Ali je potrebna obroba na kuhalni plošči ?

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

tema odprta - 3. okt 2009 12:30 | ogledi: 8.906 | odgovori: 20

V večji trgovini z gospodinjskimi aparati sem zasledila, da je večina razstavljenih kuhinjskih plošč brez obrobe iz nerjavečega jekla oz. da je rob brušen (še posebej, če gledaš le indukcijske kuhalne plošče).

Tiste, ki imate kuhalno ploščo (indukcijsko ali steklokeramiko) brez obrobe prosim za informacijo, kako se to obnese v praksi Če ti iz lonca "uide" tekočina (mleko zna biti, še posebej na indukciji, "pre-hitro") ali steče na pult in tla (ker ni roba, kamor bi se tekočina ujela)

Jekleni rob verjetno tudi ščiti ploščo, da ne poči... (morda nerodna primerjava, pa vendarle: kot očala z okvirjem ali brez.. slednja so sigurno bolj izpostavljena).

Hvala za prijazne odgovore. Pozdrav, Lipa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. okt 2009 13:08

Če Te motijo robovi oz. jih ni zraven, daj silikonski kit; jaz ga imam na vseh pultih, lijaku, pri štedilniku, in izvrstno služi svojemu namenu

LP

Drejček

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

3. okt 2009 20:12

Tašči je steklo pri kuhanju precej čez, pa pod ploščo in je šla k vragu elektronika...

Mi imamo obrobo, pa ostane vse gor, kar gre iz lonca.

Po drugi strani pa njej lonci lahko štrlijo čez rob, jaz pa 2 velikih ne morem dat skupaj, ker rob moti. Tako, da...

čoko

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

3. okt 2009 20:54

Jaz imam indukcijsko z brušenim robom. Sama plošča je zakitana, tako da tudi če se kaj polije ali npr. umazanija, katera se vseeno malo zažre pod rob nima kam it (npr, da bi zaradi tega šla elektronika). Itak je pa rob tako lepo pobran, da bi se morala cela plata potopit, da bi kaj zalezlo. To, da jekleni rob ščiti plato - možno - vendar menim, da moraš bit zelo "spreten" da ti plata poči zaradi tega, ker ti je npr. iz rok padel težak lonec. Če mi kaj uide iz lonca ostane lepo na plošči, razen če bi mi skipel cel liter mleka... to pa se pri indukcijski težko naredi, ker je res tako hitra, da tisti 2-3 minuti pa že počakaš. Ne predstavljam pa si, kako potem spucaš ven iz tistega roba... V glavnem, jaz sem s plato brez roba zelo zadovoljna, pa še estetsko mi je lepša takšna. Ampak to je moje mnenje in moja izkušnja. sharon

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

3. okt 2009 22:10

Mi imamo že okoli 8 let ploščo brez obrobe, ki je še zraven korita. V teh letih je steklo ob rob plošče že marsikaj pa se je vedno lepo s krpo pobrisalo, nikoli pa ni nič steklo do elektronike saj je zakitano. Ker je plošča brez roba nam lepo služi tudi kot podaljšan pult. Mimogrede pa so tudi očala brez okvirjev veliko bolj trpežna, vsaj to je moja izkušnja. ewschy

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. okt 2009 22:32

Pri naši hiši imamo tudi ploščo brez roba, pa ko bo na vrsti nakup nove, bo vsekakor imela zaščitni rob.

Pojma nimam kdaj in kako je prišlo do tega, da je na dveh mestih malenkost okrušena, pa jo imamo dobre tri leta in pol.

rrr

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

4. okt 2009 8:01

Jaz imam ploščo z robom. Že v štartu sem iskala tako, saj sem se bala, da se mi ne bi okrušila, tako kot je napisala rrr. Je pa ena slaba stran. Malo težje očistiš za robom. Če bi še enkrat kupovala, bi izbrala isto. Moja plošča ima še plast proti praskam čez plaoščo, kar se je izkazalo za najboljšo stvar. Ploščo imam že tri leta in pol, kuham veliko (vsak dan), pa nimam še nobene praske.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. okt 2009 10:18

Meni so zaradi čiščenja odsvetovali ploščo z robom...sem šele v začetku,danes prvič kuham kosilo.Sem šla gledat,je pod ploščo nekakšna gumijasta stvar ,prisesana na pult ,Mislim ,da voda ne more zraven.Me pa zanima ta plast proti praskam.....Pri prvi steklokeramiki ,sem takoj naredila zarezo(cel karter ,če mene vprašate,čeprav se je videlo takrat ,ko si prižgal luč)

 

lp goga

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8706

4. okt 2009 10:26

Moja plošča ima rob, sem namenoma vzela z robom; opraskana ni popolnoma nič (3 leta); gor je prevlečena neka pikčasta mrežica.

Ne vem zakaj se bi z robom slabše čistilo? Saj ne dam tako veliko čistila - 5 - 6 kapljic je čisto zadosti pri vsakodnevnem čiščenju. Strugalnik pa zelo zelo redko uporabljam.

Kar se tiče gume, seveda mora biti ali guma ali silikon ali kit - saj to je dihtunga.

 

Pozdravček!

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

4. okt 2009 16:07

Jaz imam ploščo z robom in tudi naslednja bo takšna. Čisti se enostavno. če mi gre pa med kuhanjem kaj čez, pa ostane na plošči in se ne razliva drugam. Spela

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. okt 2009 17:18

ribaracarak je napisal/a:

Pri naši hiši imamo tudi ploščo brez roba, pa ko bo na vrsti nakup nove, bo vsekakor imela zaščitni rob.

Pojma nimam kdaj in kako je prišlo do tega, da je na dveh mestih malenkost okrušena, pa jo imamo dobre tri leta in pol.

rrr
Enako se je moji teti nardilo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti