Oprema prodajalk na živilh

Ojla,

ta zadeva me je tako zmotila, da ne morem zadrževat le zase.

V našem avstrijskem sosedu naletim pred tednom, zvečer, ko je trgovino že bolj ali manj prazna, na prodajalko pri sirih, ko streže stranki pred mano kruh in kasneje salamo. Ko pridem na vrsto in jo prosim za kos sira, sem opazila, da nima na sebi nobenih rokavic, ne rutke ali čepice, tako na preprosto, kot da ravno odhaja domov.

Vprašala sem jo (ne razumet narobe, sem čisto prijazna stranka, ki tudi pozdravi preden naroča, tudi prodajalka je običajno prijazna), če nima nič rokavic, ko streže tako različne stvari, tako za higieno.

Odgovorila mi je, da ne in da ji ni treba jih nosit. Pripomnila sem še, da tako na splošno in v času nalezljivih bolezni ni ravno to v redu, pa je le skomignila. Nisem vztrajala, ker pravil, kako je z delovno zaščito prodajalk na živilih, ne poznam.

Dogodek se je včeraj zvečer ponovil z isto prodajalko, isto ne-opremo, enakim dialogom. Sklenila sem,da se pozanimam ali ji jaz težim pa nimam nobene podlage ali pa ona mene heca.

Gotovo je tu kakšna prodajalka, ki ve kaj je potrebno kot oprema na živilih ali oseba, ki je s tem seznanjena iz drugih razlogov.

LP

juma

Na linku imaš nekaj o HACCP. Materija ni moj forte, je pa to forte sanitarnih inšpektorjev, inštuta za varovanje zdravja itd in je najbolje, da se kar na njih obrneš. V našem mestu sedijo ljudje na Trubarjevi (nasproti Centromerkurja, hiša v kateri je centralna lekarna, samo vhod s Trubarjeve), pa boš videla, kako in kaj. http://www.siq.si/index.php?id=925&command=SING Vendelina jr.

juma je napisal/a:
Ojla,.............................................................................................

.............................................................................................

.............................................................................................

Gotovo je tu kakšna prodajalka, ki ve kaj je potrebno kot oprema na živilih ali oseba, ki je s tem seznanjena iz drugih razlogov.LPjuma

No, odgovor si dobila, sedaj pa mene pa zanima, a Vendy dela pri sirih ali klobasah.

ežoj

Ja, zaradi takšnih stvari sem jaz že nekajkrat "znorela", predvsem v Luciji pri Portorožu. Se mi je zgodilo, da si je prodajalka z robčkom obrisala nos (je bila pač rahlo prehlajena), potem pa meni hotela postreči kruh - ne da bi si umila roke ali nadela rokavice. V drugi trgovini v istem kraju pa si je druga prodajalka veselo "šarila " po laseh, medtem ko je stregla kruh.Jasno, da mi je zavrelo... in to tako, da sem jim povedala in napisala nekaj krepkih o, vsaj osnovni, higieni. Sploh pa jim je tam problem natakniti rokavico, če jo pa že ima, pa ti kruh vseeno prijema brez rokavice. Meni zdaj sicer postrežejo kruh tako, kot je treba, a vseeno..

LP

 

kača
Uf jaz sem tudi alergična na take zadeve. Mene zmoti tudi to, da je prej zlagala jogurte, pol pa si ni rok umila, to pa zato, ker sem to tudi sma delala in vem kako je umazana embalaža od jogurtov, da maš vse črne roke od kartonov in izdelkov. Pa naše prodajalke tle v naši trgovinici tudi nimajo rokavic ko postrežejo sir. No meni je ok, če si roke umijejo, pa ne prešlatajo cel kos sira, ga elegantno odrežejo in s pomočjo noža prenesejo na papri in zavijejo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

........................pa skafandre bi mogle imet ali vsaj kakšne dihalne maske..

ežoj
mene so pa mnogokrat zmotile umazane bele halje, pri prodajalkah in prodajalcih, ki strežejo, kot pri teh na blagajnah. in to vedno v različnih mercatorjevih prodajalnah v ljubljani. nočem delati negativne reklame za dotično trgovino, ampak, kar je res, je res, kaj čem olepševat:) kastrolca
to pa je tako, da delavke delajo vse živo. Od skladišlča dalje in imajo samo eno haljo. Pa če samo jogurte zložiš in preneseš dva kartona le teh si v beli halji že črn. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/
Vendy, dala si mi link za Slov. inštitut za kakovost in pristojna je tam na poti, tako da je dosegliva šele v ponedeljek. Sem kar klicala na zdravstveni inšpektorat, kjer so vsi inšpektorji na terenu in pridejo po 14. nazaj. Vas obvestim o rezultatu pogovora, saj vidim, da bo marsikoga zanimalo, kaj je prav in kaj ni. So me pa sicer takoj prijazno povabili naj kar napišem za kaj se gre. Ampak najprvo želim izvedeti o pravilih in potem ukrepati na ta način, saj nočem na prvo žogo nekoga spravit v godljo. Čeprav bi morala trgovina in prodajalka z njo vred prva vedeti, kako se dela. juma

ežoj je napisal/a:

........................pa skafandre bi mogle imet ali vsaj kakšne dihalne maske..

ežoj

Baš res

 

Joj, se smo zadnje čase spravili na trgovke!

Atina
Juma, vse poti se začnejo s prvim korakom, ergo, poročaš naslednji teden, a ne? Ežoj, mene boš prej našel na pri stalažah za "sam svoj mojster" kot pa pri klobasah. Krohotam se neizmerno, me usta bolijo od smeha. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti