapeljivo žvižga, ščebeta, ropoče in se šopiri na orehu in nagovarja k ponovnemu ustvarjanju družine.Ne vem ali ima škorec celo leto eno družico ali si za vsako gnezdo najde novo.Moral bo pohiteti, ker si njihovo gnezdo zavzeto ogleduje vijeglavka, ta je malo bolj pozna s svojim zarodom.

Da pa je povsod okrog po tleh in nizkih vejah videti nerodne pernate mladičke vrabčkov in siničk, pa ne da bi govorila.K sreči ni nobene mačke v bližini.Grozno kakšne skrbi imam.

 

vikica

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. maj 2012 16:13

Ne samo ti, Vikica, ne samo ti....

Moj Viktor je tudi (ponovno) ves iz sebe, skoda, da nisem imela fotoaparata pri roki danes zjutraj, bi se dalo narediti nekaj, hm, kocljivih fotografij....

 

 

 

 

 


@ miszmoke:

kaze, da je Lidija prisla k pameti......bolje  vrabec v roki, kot golob na strehi.

 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 11. 2012 16:17

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

11. maj 2012 16:34

elaphus je napisal/a:

Že tri jutra me okoli pol šestih zjutraj zbuja ščebetanje in čivkanje. Sinička ima (spet, že četrto leto ) gnezdo en meter stran od moje postelje, med njo in gnezdom je samo deska. Če se v sobi pogovarjamo, so mladiči vljudno tiho, ko pa mi umolknemo, prevzamejo besedo spet oni.

 


cervus

 Lepo vzgojeni ptički.  

Amy C.

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. jul 2012 18:03

Naši ptički so postali objestni in nehvaležni.Najprej so mi pozobali skoraj ves rdeči ribez, sedaj so se spravili na fige, to so sicer bili zreli sadeži, toda, da so se lotili še zelenih jabolk carjevi, je pa že malo preveč.

 

Pasionka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 16

21. jul 2012 1:06

Mene pa zanima kako je kaj z lastovkami...

Živim v blokarskem naselju in sem imela gnezdo leta in leta na oknu. Od kar smo naredili fasado mojih lastovk več ni

Letos pa opažam, da jih sploh ni. Ne vidim nobene jate.

Niti golobov ni več dosti redko kdaj katerega vidim...

So le hudourniki, vrane, vrabci in kosi. Sigurnoso še kakšni samo jih ne vidim in ne poznam.

 

Pasionka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2012 8:18

Pri nas lastovke so, tako mestne, kot kmečke. Pogosto jih zjutraj in zvečer gledamo, kako izvajajo letalne vaje. In ravno včeraj sem gledala gnezdo pod napuščem hiše, v kateri je cvetličarna, celo pod napuščem hotela**** imajo gnezda.

Vrane so lahko razlog, zakaj je manj drugih ptičev, saj jim plenijo gnezda. Morda pa jim nova fasada ne ustreza, si pomislila na to?



rimljanka

Pasionka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 16

21. jul 2012 19:07

Glede fasade in našega gnezda -  sem to pričakovala žal tako pač je.

Me pa veseli, da imate vsaj vi mestne lastovke, ker naše jate več ni

Pasionka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti