Pribor in krožniki

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 23. okt 2009 15:50 | ogledi: 3.322 | odgovori: 12

Pozdravljeni, večrat pri receptih  prečekiram poleg receptov tudi izgled na krožniku.Izbira pravega krožnika za serviranje je prava umetnost. Koliko vi date na to in na koliko časa se naveličate in menjate tako krožnike kot tudi pribor.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. okt 2009 16:01

Jaz bi pa kar vnaprej vprašala tiste, ki bodo odgovorili, kam pa daste krožnike in pribor, ko se jih naveličate  ?

lp

cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. okt 2009 16:08

Mene  tudi zanima,kam z naveličanimi krožniki,ker pri meni eni krožniki trajajo trideset let....no ja,lahko jih razbijam ,ampak s priborom pa delam kar hočem ,pa se noče zlomit

lp goga

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2009 16:19

Moj skoraj 30 let star pribor zelo dobre marke je z počasi dobival noge (izginjal, predvidevam da v smeti, seveda nehote). V pomivalcu se mi ni hotel lepo oprati, pa sem ga odnesla z dobrodelne namene.

Ko je tašča umrla, smo naredili enako: rdeč križ je bil njenih starih posod in krožnikov zelo vesel.

 

Vanja

neznan uporabnik

23. okt 2009 16:24

Imamo "ta boljši" servis in vsakodnevni servis in še nekaj posebnih kosov (krožnički za kuhano koruzo, jušnik za paradižnikovo juho, skledice za žgance in podobno...). Kadar se kaj okruši ali razbije, so te črepinje krasen material za okrasitev vrtne mize, steber pri vhodnih vratih, steklenica lepe oblike lahko tako mozaično obdelana krasi kakšen kot, skratka, uporabimo črepinje za okraske. (Če so pa črepinje posledica metanja krožnikov v glavo, jih pa vržemo v smeti, da nas ne spominjajo na žalostne trenutke) japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. okt 2009 16:56

Imam vsakodnevni servis in par lepših servisov, ki jih uporabljam za praznike, ob nedeljah (če se spomnim) in za KulSlo . Pribora se ne naveličam oz. mu ne pripisujem posebnega pomena.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2009 17:21

Pri nas vsak dan uporabljamo ta najlepše, ker drugega pravzaprav nimamo. Imam pa par različnih zadev , ki jih  uporabljam za različne jedi. Nič ni bilo drago, če se kak kos razbije, grem pa v trgovino po novega. Kupujem namreč kosovno in ne v kompletih, čeprav izgleda, da imam komplet.

Kaj hočem reč, pri nas ničesar ne šparamo za goste, kot so to počeli včasih. Kupovanje krožnikov, ki so zelo dragi se mi zdi pa, po domače povedano, preseravanje. Popolnima enako mnenje imam za drage kozarce in ostalo robo, ki se lahko razbije. Tudi zelo lepe stvari se najdejo poceni.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23.okt 2009 17:23

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. okt 2009 19:08

Ali naš RK ali Karitas tudi jemlje te zadeve? Lisa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2009 19:11

Lisa je napisal/a:
Ali naš RK ali Karitas tudi jemlje te zadeve?Lisa

 

Lisa, moja tašča je živela v enem Prleškem mestu (ljubkovalno, da ne bo pomote) in so bili vsega, kar smo prinesli, zelo veseli.

Vanja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. okt 2009 19:15

tudi pri nas je Karitas vzel vse,tudi palični mešalec,multipraktik,.... drugače pa napišeš na podarimo.si ali bolhi z razbitimi pa narediš tako kot je napiala japaja http://www.mojalbum.com/valentinas/mozaiki anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 23.okt 2009 19:17

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. okt 2009 19:39

Jaz pa prav zaprav ne vem, kako naj se odvadim kupovanja vseh teh zadev. Snaha pravi, da imamo pri nas večjo izbiro kot v Merkurju. Tudi če grem v tujino, nazaj privlečem nekaj v tem smislu. Sreča je pa ta, da nič ne šparam, ampak vse uporabljam in tako je moja miza vsak dan v stilu. Ni razlike med vsakdanjikom, ali med kakim velikim slavjem. Tudi če je piknik, je enako. Se mi zdi, da sploh nebi imela apetita, če hrana nebi bila servirana tako kot je treba. Mama me je vedno učila, da jemo tudi z očmi in tega se držim kot pijanec plota. Mož me večkrat prepričuje, da tega pa res ne rabimo, a vedno je neuspešen. Zmaga moja in zelo hitro mu dokažem, kako zelo nujno smo to rabili. Vso odvečno kramo (kar meni predstavlja kramo ni nujno da drugim tudi) pa sem pošenkala kolegicam z v camp prikolico. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti