Praznično pecivo 2009

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

22. dec 2009 9:08

Darjuška ,mene pa zanima iz kakšnega testa so ti pobarvani piškoti na slikici ,ki je bila posneta 19.12,srčki in zvezdice....Po vrhu so verjetno politi z obarvanim beljakom ali so z sladkornim ledom. kriznana

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

22. dec 2009 9:47

Zdravo...mene pa zanima katero pecivo bi lahko danes naredila da bi bil še v četrtek dober. Raje bi naredila pecivo kot npr. mafini, roglički in podobno. Kekse mi ni tako fajn delati. če ima mogoče katera kak predlog. hvala vam žabica21

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

22. dec 2009 12:28

bela pita bo v četrtek odčlična, boljša kot danes. Mene pa zanima glede okraševanja piškotov z belim ledom.-...koliko ga pride iz npr.125g sladkorja, ker sploh nimam predstave, nekaj bi okrasila z belim ledom, nekaj pa z zelenim in rdečim... sploh se mi ne sanja, da mi ga ne bi takoj zmanjkalo ali preveliko ostalo lojzella

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

22. dec 2009 13:25

125 g sladkorja je dovolj za krasitev piškotov iz koli 300 g moke in enega masla, takole na oko je ta ocena, oziroma iz izkušenj.

 

Najprej okrasiš z belim, potem del belega odvzemi in ga obarvjaj z zeleno, drug del ostanka z rdečo barvo. Saj če ga zmanjka, ni problerm, hitro pripraviš novega. Če ostane, pa ne vem, morda spečeš še malo piškotov ali pa ga preprosto poješ ...

 

Mamamia

mamamia

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

22. dec 2009 13:34

mamamia Če ostane, pa ne vem, morda spečeš še malo piškotov ali pa ga preprosto poješ ...

 

Mamamia

mamamia
Ali pa ga vmešaš v čaj, namesto sladkorja... Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

22. dec 2009 13:41

Ja pa ja, jasno ..., Moycaa

mamamia

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

22. dec 2009 19:32

o, hvala mamamia sicer pa je v glavnem peka končana, saj je že tudi čas, a ne? Vsako leto spacam kako novotarijo, letos se je v moji pečici peklo tole: orehki, medenjaki, lešnikovi hrustavčki, orehovi kifeljčki, nebeški poljubčki, testomat keksi, navadni keksi, čokoladni huzarski krapki in razpokani piškoti. Jutri pa finiširanje in orehova potica, dru g teden pa potratna. Saj se še kaj beremo, a že zdalje vsem velika hvala za vaše nasvete in izkušnje, ki so marsikateri prav prišle. Ob Božiču vam želim obilo tihe družinske sreče, pa polne želodčke )) lojzella

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 10:00

Jaz sem včeraj zeznila eno peko nugatovih rogljičkov in so bili preveč časa v pečici. Bili malo preveč pečeni, v smislu, da so bili preveč trdi. To me sploh ni ustavilo. Sem jih premazala z mešanico nugatovega likerja in še eno žlico mletih lešnikov in čez sem posula še malo sladkorja v prahu in zdaj se temu reče "nugatovi cukarini" Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti