Jesenski oblačilni report

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jan 2010 13:23

Eno vprašanje- kakšne barve leggice okvirno bi šle pod razne modre oblekice. Mi je jasno, da se znajo stvari tepst med sabo, ampak grobo rečeno kaj dati pod temno modre stvari? Viva Meier

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

4. jan 2010 14:15

Jaz bi dala črne, se mi zdi, da so črne edino primerne. Zraven kak črn dodatek, verižica, uhani, zapestnice so tudi in, pas.... (da ne bo pomote, ne vse na enkrat). Sive so mi enostavno preveč športne. Čakam, da Vendelina poda še kako super kombinacijo :) Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 14:39

Viva Meier je napisal/a:
Eno vprašanje- kakšne barve leggice okvirno bi šle pod razne modre oblekice. Mi je jasno, da se znajo stvari tepst med sabo, ampak grobo rečeno kaj dati pod temno modre stvari? Viva Meier
Tule sem malo na spolzkem ledu, ker ne vem, kakšno modro oblekico imaš v mislih (barva, dolžina, material) in bom poskušala pokriti vse verzije. Sicer legice nekako najbolj funkcionirajo v naslednjih barvah: črna, siva, rjava. V ostalih barvah se stvar nekako sfiži. Pri tunikah/oblekah in legicah je v osnovi najbolj varno, če sta oblačili enake barve. Namreč, legice v bistvu delujejo kot sloj debelejših nogavic (ne kot sloj hipertankih hlač) in tunika/obleka bolj deluje kot kratka oblekica in ne kot tunika. In to je že samo po sebi čisto zadosti erotično. Če kombiniraš z različnimi barvami, utegne stvar zdrseti v nivo "too much information equals cheap information", skratka, jaz bi bila tule previdna. Skratka, jaz se te kombinacije ne bi šla, razen..če je ta modra oblekica iz kakega jersey materiala in je oprijeta in pride v oblečeni verziji do kakih 5 cm nad kolenom, potem bi jo jaz kombinirala z naslednjim: črno-moder šal bi uporabila kot pas in bi s tem oblekico dvignila do sredine stegen. Zraven bi imela črne legice in obute bi imela škornje ČEZ koleno (tiste z zavihki). In se da fokus na škornje, ostalo ima pa spremljevalno funkcijo. Seveda, to funkcionira, če si visoka vsaj 170 cm. Če si nižje rasti, te škornji dobesedno "pojedo". Če je oblekica pletena (in je npr, bolj indigo modra kot modra, v mislih imam eno serijo pletenih kratkih oblekic pri H&M), potem velja upoštevati tole: legice in pletenina, to je preveč pletenega na kupu (too much knitted information). Pleteno oblekico "dvigneš" z usnjenim črnim pasom, ki gre na boke in zraven nosiš ozke črne hlače in gležnarje (lahko pa tudi nizkopetne škornje). Če imaš little blue dress iz blaga in je "blue" nekje med nihgt-blue (črno-modra) in ultramarinsko modro (na začetku te teme je mamaF pokazala, kakšne so modre barve), pa preprosto počakaj še kakih 8 tednov in boš v zgodnji pomladi s to oblekico bistveno bolj zažigala. Hope this helps. Vendelina jr.

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

4. jan 2010 15:30

zelda1 je napisal/a:
Vendelina jr. najlepša hvala za nasvete. Sem sicer bolj drobna in bom še malo pogledala naokoli, če najdem kaj ne tako vrečastega zelda1
Glede na to, da sem spraševala o nosečniških oblekah in bo morda še za kakšno info koristna, poročam kakšno je stanje v ljubljanskih trgovinah: na kratko - izbire skorajda ni. Zara ima par kosov na svojem nosečniškem oddelku (lahko preštejemo na prste ene roke (!)), H&M ima malo več izbire (le v poslovalnici v SuperNovi - ostale ljubljanske teh oblačil ne držijo, drugje po Sloveniji ne vem) ampak so vse zadeve primerne le za šport, piknik in telovadbo ter seveda dnevno sobo. Esprite ima nosečniški program vendar pri nas ne, Popek ima le oblačila za nosečnice ampak bi jih po številu lahko pospravili v večjo omaro ... in tako naprej, nikjer dosti uspeha. Torej, kot mi je že prijazna "kulinaričarka" svetovala se podajam v spletni nakup, večinoma angleške zadeve. To svetujem tudi ostalim, ki so noseče in rabijo še kaj več od raztegnjenih hlač in bombažne tunike. zelda1 Sporočilo je spremenil(a) zelda1 dne 04. 2010 15:32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 15:45

Zelda, ne vem, v katerem trimestru in tednu si.... samo sedaj je tak čas, da oblek, ki jih boš potrebovala čez dva meseca, v bistvu ne prodajajo nikjer (sva šli s sestrično dvakrat skozi to izkušnjo ravno v decembru-janurju). Zimska sezona se končuje, kar pomeni, da je kosov manj, pomladne sezone pa še 4-8 tednov ne bo na policah. Po moje boš stvari, ki jih rabiš čez dva meseca, še najlažje poiskala v outletih. Pri oultetih je pa vedno tako, da lahko najdeš super kose ali pa ne najdeš nič.... Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jan 2010 21:04

Sama sem še par let od tega, da bi potrebovala nosečniške obleke, ampak kolikor se sprehajam po BTCju oz. kolikor sem imela stika z nosečniško modo z sorodnico se v Kepici (mislim, da je pravo ime trgovine, tista hala nasproti Kratochvilla) najdejo res lepe sptvari. Precej fensi oz. stil primeren za službo. Ko sva bili noter, sem videla veliko črnih hlač na rob, pa res lepe srajce, krila, tunike... Nevem pa kako je sedaj v tem post- zimsko- razprodajnem času z založenostjo. Res hudo obleke pa imajo tudi v La vie, tudi elegantna, privlačna oblačila. Midva sva vglavnem imeli težavo kaj izmed vsega lepega izbrati :D Viva Meier

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2010 8:42

Zelda, te popolnoma razumem, jaz sem iskala nekaj za novoletni ples, pa videla povsod same trenirke, kavbojke, razvlečene tunike (beri šotore). Stvar sem rešila tako, da sem oblekla nekaj popolnoma nenosečniškega (pač na krilu, ki sem ga imela doma, nisem zapela gumba in zadrga je bila malce odpeta), gornji del sem pa kupila na nenosečniškem oddelku. Pa se mi zdi, da je stvar kar v redu izpadla. Se pa popolnoma strinjam, tovrstna ponudba je precej skromna, če pa že kaj najdeš, je strašno navita cena.

Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2010 8:51

Atina,

a jaz to prav razumem? Čestitam in srečno ( pa če najdeš " ta pravo " obleko ali pa ne)!

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2010 11:34

Ežoj, nič nisem napisala, če je bilo to lani ali pred par leti ...

Atina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

8. jan 2010 15:58

Prosim za nasvet: iščem hlačni kostim ali komplet, športno-elegantne oblike primerno za srednja lata, manjše velikosti (konfekcijska števila 34 ali 36). Postava pa je daleč od idealne – posebno je to izrazito pri hlačah, ker mi le malokatere lepo stojijo na riti. Mura in Labod imata prevelike številke. V Zari nisem še nikoli našla kaj primernega. Prav tako H&M in CA. Maxi ima kar nekaj konfekcije tujih proizvajalcev – modeli so mi všečni, a je problem s številkami. Izjemoma najdem kakšen zgornji del, ki je z manjšimi popravili primeren. Tkanina ima tudi zanimive modele tujih (nemškega) proizvajalcev, a je vse preveliko. Kje naj še pogledam? Kaj mi svetujete, kje imam kašno možnost najti kaj primerne velikosti. rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti