Steklena miza

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

19. nov 2009 9:45

Se strinjam z Dragičkinim mnenjem, Ikeina deska je premajhna. Dragička, imam enako desko kot ti, le da je stara nekaj generacij. Super je. Migla

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. nov 2009 9:54

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Če moram karkoli miksat, gnest ipd., dam posodo vedno v umivalnik. Na to foro sem prodala eno hišo

Naši pulti se mi zdi, so višji kot Evropski.

Vanja

Tudi jaz počnem take stvari v skledi v umivalniku (sploh miksanje, že zaradi škropljenja naokoli). Midva sva si višino pultov nastavila na 95 cm (mož ima skoraj 2 metra), tudi štedilnik je dvignjen in meni to paše, ker me ne boli hrbet pri delu. Če pa bi še enkrat "zidala" kuhinjo, bi vsekakor dodala en nižji, kamniti pult, na kakih 75 - 80 cm višine prav zaradi gnetenja testa.

Ker so moji pulti obloženi s keramičnimi ploščicami, uporabljam za valjanje in oblikovanje testa veliko leseno desko "od Ribn'čana", podobno kot predhodnice.

Mojca

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

19. nov 2009 11:00

Pri suhi robi lahko kupite 3 različne demenzije deske.V kolikor vam nobena demenzija ne paše vam jo po želji tudi naredijo,vsaj meni so jo.Sem pa definitivno za desko na njej delam vse mesim,valjam miksam sušim rezančke,krasim piškote,delam torto....Je zelo uporabna shranim jo pokončno v shrambo.Je fino ,ker ima rob,ki se prileže robu mize ali pulta in ne drsi nikamor. sensia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8714

19. nov 2009 12:39

Migla, tudi moja deska je zgodovinska vrednost... Se mi zdi, da bo imela 3 desetletja.

Jaz jo še uporabljam za zašravfat mlinček za orehe, strojček za rezance, nekoč sem "flajšmašino" gor našravfala... Celo za zlaganje puzlov jo uporabljamo.

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. nov 2009 12:45

dragička je napisal/a:

Migla, tudi moja deska je zgodovinska vrednost... Se mi zdi, da bo imela 3 desetletja.

Jaz jo še uporabljam za zašravfat mlinček za orehe, strojček za rezance, nekoč sem "flajšmašino" gor našravfala... Celo za zlaganje puzlov jo uporabljamo.

Pozdravček!

 

Mi tudi, za puzzle mislim. Je pa taka lesena deska stara kakih 40 let, če ne še kakšno več, jaz si jo sposojam pri tašči. Uporabljam tudi silikonske podlage, sploh ko gnetem ali valjam manj testa.

Silikonska podlaga večjih dimenzij stane blizu 30 evrov, manjše so okoli 20 oziroma nekaj malega čez.

 

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2009 7:24

Imam tako silikonsko pdologo iz Merkurja kot desko, rada pa uporabljam še eno staro rjuho, to največkrat za zavitke in potice. Sicer pri nas miza ni problem, imamo leseno masivno dolžine 2 metra. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti